Více
  14.7 C
  Czech
  Sobota 13. dubna 2024

  Pep Guardiola popřel zvěsti o práci u brazilské reprezentace. Plány má kouč City jiné

  Minulý týden se médii začala šířit zpráva o možném konci Pepa Guardioly na lavičce Manchesteru City. Kam měl mít namířeno? Zajímavou destinaci ztělesňuje brazilský národní tým. Sám španělský kouč ale po utkání Premier League mezi Citizens a Liverpoolem všechny spekulace rázně odmítl.

  O víkendu měl trenér Pep Guardiola napilno. Jeho družinu čekal náročný zápas o první místo v tabulce anglické nejvyšší soutěže s Liverpoolem. Šlágr už 32. kola Premier League vítěze nenabídl, oba týmy daly po jedno gólu a rozešly se smírně. Bitva o titul tak bude ještě velice, velice zajímavá. City má v současné chvíli o jeden bod více než jeho hlavní pronásledovatel.

  Příští stanice Brazílie? Prý v žádném případě

  Ať už šlo o zprávu, která měla reálný základ, nebo o věc, jejímž cílem bylo zkušeného španělského lodivoda před veledůležitým zápasem rozhodit, fanoušky zvěsti o přesunu Pepa Guardioly do křesla brazilského národního týmu pořádně rozhodily.

  Věc se měla jednoduše. Britské a španělské deníky, především Marca ze Španělska, tvrdily, že by bývalý kouč Barcelony měl svolit k podpisu desetileté smlouvy, která by teoreticky začala platit po letošním mistrovství světa v Kataru. Brazilce měl Guardiola vyměnit za Manchester City, skloubení obou prací nepřicházelo v úvahu.

  Co na to sám trenér? Na otázku od redaktorů argentinské televizní stanice TNT Sports odpověděl jednoznačně. „Brazílie má spoustu kvalitních brazilských trenérů, kteří by měli vést národní tým. Debata skončila,“ vyjádřil se jasně Guardiola. O svých plánech má 51letý bývalý vynikající fotbalista jasno.

  „City Forever“

  „Chci zůstat u Manchesteru City do konce života. Lepší místo neexistuje,“ nechal se slyšet někdejší vůdce střídačky v Bayernu Mnichov. Na Britských ostrovech vyhrál, co se dalo, má ligové tituly, triumf v FA Cupu nebo čtyři trofeje z ligového poháru. Jedno místečko v osobní vitríně s nálepkou „Manchester City“ ale stále zaplněné nemá.

  Ušatý pohár z milionářské Ligy mistrů zvedl dvakrát nad hlavu jako trenér Barcelony, u Citizens mu ale zatím pšenka nekvetla. Na konci loňské sezony 2020/2021 byl blízko, ve finále ale jeho tým nestačil na Chelsea. Dá se předpokládat, že dokud nevyhraje onu magickou soutěž, z Anglie nezmizí.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.