FORTUNA:LIGAPardubice přelstily Slovácko, na Baníku kouzlil talent Jurásek. Bránu Teplic strážil útočník

Pardubice přelstily Slovácko, na Baníku kouzlil talent Jurásek. Bránu Teplic strážil útočník

Slavia ukončila venkovní nezdary výhrou 2:0 na hřišti Baníku Ostrava, triumf zařídil dvěma góly během dvou minut devatenáctiletý talent Matěj Jurásek. Pardubice otočily utkání se Slováckem, vyhrály 3:1 a utíkají ze dna tabulky. A v Teplicích došlo na kuriózní situaci, do branky musel po červené kartě pro Grigara hráč z pole.

Česká nejvyšší fotbalová soutěž vrcholí, do nadstavbové části zbývají dvě kola. To první, devětadvacáté, už šest klubů odehrálo, největším šlágrem úterního programu byl duel mezi Baníkem a Slavií.

Do Ostravy přijel vršovický celek s nelichotivou bilancí, jeho poslední venkovní výhra se totiž datovala na začátek února. A ačkoliv to více než osmdesát minut vypadalo, že přijde čtvrtá remíza na hřišti soupeře v řadě, v 81. minutě rozjel svou střeleckou krasojízdu Matěj Jurásek a bylo, lidově řečeno, vymalováno.

Devatenáctiletá hvězda se nejprve prosadila po Zafeirisově rohu, kdy si na malém vápně zpracovala míč a poslala jej do branky, druhou trefou pak ohromila nejednoho fanouška na stadionu. 

Provod prošel po pravé straně hrací plochy až do vápna a předložil Juráskovi. Mladý sešívaný poklad si míč převzal, nachystal na levačku a vypálil na vzdálenější tyč. Slavia vyhrála 2:0 a vede ligu před Spartou o tři body.

Pardubice pomohly družebním klokanům

Na stále ještě novém svatostánku Pardubic byl k vidění úctyhodný obrat. Slovácko, které si dělá zálusk na čtvrtou příčku v tabulce, vedlo na východě Čech 1:0 po trefě Reinberka, v 55. minutě ale nastartoval Janošek svou pohotovou střelou nečekaný obrat.

V 57. minutě si dal autor první branky hostí vlastní gól, neboť se nedomluvil s golmanem a míč si pro šohaje nešťastně srazil do své sítě. Pardubickou výhru 3:1 pak podtrhl gólem Pikul, jenž si po narážečce s mnoha spoluhráči pohrál i s brankářem Nguyenem. 

Kuriózní moment v Teplicích

Na Stínadlech hrála Mladá Boleslav. Domácí remizovali se Škodou a spol. 1:1, nicméně nejzajímavějším momentem nebyl žádný z gólů, nýbrž vyloučení Grigara. Teplice už měly v 89. minutě vypotřebovaná všechna střídání, a tak musel chytat egyptský útočník Yasser. Svou roli však zvládl, gól nedostal, bod svému mužstvu zachránil.

Nejčtenější tento týden

Vendula Valdmannová dál vítězí. Po singlu slaví v Gruzii i deblový titul

Osmnáctiletá Vendula Valdmannová potvrzuje výbornou formu. Po nedávném triumfu ve dvouhře na turnaji ITF W50 v Roehamptonu přidala další trofej, tentokrát ve čtyřhře na podniku ITF W75 v gruzínské Lopotě, kde zvítězila po boku Polky Martyny Kubka.

Kladno představilo první posilu pro novou sezonu

Rytíři začali odhalovat nové tváře pro další extraligový ročník. První posilou se stal útočník Filip Přikryl, který přichází z Českých Budějovic. Pětadvacetiletý forvard má za sebou výrazné období v Motoru a na Kladně chce udělat další krok.

Zemřel Alex Zanardi, legenda motorsportu a paralympijský šampion

Sportovní svět zasáhla smutná zpráva. Ve věku 59 let zemřel bývalý pilot formule 1 Alex Zanardi. Ital patřil k největším bojovníkům moderního sportu. Po těžké nehodě přišel o obě nohy, přesto se vrátil k závodění a později získal čtyři zlaté paralympijské medaile v paracyklistice.

Buffalo a Vegas slaví postup, Tampa si vynutila sedmý zápas

Play off NHL poznalo další dva postupující. Buffalo vyřadilo Boston po výhře 4:1, u které nechyběl gól Davida Pastrňáka po přihrávce Pavla Zachy. Vegas zvládlo šestý duel v Utahu jasně 5:1 a jde dál i s Tomášem Hertlem. Tampa Bay naopak přežila v Montrealu, kde rozhodla až v prodloužení a vynutila si sedmý zápas.

Čeští mladíci ztratili semifinále se Švédskem v prodloužení

Česká osmnáctka sahala na mistrovství světa po finále. V Trenčíně vedla nad Švédskem 3:1, jenže soupeř ve třetí třetině srovnal a v prodloužení rozhodl kapitán Bosse Meijer. Tým trenéra Jana Tomajka tak čeká zápas o bronz proti Lotyšsku.

Anaheim slaví postup, Dostál zastavil Edmonton

Lukáš Dostál si po nepovedeném pátém duelu spravil chuť ve velkém stylu. Český brankář pochytal 25 střel, pomohl Anaheimu k výhře 5:2 nad Edmontonem a Ducks poslal do druhého kola play off NHL. Spolu s nimi slaví také Minnesota, která stejným výsledkem vyřadila Dallas.

Aberdeen rozhodne. Michael Van Gerwen nastoupí proti Humphriesovi v klíčové bitvě o play-off

Premier League Darts vstupuje do závěrečné fáze a tlak stoupá. V Aberdeenu se na Night 13 střetnou dvě velká jména, Michael van Gerwen a Luke Humphries, v zápase, který může zásadně zamíchat pořadím v boji o elitní čtyřku.

Mohamed Salah se vrátí na Anfield. Liverpoolská legenda chce stihnout rozlučku 

Zranění přišlo v nejméně vhodný moment, kdy se jeho éra v Liverpoolu chýlí ke konci. Mohamed Salah ale podle prvních zpráv neřekl poslední slovo a fanoušci slavného klubu tak stále věří, že svou hvězdu uvidí na hřišti ještě jednou.

Vladař zazářil a poslal Flyers dál, druhou nulou řídil postup, Dobeš vychytal Montrealu mečbol

Čeští brankáři výrazně promluvili do play off NHL. Daniel Vladař zazářil v brance Philadelphie, proti Pittsburghu pochytal všech 42 střel a dovedl Flyers k výhře 1:0 v prodloužení i k postupu do druhého kola. Jakub Dobeš zase pomohl Montrealu k vítězství 3:2 nad Tampou Bay a Canadiens vedou v sérii 3:2 na zápasy.

Bezpečnost FIFA MS 2026 není jistá. Bílý dům žádá obnovení klíčového úřadu 

Přípravy na fotbalové mistrovství světa ve Spojených státech komplikují politické spory i bezpečnostní incident ve Washingtonu. Bílý dům varuje, že bez plně funkčního ministerstva vnitřní bezpečnosti může být organizace turnaje ohrožena. FIFA zatím mlčí. 

Fabio Wardley poslal jasný a tvrdý vzkaz svému soupeři Duboisovi

Souboj dvou ranařů slibuje krev už od prvního gongu. Fabio Wardley chce v titulovém zápase proti Danielu Duboisovi rozpoutat otevřenou bitvu bez taktizování. V Manchesteru půjde o pás organizace WBO a podle všeho i o rychlý a nekompromisní průběh.

Pastrňák rozhodl v prodloužení a udržel Boston ve hře

David Pastrňák znovu ukázal, proč patří mezi největší lídry Bostonu. Český útočník rozhodl pátý zápas série proti Buffalu krásným blafákem v prodloužení. Bruins vyhráli 2:1 a snížili stav série na 2:3. Jejich sezona tak pokračuje a série se vrací do Bostonu.

Pardubice po čtrnácti letech slaví titul

Pardubické Dynamo se vrátilo na extraligový trůn. V šestém finále vyhrálo v Třinci 5:4 po prodloužení a celou sérii ovládlo 4:2 na zápasy. Hlavní roli sehrál Roman Červenka, který dal dva góly a v čase 60:57 rozhodl o zlaté tečce za sezonou.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama