FotbalPivo jsem nikdy neměl, tvrdil Rice. Při bitvě s Maďary pil z...

Pivo jsem nikdy neměl, tvrdil Rice. Při bitvě s Maďary pil z kelímku, který přistál na ploše

Pivo k fotbalu neodmyslitelně patří. Ať už jde o vesnickou kopanou nebo fanoušky v ochozech na těch nejzajímavějších fotbalových bitvách, které jsou k mání. Co se ale týče fotbalistů, ti zase tolik alkoholu neholdují. Příkladem je Declan Rice, který se při souboji s Maďarskem napil piva úplně poprvé.

Ale o tom až později. Fotbalový svět řeší od včerejška případ s názvem „Maďarsko“. Právě v zemi jižních sousedů Slovenska se odehrál zápas kvalifikace na MS v Kataru, kde se domácí střetli s výběrem Albionu. A hlavním tématem je opět rasismus a nesportovní chování.

V Anglii už jsou na tohle zvyklí. Urážky a nadávky zaplňují svět sociálních sítí, ale také na stadionu jsou často k vidění i slyšení. Zejména po zpackaném finále EURA se na Ostrovech rasismus probíral ve velkém. Nadávky od svých vlastních „fans“ schytala trojice neúspěšných exekutorů.

Proto je s podivem, že právě tenhle národ si na nějaké rasistické věci stěžuje. V Maďarsku zvítězili Kane a spol. rozdílem třídy, což se tribunám v Puskás aréně samozřejmě nelíbilo. Opičí skřeky museli poslouchat hlavně Sterling a Bellingham.

„Svět se modernizuje, a ačkoliv někteří lidé stále žijí ve svých myšlenkových světech a vlastních předsudcích, stanou se z nich nakonec dinosauři, protože svět se zkrátka mění,“ řekl do mikrofonů BBC anglický kouč Gareth Southgate.

Kauzu řeší UEFA i FIFA

Je jasné, že Maďaři po výkonu svých fanoušků zrovna nejásají. Na 100 procent se ví, že dostanou pokutu, stejně jako na mistrovství Evropy před dvěma měsíci. Ne všichni jsou si ale oprávněností stížností ze strany Anglie jistí.

„Angličtí hráči si po včerejšku stěžují na nenávistnou atmosféru v Budapešti. Tohle video bylo pořízeno ve Wembley před finále EURO. Italská hymna není skoro vůbec slyšet kvůli pískajícímu koncertu anglických fanoušků. Stěžovali si tehdy také?“ řekl na svém Facebooku ministr zahraničí Maďarska Péter Sziijártó.

Trávník zasypaly kelímky, Rice se jednoho chopil

Další zajímavá scenérie byla k vidění v 55. minutě. A právě tady se dostáváme k tomu, co jsme naznačili v úvodu článku. Po trefě Sterlinga se na hrací ploše objevilo několik kelímků, které fanoušci vzteky hodili na radující se soupeře.

Originální odpověď jim dal Declan Rice, anglický středopolař, který působí se Součkem v záloze West Hamu. Jeden kelímek sebral a napil se. Mluví se o tom, že v něm nebylo nic jiného než pivo. Ano, právě ten nápoj, který Rice ještě nikdy neochutnal.

„Pivo jsem ještě nikdy neměl. A to mi je 22 let,“ řekl v červnu. „Je to tak. Nechutná mi, vadí mi jeho vůně i chuť,“ doplnil.

Dát si svůj první lok piva v „práci“? To by si kdekdo nedovolil. Rice dal ale jasně najevo, že se on ani jeho spoluhráči ničeho nebojí. Doufejme jen, že mu teď dotyčný majitel piva nepředal žádnou nemoc.

Nejčtenější tento týden

Valentová finále v Saint-Malo nezvládla

Tereza Valentová měla ve finále turnaje WTA 125 v Saint-Malo dobře rozehraný zápas, titul ale nezískala. Devatenáctiletá Češka podlehla Japonce Moyuka Uchijima 7:6, 3:6, 1:6 a první letošní finále neproměnila.

Pražský maraton ovládli Tsegu a Jelim, české tituly mají Havlena a Brtníčková

Pražský maraton nabídl rychlé časy, silné příběhy i české obhajoby. Mezi muži zvítězil Etiopan Berehanu Wendemu Tsegu, který se přiblížil rekordu závodu. Ženský závod při své premiéře na maratonské trati vyhrála Keňanka Milicent Jelim. České tituly získali Yann Havlena a překvapivě Michaela Brtníčková.

Vladař s Flyers nestačil na Carolinu v úvodu druhého kola

Philadelphia vstoupila do druhého kola play off NHL porážkou. Carolina doma zvítězila 3:0 a ujala se vedení v sérii. Český brankář Daniel Vladař si připsal dvacet zákroků, ale Flyers doplatili na špatný začátek. Hlavní postavou zápasu se stal Logan Stankoven, který dal dva góly.

Kanada letos vynechá Spenglerův pohár po více než 40 letech

Tradiční vánoční turnaj v Davosu přijde o jednu ze svých největších značek. Kanada se letos Spenglerova poháru nezúčastní poprvé od roku 1984. Důvodem je konec dlouhodobé dohody mezi kanadským svazem a pořadateli, kteří nový kontrakt nestihli uzavřít včas.

Vendula Valdmannová dál vítězí. Po singlu slaví v Gruzii i deblový titul

Osmnáctiletá Vendula Valdmannová potvrzuje výbornou formu. Po nedávném triumfu ve dvouhře na turnaji ITF W50 v Roehamptonu přidala další trofej, tentokrát ve čtyřhře na podniku ITF W75 v gruzínské Lopotě, kde zvítězila po boku Polky Martyny Kubka.

Kladno představilo první posilu pro novou sezonu

Rytíři začali odhalovat nové tváře pro další extraligový ročník. První posilou se stal útočník Filip Přikryl, který přichází z Českých Budějovic. Pětadvacetiletý forvard má za sebou výrazné období v Motoru a na Kladně chce udělat další krok.

Zemřel Alex Zanardi, legenda motorsportu a paralympijský šampion

Sportovní svět zasáhla smutná zpráva. Ve věku 59 let zemřel bývalý pilot formule 1 Alex Zanardi. Ital patřil k největším bojovníkům moderního sportu. Po těžké nehodě přišel o obě nohy, přesto se vrátil k závodění a později získal čtyři zlaté paralympijské medaile v paracyklistice.

Buffalo a Vegas slaví postup, Tampa si vynutila sedmý zápas

Play off NHL poznalo další dva postupující. Buffalo vyřadilo Boston po výhře 4:1, u které nechyběl gól Davida Pastrňáka po přihrávce Pavla Zachy. Vegas zvládlo šestý duel v Utahu jasně 5:1 a jde dál i s Tomášem Hertlem. Tampa Bay naopak přežila v Montrealu, kde rozhodla až v prodloužení a vynutila si sedmý zápas.

Čeští mladíci ztratili semifinále se Švédskem v prodloužení

Česká osmnáctka sahala na mistrovství světa po finále. V Trenčíně vedla nad Švédskem 3:1, jenže soupeř ve třetí třetině srovnal a v prodloužení rozhodl kapitán Bosse Meijer. Tým trenéra Jana Tomajka tak čeká zápas o bronz proti Lotyšsku.

Anaheim slaví postup, Dostál zastavil Edmonton

Lukáš Dostál si po nepovedeném pátém duelu spravil chuť ve velkém stylu. Český brankář pochytal 25 střel, pomohl Anaheimu k výhře 5:2 nad Edmontonem a Ducks poslal do druhého kola play off NHL. Spolu s nimi slaví také Minnesota, která stejným výsledkem vyřadila Dallas.

Aberdeen rozhodne. Michael Van Gerwen nastoupí proti Humphriesovi v klíčové bitvě o play-off

Premier League Darts vstupuje do závěrečné fáze a tlak stoupá. V Aberdeenu se na Night 13 střetnou dvě velká jména, Michael van Gerwen a Luke Humphries, v zápase, který může zásadně zamíchat pořadím v boji o elitní čtyřku.

Mohamed Salah se vrátí na Anfield. Liverpoolská legenda chce stihnout rozlučku 

Zranění přišlo v nejméně vhodný moment, kdy se jeho éra v Liverpoolu chýlí ke konci. Mohamed Salah ale podle prvních zpráv neřekl poslední slovo a fanoušci slavného klubu tak stále věří, že svou hvězdu uvidí na hřišti ještě jednou.

Vladař zazářil a poslal Flyers dál, druhou nulou řídil postup, Dobeš vychytal Montrealu mečbol

Čeští brankáři výrazně promluvili do play off NHL. Daniel Vladař zazářil v brance Philadelphie, proti Pittsburghu pochytal všech 42 střel a dovedl Flyers k výhře 1:0 v prodloužení i k postupu do druhého kola. Jakub Dobeš zase pomohl Montrealu k vítězství 3:2 nad Tampou Bay a Canadiens vedou v sérii 3:2 na zápasy.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama