Více
  7.4 C
  Czech
  Pondělí 4. března 2024

  Pastrňák hattrickem „rozmetal“ Islanders. Jeho Boston se ujal vedení v sérii

  Kdyby se mělo hodnotit po jedno zápase, může se s klidem říct, že Boston směřuje vstříc dalšímu kolu play-off NHL. Čeští Davidové Pastrňák a Krejčí režírovali vítězství nad Islanders třemi góly, respektive třemi asistencemi. Boston se ujal vedení v sérii.

  Vyřazovací fáze NHL je v plném proudu a vynikající formu vykazují „Medvědi“ z Bostonu. Ti nejprve hladce přešli přes Washington, teď jim v cestě do dalšího kola stojí New York Islanders. První zápas vyšel lépe Bostonu, který zvítězil 5:2.

  Lví podíl na vítězství měl opět David Pastrňák. Rodák z Havířova dal hattrick a fanoušci, kteří už konečně mohou v plném počtu na stadion, házeli na led čepice. 17 a půl tisíce diváků sledovalo „show“, kterou jim Boston v prvním zápase s „Ostrovany“ vykouzlil.

  „Je úžasné, že se fanoušci mohli vrátit v takovém počtu, s plnými tribunami je to úplně jiný sport. Dnes byli naším sedmým hráčem,” nechal se po utkání slyšet Pastrňák. Činil se i jeho kolega Krejčí, který naopak tři trefy připravil.

  Pastrňák slyšel chválu ze všech stran. “Jsem rád, že se dostal do takové formy. V úvodu série proti Washingtonu se nemohl střelecky prosadit, ale ve čtvrtém zápase to prolomil a nyní týmu hodně pomáhá. Celá první formace hraje v posledních zápasech výborně,” chválil kouč Cassidy.

  „Pasta“ dal hattrick v play-off naposledy v roce 2018, kdy pomohl k výhře nad Torontem.

  Montreal se nechce vzdát bez boje

  Když už zmiňujeme Toronto, i to se pere o postup do dalšího kola play-off zámořské NHL. Proti rivalům z Montrealu zatím hraje vyrovnanou sérii, i přes to, že už vedl 3:1 na zápasy. Canadiens včera srovnali krok a srovnali na 3:3.

  Góly padaly až ve třetím dějství, kdy nejprve dvakrát udeřil Montreal, pak se ale do zápasu obulo i Toronto. Po základní hrací době svítilo na tabuli skóre 2:2. A tak se šlo do prodloužení, které nakonec „rozsekl“ Montreal.

  O soupeři pro Winnipeg se rozhodne v noci z pondělí na úterý v sedmém zápase. Ve stejný den vyzve znovu na domácím ledě „Ostrovany“ Boston.

  Sledujte nás na sítích