5.5 C
    Středa 17. dubna 2024

Ostudnou šňůru Sparty prodloužily Teplice, po Barce si spravila chuť Plzeň

Krize? Možná… Sparta Praha remizovala počtvrté za sebou a fanouškům dochází trpělivost. Tentokráte vzaly body letenským Teplice, duel hraný Na Stínadlech skončil 2:2. Úřadující český mistr z Plzně vyhrál v Olomouci a Zbrojovka porazila Zlín.

Šestnáctá minuta zápasu, Jakub Jankto otevírá skóre. Reprezentant zapisuje vůbec první trefu v rudém dresu. Čtyřicátá minuta, skóruje i Čvančara. Zdá se, že je rozhodnuto.

Aktivní skláři však nepolevují v koncentraci, ještě před poločasem snižují Ginguem. Mladý Senegalec se prosazuje hlavou a začíná si ještě více věřit. A to také rozhodne. Pár minut před koncem využívá Höjerovy chyby, sbírá balon na kraji hřiště a tvrdou ránou na bližší tyč uzavírá skóre na 2:2. Z kotle Sparty se ozývá pískot, domácí příznivci jsou štěstím bez sebe.

Lodivod Sparty Brian Priske po zápase neskrýval negativní emoce: „Nezabývám se tím, jakým slovem naší situaci označíme. My jsme Sparta a musíme vyhrávat. Všichni zde dělají maximum a všechna ta poslední utkání jsme měli vyhrát. Šanci na vítězství jsme měli i dneska. Naším největším problémem je rozhodování v klíčových okamžicích,“ říkal rozhořčený kouč letenských pro klubový web.

„Co se týká snahy hráčů, zde nevidím problém. Vždy máme cíl zvítězit. Hráči se v těchto důležitých okamžicích musí rozhodovat lépe a na tom teď s realizačním týmem musíme pracovat,“ snažil se vysvětlit Priske.

Plzeň si po debaklu na Barce spravila chuť

Na Andrově stadionu vyrukovala Viktoria do zápasu s nepříliš změněnou sestavou oproti duelu na Camp Nou. Branku hostí hlídal Staněk, v záloze nechyběl jediný střelec západočeského výběru ze Španělska Jan Sýkora a nastoupil i Milan Havel.

A právě poslední jmenovaný nachystal velmi nesobecky úvodní trefu zápasu Tomáši Chorému. Havel vybojoval balon, na úrovni penalty jej zpracoval a bez dívání jej poslal do boku ofenzivnímu esu Viktorie. Rozvlnit síť už pak nebyl pro Chorého problém.

Na druhé straně se ale brzy radoval Chytil, jemuž se povedlo zaběhnout za obranu a srovnat střelou k tyči. Po půlhodině hry přišel diskutabilní moment. Sudí pravděpodobně otočil aut v neprospěch domácích, Plzeň šla do útoku, byla faulována a z penalty zvýšila. O nesprávně posouzeném autu mluvil i po zápase naštvaný kouč Jílek, nic s tím však nenadělal.

Aktivní Chytil pak opět srovnal, nicméně výborně hrající Havel dal na konečných 3:2 pro Viktorii. A to i přesto, že byla Sigma obrána o penaltu za ruku Jirky ve vlastním vápně…

Holloway a Gaethje. Jeden z vrcholů UFC 300 skončil překvapivě

UFC 300 nabídlo fanouškům jedno z nejvýraznějších momentů večera, a to souboj mezi Maxem Hollowayem a Justinem Gaethjem. Oběma borcům se podařilo vytvořit napínavé a emocionálně nabité chvíle, které si diváci jistě dlouho zapamatují. Výkonem večera byl sice oceněn náš český samuraj Jiří Procházka, Holloway ovšem nijak nezaostává.

Scottie Scheffler vyhrál druhý Masters během tří let. Nyní spěchá domů na narození prvního dítěte

Světová golfová jednička, 27letý Scottie Scheffler, si v neděli 14. dubna 2024 v Augustě National zajistil svůj druhý titul z Masters během tří let. Scheffler zahrál závěrečných 68 ran a skončil o čtyři rány před Švédem Ludvigem Abergem.