Katar 2022Penaltový král Livakovič vynuloval Japonsko. Dál jdou obhájci stříbra

Penaltový král Livakovič vynuloval Japonsko. Dál jdou obhájci stříbra

Spasitel Livakovič. Chorvatský golman zazářil v penaltovém rozstřelu, chytil tři pokusy soupeře, a poslal tak svůj tým po triumfu 2:1 do čtvrtfinále. Japonská pohádka končí v osmifinále, ani na čtvrtý pokus nedokázali samurajové projít na mistrovství světa dál. 

Tým z Balkánského poloostrova v Kataru obhajuje stříbro z roku 2018. Na posledním šampionátu v Rusku padli Chorvaté až ve finále s Francií. Letošní turnaj neodstartovali nejpřesvědčivěji, ve skupině uhráli dvakrát bezbrankovou remízu, konkrétně s Marokem a Belgií, a porazili jen Kanadu. I to stačilo na postup do osmifinále z druhého místa.

Japonsko překvapuje od začátku mistrovství. Samurajové si smlsli na dvou velikánech fotbalového světa, nejprve předvedli famózní obrat proti Německu, které porazili 2:1, a stejným poměrem zaskočili i Španěly, čímž poslali právě Flickův výběr domů. 

Devadesát minut nestačilo

Duel na Al Janoub Stadiu v katarském Al Wakrahu začal opatrně, ani jedno mužstvo nechtělo udělat zbytečnou chybu. Brzký pokus Taniguchiho mířil vedle chorvatské svatyně, Perišiče na druhé straně vychytal golman Gonda. Skóre se měnilo až těsně před pauzou.

Po nedomluvě brankáře Livakoviče se stoperem Lovrenem následoval roh Japonska. Obrana evropského celku jej sice dokázala odvrátit, ale míč opustil hřiště vedle branky Chorvatska, a tak se situace opakovala. 

Japonsko tentokráte rozehrálo na krátko, balon si na centr připravil Doan a poslal jej do vápna. Tam si merunu ve skrumáži těl našel Maeda a poslal svůj tým do vedení. 

Opaření Chorvaté nevstoupili dobře ani do druhého poločasu, naštěstí pro ně ale skončila pohotová Kamadova rána ve 46. minutě nad brankou. A tak se podařilo obhájcům stříbra udeřit z ničeho. 

V 55. minutě naservíroval Lovren krásný pas do šestnáctky, tam se nejvýše vyšplhal Perišič a ukázkovou hlavičkou umístěnou přímo k tyči vyrovnal. Gonda se natahoval marně. V dalších pětatřiceti minutách se už ale stav nezměnil, podobně tomu bylo i v prodloužení, a tak následovaly penalty.

A tam byli úspěšnější Chorvaté. Fenomenálně chytající Livakovič zlikvidoval tři japonské penalty, což se doposud povedlo na MS jen dvěma dalším mužům v rukavicích, a Pašalič rozhodl přesnou trefou ve čtvrtém kole o samurajském osudu. Asijský celek končí v osmifinále, naopak obhájci stříbra se mohou těšit na Brazílii nebo Jižní Koreu.

Nejčtenější tento týden

Garry po porážce s Makhachevem neztrácí sebevědomí

Ian Machado Garry podruhé v profesionální kariéře našel přemožitele. Na turnaji UFC 330 ve Philadelphii nestačil na Islama Makhacheva, který zvítězil jednomyslným rozhodnutím rozhodčích. Osmadvacetiletý Ir však porážku bere s nadhledem. Po zápase ocenil soupeře a ujistil fanoušky, že jeho ambice zůstávají stejně vysoké.

Oktagon vytáhl český trhák! Kincl změří síly s Humburgerem

Karlovy Vary uvidí velký český souboj. Na turnaji OKTAGON 95 se 17. října střetnou Patrik Kincl a Dominik Humburger. Dvojka a trojka žebříčku střední váhy mohou udělat důležitý krok směrem k titulové šanci. Pro oba půjde o jeden z klíčových zápasů současné kariéry.

Claressa Shields je znovu světovou šampionkou. Scott zničila v šestém kole

Claressa Shields znovu potvrdila své výsadní postavení v ženském boxu. Americká hvězda v Atlantě ukončila Kaye Scott v šestém kole a získala zpět mistrovské pásy organizací WBC a WBA ve střední váze. Dalším krokem může být očekávaný megasouboj s neporaženou Britkou Lauren Price.

Cristiano Ronaldo naznačil konec kariéry. Poslední zápas může odehrát už letos

Jedna z největších fotbalových kariér historie se zřejmě blíží ke svému definitivnímu konci. Cristiano Ronaldo připustil, že aktuální sezona může být jeho poslední. Portugalská legenda by tak uzavřela více než dvě dekády na nejvyšší úrovni, během nichž posbírala prakticky všechny nejvýznamnější individuální i týmové trofeje.

Barcelona se dohodla na přestupu Rodriho z Man City za 65 milionů liber

Barcelona se podle britských médií dohodla s Manchesterem City na přestupu španělského záložníka Rodriho. Částka se pohybuje kolem 65 milionů liber a třicetiletý kapitán mistrů světa má podepsat smlouvu na čtyři roky. Přestup by měl klub dokončit v příštích dnech.

Seemanová zakončila ME šestým místem na čtyřstovce, Čejka skončil v polohovce sedmý

Barbora Seemanová uzavřela mistrovství Evropy v Paříži šestým místem na 400 metrů volným způsobem. Česká plavkyně v závěru dokázala zrychlit a posunula se o jednu příčku. Jan Čejka obsadil sedmé místo v polohovém závodě na 200 metrů. Oba tak přidali další kvalitní výsledky k povedenému českému vystoupení na šampionátu.

Seemanová postoupila na čtyřstovce, večer znovu skočí do boje o medaile

Barbora Seemanová se na mistrovství Evropy v Paříži představí v dalším finálovém závodě. Česká plavkyně zvládla rozplavbu na 400 metrů volným způsobem za 4:12,05 minuty a díky redukovanému pořadí získala poslední postupové místo. Večerní finále začne v 19:12.

West Ham překonal přestupový rekord Championship

West Ham United získal belgického záložníka Arneho Engelse z Celtiku. Dvaadvacetiletý fotbalista podepsal smlouvu na pět let s opcí na další sezonu a stal se nejdražší posilou, jakou kdy přivedl klub z Championship. Přesnou částku West Ham nezveřejnil, podle dostupných informací má jít o 25,75 milionu eur.

Amorim porazil Manchester United a odmítl řeči o pomstě

Rúben Amorim se osm měsíců po konci v Manchesteru United postavil proti svému bývalému klubu. V přípravném utkání ve Vratislavi dovedl AC Milán k vítězství 4:2, osobní zadostiučinění ale po zápase odmítal. Portugalský trenér zdůraznil, že vůči United necítí nic negativního a soustředí se na své působení v Itálii.

Bucha dál září v MLS, Messi potřetí v řadě nedal penaltu

Pavel Bucha pokračuje ve střelecky povedeném období v zámořské MLS. Český záložník se prosadil při remíze Cincinnati 1:1 na hřišti Orlanda a v této sezoně zaznamenal už pátý ligový gól. Méně vydařený večer prožil Lionel Messi, který neproměnil další penaltu a s Interem Miami utrpěl porážku 1:4 v Nashvillu.

Iraola chce před startem Premier League větší stabilitu Liverpoolu

Liverpool čeká poslední výrazná prověrka před začátkem nové sezony Premier League. V neděli odehraje hned dva přípravné zápasy proti italskému Comu. Nový trenér Andoni Iraola chce především vidět, zda jeho tým dokáže udržet vysokou intenzitu po delší část utkání.

Siniaková po triumfu v Torontu míří do Cincinnati s Townsend

Kateřina Siniaková si z Toronta odvezla další deblovou trofej, ale už v Cincinnati ji čeká návrat k její obvyklé spoluhráčce Taylor Townsend. Los turnaje zároveň nabízí možnost, že se česká světová jednička brzy postaví proti Shuai Zhang, se kterou ještě ve čtvrtek slavila titul na kanadském turnaji.

Kokkinakise v Cincinnati znovu zastavily zdravotní problémy

Thanasi Kokkinakis prožil v Cincinnati další bolestivý konec zápasu. V rozhodujícím tie-breaku proti Nunovi Borgesovi ho postihla křeč v pravém lýtku, po níž upadl a při dopadu si zřejmě poranil také pravý kotník. Australan utkání dokončil, na poslední body už ale nemohl reagovat naplno. Rozsah případného zranění kotníku zatím není známý.

Fantastická Seemanová má zlato a nový rekord mistrovství Evropy

Barbora Seemanová znovu kraluje Evropě. Česká plavkyně získala v Paříži třetí evropské zlato na 200 metrů volný způsob a předvedla nejlepší závod své kariéry. Časem 1:54,38 výrazně překonala vlastní český rekord a zároveň stanovila nový rekord evropských šampionátů.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama