25.2 C
    Sobota 27. července 2024

Plzeň nenadchla, z Helsinek ale veze výhru. První část mise Liga mistrů zvládla

České týmy v tomto týdnu zahajují tažení do evropských pohárů. Jako první se do akce dostala včera Plzeň, dnes ji budou následovat Sparta a Slavia. První jmenovaný klub čekal v prvním zápase výjezd na hřiště HJK Helsinky, odkud si odvezl hubenou výhru 2:1. Postupně se trefili Chorý z penalty a Kopic.

Mistr FORTUNA:LIGY letos jako jediný zástupce má možnost postoupit do milionářské Ligy mistrů. Cesta do základní skupiny vede nejprve před předkolo, ve kterém Viktoria Plzeň hraje dvojzápas s Helsinkami. Do Finska se vydala k prvnímu zápasu a může být vcelku spokojená. Vyhrála, což je hlavní.

Zápletku očekával ve včerejším utkání jen málokdo, Plzeň se navíc chopila otěží už v 6. minutě, kdy proměnil pokutový kop po ruce jednoho z bránících hráčů HJK útočník Chorý. Poločas dohrála Plzeň v klidu, výsledek hlídala. Jenomže na vstup do druhého dějství by nejraději zapomněla. Už v 50. minutě domácí tým a šampion finské ligy srovnal. Vedení držel celých sedm minut, pak udeřil Kopic.

A gól to byl vítězný. „Naštěstí jsme se rychle oklepali, dali branku na 2:1 a udrželi to. Do odvety se musíme herně zlepšit a hlavně postoupit,“ ví plzeňský střelec Jan Kopic. „Jsem rád, že to vyšlo. Zapadlo to k tyči, byl to důležitý gól a doufám, že bude postupový,“ hodnotil utkání bývalý hráč Jihlavy nebo Jablonce.

Důležité vítězství, říká kouč Bílek

Plzeň půjde do domácí odvety s náskokem, a i když není tak velký, pro další dění v cestě do Ligy mistrů bude klíčové. „Pro nás je to velmi důležité vítězství. Utkání nebylo jednoduché, protože jsme narazili na soupeře, který je rozehraný. Bylo vidět hlavně v úvodu, že nám ta umělá tráva dělá trošku problémy,“ nechal se slyšet trenér Michal Bílek.

Jeho svěřenci vyzvou Helsinky už příští týden v Doosan Aréně v západočeské metropoli, v případě postupu narazí na lepšího z dvojice Šeriff Tiraspol/Maribor. Sparta vyzve dnes v předkole Evropské konferenční ligy norský Viking, Slavii čeká St. Joseph z Gibraltaru. Obě utkání startují dnes v 19 hodin.

Kanadským ženským fotbalem otřásl skandál, trenérka na olympiádě končí

Trenérka kanadské ženské fotbalové reprezentace Beverly Priestman byla odvolána z funkce hlavní trenérky pro olympijské hry. Je také dočasně suspendována kanadskou fotbalovou federací. Důvodem je pokračující skandál kolem dronu, který v pondělí přeletěl nad tréninkem novozélandského týmu.

Murray se loučí s olympijským singlem, v deblu míří za medailí

Andy Murray se odhlásil z tenisového singlu na Olympijských hrách v Paříži, ale nastoupí v deblu. Pro legendárního Brita to bude poslední turnaj kariéry. Fanoušci se tak mohou těšit na čtyřhru, kde si on Andyho slibují skvělý výkon.