Zimní sportyAlpské lyžováníPetra Vlhová žehlí průšvih, na oslavě se vulgárně zpívalo na adresu Shiffrinové

Petra Vlhová žehlí průšvih, na oslavě se vulgárně zpívalo na adresu Shiffrinové

Slovenská lyžařská kometa Petra Vlhová už se nemůže dočkat závodu ve Špindlerově Mlýně, předtím ale musela žehlit nepříjemný průšvih. Týmová oslava po závodě ve Flachau se lehce zvrtla, v euforii se zpívalo na účet Shiffrinové, použil se vulgární výraz a video se dostalo na veřejnost. Obě největší hvězdy Světového poháru už si ale vše vyříkaly.

Tým kolem Petry Vlhové se při oslavě cenného skalpu pořádně odvázal a v emocích se přidala i sama Vlhová. Ve videu, které uniklo na veřejnost, je slyšet pokřik: „Kdo dostal na p**u?“ A Vlhová a další odpovídají: „Shiffrin!“ Slovenská lyžařka už se k incidentu vyjádřila prostřednictvím svého manažera Richarda Galoviče. „Omlouvám se za nevhodné spojení příjmení mé největší soupeřky s vulgárním pokřikem fanoušků.“

Rodačka z Liptovského Mikuláše pak ještě sama kontaktovala svou rivalku, aby se jí za nevhodné oslavy osobně omluvila. „Ujistila jsem ji, že to v žádném případě nebylo z mé strany myšleno osobně, a věřím, že ví, že si jí jako člověka i jako úžasné sportovkyně naprosto vážím a respektuji ji,“ řekla Petra Vlhová pro Denník N.

Mikaela Shiffrinová je letos ve vynikající formě, už vyrovnala svou slavnou krajanku Lindsey Vonnovou v počtu vítězství ve Světovém poháru. Už jich má 82 a jen čtyři triumfy jí zbývají do absolutního rekordu Švéda Stenmarka. Je v dobré náladě a možná i proto omluvu vzala s nadhledem. „Vážím si toho, že mě oslovila, a její oslava vítězství mě neurazila. Teď už se těšíme na další závod,“ řekla Shiffrinová.

Vlhová se chce z této situace poučit do budoucna. „Zároveň chci všechny své fanoušky ujistit, že se jim opravdu omlouvám a podobná hloupost se z mé strany už nikdy nebude opakovat,“ uvedla Petra Vlhová, která se už ohromně těší na Špindlerův Mlýn, kam se za dva týdny vrátí Světový pohár žen v alpském lyžování.

V roce 2019 dokázala v Česku vyhrát obří slalom. „Cítila jsem se tam jako doma. Už se nemůžu dočkat,“ řekla olympijská vítězka z Pekingu. V letošním roce se ale obří slalom nepojede. V plánu jsou dva slalomy. „Tím se nějak víc nezabývám a nebudu se trápit. V podstatě je mi jedno, že tam nebude obří slalom, důležité je, že tam závody budou a že tam budu já.“

Nejčtenější tento týden

Rusko uspělo s odvoláním proti zákazu IIHF

Ruský hokej slaví dílčí úspěch v boji o návrat na mezinárodní scénu. Disciplinární komise zrušila lednové rozhodnutí, které Rusku zakazovalo start v soutěžích IIHF v sezoně 2026/27. Nejde však o automatické otevření dveří. Rada IIHF musí celý případ znovu posoudit.

Čtyřnásobná šampionka Swiatek postoupila hladce do čtvrtého kola French Open

Iga Swiatek znovu potvrdila, že antuka v Paříži patří k jejím nejoblíbenějším povrchům. Čtyřnásobná vítězka Roland Garros postoupila do osmifinále po výhře nad krajankou Magdou Linette a dál živí naději na další titul z French Open.

Luke Littler porazil Humphriese a ovládl epické finále Premier League

Finále, na které budou fanoušci šipek vzpomínat ještě dlouhé roky. Luke Littler a Luke Humphries předvedli v londýnské O2 areně strhující podívanou plnou maximálních náhozů, vysokých zavření i obrovských emocí. Po napínavé bitvě rozhodoval až poslední leg a právě v něm mladý mistr světa ukázal, proč je aktuálně největší hvězdou tohoto sportu.

Luke Humphries míří mezi legendy. Obhájce titulu věří, že předvádí životní výkon

Luke Humphries zažil v letošní Premier League dramatický obrat. Ještě před měsícem byl mimo postupové pozice, dnes ale vstupuje do finálového večera jako jeden z největších favoritů. Úřadující šampion navíc tvrdí, že nikdy v kariéře nehrál lépe.

Oscar Piastri a Red Bull? Australská hvězda zůstává věrná McLarenu

Oscar Piastri se stal jedním z nejžádanějších jezdců současné Formule 1. Podle zákulisních informací by právě mladý Australan mohl být hlavním kandidátem stáje Red Bull pro případ, že by tým opustil Max Verstappen. Pilot McLarenu však spekulace vyvrací a tvrdí, že o změně stáje vůbec neuvažuje.

Crystal Palace ovládl Konferenční ligu a míří do Evropské ligy

Fotbalisté Crystal Palace prožili historický večer. Ve finále Konferenční ligy v Lipsku porazili Rayo Vallecano 1:0 a hned při své premiéře v evropských pohárech získali trofej. Rozhodl Jean Philippe Mateta, který po změně stran dorazil vyraženou střelu Adama Whartona. Londýnský klub si tím zajistil účast v příštím ročníku Evropské ligy.

Carolina vynulovala Montreal a sahá po finále Stanley Cupu

Hokejisté Caroliny zvládli čtvrtý zápas finále Východní konference ve velkém stylu. Na ledě Montrealu vyhráli 4:0, v sérii vedou 3:1 a od postupu do finále Stanley Cupu je dělí jediný krok. Canadiens nepomohl ani Jakub Dobeš, který předvedl 39 zákroků.

Jake Paul po těžkém knockoutu znovu míří na vrchol. Ve hře je Ngannou i odveta s Furym

Jake Paul se po vážném zranění čelisti pomalu vrací. Kontroverzní americký boxer podle svého promotérského týmu plánuje návrat ještě letos a ve hře jsou hned velké zápasy: odveta s Tommym Furym i střet s Francisem Ngannouem. Přestože Paul po porážce s Anthonym Joshuou mluvil o pochybnostech nad pokračováním kariéry, nyní znovu míří k největším jménům bojových sportů.

Je to tady. Tyson Fury se předvede už v srpnu v Dublinu

Tyson Fury znovu rozvířil vody světového boxu. Britský šampion oznámil, že se 1. srpna představí v Dublinu, kde absolvuje přípravný duel před očekávanou listopadovou bitvou s Anthonym Joshuou. Souboj dvou největších britských těžkých vah poslední dekády se tak zase o krok přiblížil.

Vegas zametlo s Coloradem a zahraje si finále Stanley Cupu

Hokejisté Vegas Golden Knights jsou po třech letech znovu ve finále Stanley Cupu. Tým s Tomášem Hertlem porazil Colorado 2:1 a finále Západní konference ovládl jasně 4:0 na zápasy. Avalanche nestačila ani asistence Martina Nečase u jediné branky hostů.

Mercedes řeší napětí mezi piloty. Toto Wolff chce přibrzdit souboje Antonelliho s Russellem

Souboj dvou týmových kolegů baví fanoušky formule 1, vedení Mercedesu už ale tak nadšené není. Kimi Antonelli a George Russell si během víkendu v Kanadě několikrát nebezpečně překáželi a šéf stáje Toto Wolff připustil, že podobně tvrdé souboje nemusí tým do budoucna tolerovat.

Dobeš předvedl 35 zákroků a jednu asistenci, Montreal přesto prohrál

Jakub Dobeš znovu držel Montreal ve hře. Český brankář proti Carolině předvedl 35 zákroků a přidal i asistenci u vyrovnávacího gólu. Canadiens však doma prohráli 2:3 v prodloužení a ve finále Východní konference ztrácejí v sérii 1:2 na zápasy.

Frank Sánchez vyhlíží Usyka. Kubánský ranař si po drtivém knokautu říká o titulovou šanci

Frank Sánchez znovu hlasitě vstoupil do hry o světový titul v těžké váze. Po dominantním vítězství nad Richardem Torrezem Jr. se kubánský boxer stal povinným vyzyvatelem organizace IBF a otevřeně mluví o tom, že chce co nejdříve vyzvat Oleksandra Usyka. Ve světě těžké váhy se tak rýsuje další atraktivní souboj.

Tyson Fury ladí formu na bitvu století. Soupeře před duelem s Joshuou oznámí už tento týden

Tyson Fury se chystá na další krok před očekávaným megasoubojem s Anthonym Joshuou. Promotér Frank Warren potvrdil, že jméno příštího soupeře britského šampiona bude zveřejněno během několika dnů. Velké plány má zároveň i neporažený talent Moses Itauma, kterého čeká dosud nejtěžší test kariéry.

Kimi Antonelli ovládl Montreal. Mercedes slaví, Russell po dramatické bitvě odstoupil

Velká cena Kanady nabídla jednu z nejnapínavějších podívaných posledních let. Kimi Antonelli vybojoval čtvrté vítězství v řadě po strhujícím souboji s týmovým kolegou Georgem Russellem, jehož nakonec zastavila technická závada. Lewis Hamilton mezitím oslavil nejlepší výsledek od příchodu k Ferrari a Max Verstappen se po těžkém víkendu vrátil na stupně vítězů.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama