Více
  16.9 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Pastrňák je nejbohatší. Smlouva lepší než Jágr, v noci opět řádil

  Mluvilo se o tom od začátku sezony. Trvalo to možné déle, než si fanoušci Bruins představovali. Ale včera se ta zpráva rozletěla do světa. David Pastrňák zůstane hráčem Bostonu na dalších osm let! A co je ještě více bombastické, za tu dobu vyfasuje neuvěřitelný balík, na české to dělá necelé dvě miliardy korun! Tento fakt zřejmě českému bomberovi pomohl, Bruins v noci zničili Sabres 7:1 a Pasta zaznamenal hned tři body.

  Pastrňákovi končila smlouva. Letos mu bude 27 let a pravděpodobně se dostává do nejlepších let kariéry. Vážně hrozilo, že by své umění rozdával někde jinde než v Bostonu. Činovníci sebou museli mrsknout. „Nic nás netlačí. V půlce sezony se soustředím hlavně na hokej. Tohle mají v rukou agenti a vedení,“ nenechal se před pár týdny David rozhodit. Včera se ale rozletěla zpráva, že český útočník dočkal nové smlouvy a ročně bude pobírat 11,25 milionů dolarů (asi 248 milionů korun). A to po dobu osmi let. Na takový balík si nepřišel v jedné sezoně na Jaromír Jágr v nejlepších letech v Pittsburghu či New Yorku.

  Zároveň se stal Pastrňák šestým nejlépe vydělávajícím hráčem v NHL. Že je prvním z Čechů není asi potřeba zmiňovat. A díky jeho ustřelené výkonnosti tak zřejmě ještě dlouho největším boháčem zůstane. Čekalo se, že druhý nejlepší střelec NHL dostane pořádný balík. Končí mu smlouva, díky které si přišel na 6,67 milionu dolarů ročně. Tehdy ji ale uzavíral ještě ne jako top hvězda celé organizace. Tento přívlastek patřil spíše duu Bergeron a Krejčí, kteří měli větší příjem. A právě dvěma dosluhujícím centrům smlouva končí v létě smlouva, a tak se mohli v Bruins trochu rozšoupnout.

  Otázka zní, jak to s celým klubem bude dál. Je čím dál více zřejmé, že v této sezoně hraje all-in. Už zmínění Bergeron s Krejčím pravděpodobně po sezoně skončí, klub přivedl na poslední chvíli trio posil Orlov, Hathaway a Bertuzzi a letos cílí na Stanley Cup. Koneckonců, další důkaz o tom podal v noci, když rozebral lepšící se Buffalo 7:1. A Pastrňák? Nedržel se při zdi, přispal si gól a dvě asistence. Potvrdil pozici nejproduktivnějšího hráče klubu a v nejbližších letech by to tak mělo pokračovat. Mimochodem Boston dosáhl na stobodovou metu nejrychleji v historii. Stačilo mu na to 61 zápasů a překonal Montreal z roku 1977!

  Úplně jiné starosti, než Pastrňák zažívá jiná česká hvězda, a to Jakub Voráček. Kvůli otřesům mozků už několik měsíců nehraje a nahlas se mluví o konci kariéry. Včera přibyl další důvod si myslet, že se to bohužel stane. Ryšavé křídlo bylo totiž vyměněno do Arizony. Právě do tohoto pouštního klubu odchází hráči, kteří mají vysoké smlouvy, ale jsou dlouhodobě ve stavu zraněných či nemocných. Toto znamení dává tušit, že třetí nejproduktivnější Čech v dějinách NHL už v nejlepší lize světa na led nevyjede.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.