CyklistikaOvládl časovku, stal se lídrem, pak ale Remco Evenepoel skončil

Ovládl časovku, stal se lídrem, pak ale Remco Evenepoel skončil

Zajímavé věci se na konci týdne děly na prvním ze tří závodů Grand Tour v letošní sezoně. Giro d’Italia má za sebou devátou etapu, přesněji časovku, kterou vyhrál o pouhou jednu vteřinu Remco Evenepoel. Místo radosti z triumfu a dresu pro lídra závodu ale přišel šok. Belgičan kvůli zdravotním problémům způsobeným covidem-19 skončil.

Devět etap má za sebou letošní ročník Gira d’Italia. Včera byla na programu časovka, která měřila 35 kilometrů a nejlépe sedla Remcovi Evenepoelovi. Tomu vyšel parádně start závodu na Apeninském poloostrově, v dalším průběhu ale řešil maléry. Minulou středu v 5. etapě dvakrát spadl a rány hojil jak na těle, tak v mysli.

„Jsem v pořádku,“ pronesl ve čtvrtek. V sobotu ale přiznal, že to zase tak dobré nebylo. „Moje tělo se zotavuje. Z těch odřenin mi teď vytékalo hodně tekutiny,“ řekl Remco. Na nedělní časovce nic znát nebylo. Evenepoel si dojel pro vítězství a o jednu jedinou vteřinu porazil Brita Thomase. „Není to špatné, do hor to jde,“ těšilo Evenepoela.

  • Cyklistický závod Giro d’Italia – 9. etapa (časovka 35 km): 1. Evenepoel (Belg./Soudal-Quick Step) 41:24, 2. Thomas -1, 3. Geoghegan Hart (oba Brit./Ineos Grenadiers) -2, 4. Küng (Švýc./Groupama-FDJ) -4, 5. Armirail (Fr./Groupama-FDJ) -8, 6. Roglič (Slovin./Jumbo-Visma) -17, …111. Černý (ČR/Soudal-Quick Step) -4:59, 146. K. Vacek (ČR/Corratec-Selle Italia) -5:56, 149. Hirt (ČR/Soudal-Quick Step) -6:01.
  • Průběžné pořadí: 1. Evenepoel 34:33:42, 2. Thomas -45, 3. Roglič -47, 4. Geoghegan Hart -50, 5. Leknessund (Nor./DSM), 6. Almeida (Portug./SAE Team Emirates) oba -1:07, …54. Hirt -30:35, 95. K. Vacek -1:07:05, 140. Černý -1:41:10.

V horách ho neuvidíme

Do hor to sice jde, v nich už se ale Remco neukáže. Belgičana vyřadil ze závodu pozitivní test na covid-19. „Je mi velmi líto, že musím opustit závod. V rámci týmových pravidel jsem se podrobil rutinnímu testu, jenž bohužel vyšel pozitivní,“ řekl Evenepoel v prohlášení své stáje Soudal-Quick Step. Giro tak opustil jeho lídr.

A celkově už pátý závodník. O den dříve než Evenepoel opustil 106. ročník závodu třeba italský časovkař Filippo Gannas z Ineosu.

Nejčtenější tento týden

Aberdeen rozhodne. Michael Van Gerwen nastoupí proti Humphriesovi v klíčové bitvě o play-off

Premier League Darts vstupuje do závěrečné fáze a tlak stoupá. V Aberdeenu se na Night 13 střetnou dvě velká jména, Michael van Gerwen a Luke Humphries, v zápase, který může zásadně zamíchat pořadím v boji o elitní čtyřku.

Mohamed Salah se vrátí na Anfield. Liverpoolská legenda chce stihnout rozlučku 

Zranění přišlo v nejméně vhodný moment, kdy se jeho éra v Liverpoolu chýlí ke konci. Mohamed Salah ale podle prvních zpráv neřekl poslední slovo a fanoušci slavného klubu tak stále věří, že svou hvězdu uvidí na hřišti ještě jednou.

Vladař zazářil a poslal Flyers dál, druhou nulou řídil postup, Dobeš vychytal Montrealu mečbol

Čeští brankáři výrazně promluvili do play off NHL. Daniel Vladař zazářil v brance Philadelphie, proti Pittsburghu pochytal všech 42 střel a dovedl Flyers k výhře 1:0 v prodloužení i k postupu do druhého kola. Jakub Dobeš zase pomohl Montrealu k vítězství 3:2 nad Tampou Bay a Canadiens vedou v sérii 3:2 na zápasy.

Bezpečnost FIFA MS 2026 není jistá. Bílý dům žádá obnovení klíčového úřadu 

Přípravy na fotbalové mistrovství světa ve Spojených státech komplikují politické spory i bezpečnostní incident ve Washingtonu. Bílý dům varuje, že bez plně funkčního ministerstva vnitřní bezpečnosti může být organizace turnaje ohrožena. FIFA zatím mlčí. 

Fabio Wardley poslal jasný a tvrdý vzkaz svému soupeři Duboisovi

Souboj dvou ranařů slibuje krev už od prvního gongu. Fabio Wardley chce v titulovém zápase proti Danielu Duboisovi rozpoutat otevřenou bitvu bez taktizování. V Manchesteru půjde o pás organizace WBO a podle všeho i o rychlý a nekompromisní průběh.

Pastrňák rozhodl v prodloužení a udržel Boston ve hře

David Pastrňák znovu ukázal, proč patří mezi největší lídry Bostonu. Český útočník rozhodl pátý zápas série proti Buffalu krásným blafákem v prodloužení. Bruins vyhráli 2:1 a snížili stav série na 2:3. Jejich sezona tak pokračuje a série se vrací do Bostonu.

Pardubice po čtrnácti letech slaví titul

Pardubické Dynamo se vrátilo na extraligový trůn. V šestém finále vyhrálo v Třinci 5:4 po prodloužení a celou sérii ovládlo 4:2 na zápasy. Hlavní roli sehrál Roman Červenka, který dal dva góly a v čase 60:57 rozhodl o zlaté tečce za sezonou.

Lehečka v Madridu přehrál Musettiho a jde do čtvrtfinále

Jiří Lehečka dál září na antukovém Masters v Madridu. Český tenista zvládl osmifinále proti Lorenzu Musetti, kterého porazil jasně 6:3 a 6:3. Na kurtu působil jistě, dobře servíroval a soupeře často tlačil agresivní hrou. Ve čtvrtfinále ho čeká Arthur Fils.

Mercedes pod tlakem. Toto Wolff musí krotit ambice svých jezdců

Tři závody, tři dominantní víkendy a dvojice jezdců na čele šampionátu. Mercedes vstoupil do sezony 2026 ve velkém stylu. Šéf týmu Toto Wolff však upozorňuje, že boj mezi Georgem Russellem a Kimim Antonellim má jasná pravidla.

Vladařovi rozhodl smolný odraz, Vejmelka padl v prodloužení

Českým brankářům pondělní program play off NHL radost nepřinesl. Daniel Vladař s Philadelphií nevyužil druhý mečbol proti Pittsburghu a po porážce 2:3 vede jeho tým už jen 3:2 na zápasy. Karel Vejmelka s Utahem sahal po velkém obratu proti Vegas, jenže Golden Knights nakonec vyhráli 5:4 v prodloužení a srovnali sérii na 2:2.

Plíšková v Madridu prošla do čtvrtfinále

Karolína Plíšková pokračuje v Madridu ve výborné jízdě. Česká tenistka zvládla osmifinále proti Solaně Sierře a po výhře 6:4, 6:3 si zahraje o semifinále. Bývalá světová jednička zároveň výrazně posílí svou pozici v žebříčku a přiblíží se návratu do elitní stovky.

Drama i dominance v NBA play off, favorité jsou krok od postupu

Nedělní zápasy prvního kola NBA play off přinesly jasné vzkazy. Boston a San Antonio mají postup na dosah, Houston odmítl konec sezony a Toronto srovnalo krok s Clevelandem. Každá série nabídla jiný příběh, od defenzivních bitev po jednoznačné demolice.

Motor má nového kouče, tým přebírá Petrovický

Hokejisté Českých Budějovic vstoupí do nové extraligové sezony s novým trenérským štábem. Motor povede slovenský kouč Róbert Petrovický, který naposledy působil v Olomouci. Po jeho boku budou pracovat Valdemar Jiruš a David Vrbata. Klub tím uzavřel důležitou část změn po odchodu Ladislava Čiháka.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama