Více
  20 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Pavel Francouz aka číslo 29. Je to splněný dětský sen, říká čerstvý vítěz Stanley Cupu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Na jedné straně smutek, na té druhé obrovské veselí a oslavy, které budou trvat ještě nějaký ten pátek. Řeč je o finálové sérii NHL, jejíž poslední siréna zněla v aréně v Tampě Bay v noci z neděle na pondělí. Mezi těmi hokejisty, kteří získali bájný Stanley Cup, byl také Pavel Francouz. Český gólman slavil triumf jako 29. český hráč v historii soutěže.

  Nejslavnější hokejová soutěž planety dokráčela do svého zdárného konce. Konce, na který bude s úsměvem vzpomínat celý Denver. Městský výběr s názvem Colorado Avalanchce potřetí ve svých klubových dějinách přiveze domů Stanley Cup a potvrdil, že v uplynulé sezoně neměl konkurenci.

  Pod triumf se zapsal také brankář Pavel Francouz. Nedostával sice tolik příležitostí, kolik by si zasloužil, v play off ale sehrál podobně jako jeho kolega Kuemper stěžejní roli. Stanley Cup přiveze český gólman do své rodné Plzně v rámci hráčské tour, nejprve ale bude zážitky vstřebávat se svými spoluhráči. Pak přijde na řadu domácí scéna.

  „Dneska jsme to dokázali, stali jsme se vítězi Stanley Cupu. Už se nemůžu dočkat, až přivezu ten pohár do České republiky a společně si to užijeme,“ usmíval se Francouz v rozhovoru pro NHL.com. „Je to splněný dětský sen. Něco, kvůli čemu jsem začal hrát jako malý kluk. Momentálně mi to nedochází. Mám pocit, že se mi to jen zdá,“ doplnil.

  Nezdá. Pavel Francouz se stal celkem 29. Čechem, který získal nejslavnější hokejový pohár, jenž na klubové úrovni jde získat, navíc to dokázal jako teprve třetí brankář. Zařadil se po bok Romana Turka, který slavil v roce 1999 s Dallasem a Dominika Haška, který zvedl pohár nad hlavu s Detroitem v letech 2002 a 2008.

  Třetí také mezi Čechy v Coloradu

  Colorado potřetí v historii získalo Stanley Cup a podruhé u toho byl český hokejista. U triumfu v sezoně 1995/96 sice česká vlajka chyběla, u toho v roce 2001 už ale nikoliv. Oslav se tehdy zúčastnili útočník Milan Hejduk a bek Martin Škoula, k těm se o několik let později přidal právě Pavel Francouz.

  „Když zbývaly tři vteřiny a my měli puk v rohu, tak jsem si uvědomil, že je to tam. Že jsme šampioni. Mám takové pocity, že tomu pořádně nevěřím a mám pocit, že se mi to jenom zdá. Asi mi to dojde až s odstupem času. Je to úžasné a snažím si užívat každou vteřinu,“ dodal rodák z Plzně.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS