Ostatní sportyOstuda před paralympiádou. Opilý šampion v judu se popral s ochrankou

Ostuda před paralympiádou. Opilý šampion v judu se popral s ochrankou

Už jen pár dní zbývá do začátku paralympijských her v Tokiu. Z kuriózního důvodu se ale tohoto sportovního svátku nezúčastní judista z Gruzie Zvjad Gogočuri. Paralympijský šampion z Ria byl kvůli napadení jednoho z organizátorů vyloučen.

Podobně jako sportovců, kteří se účastnili olympijských her, se i paralympioniků týkají přísná koronavirová opatření. Poté, co dorazí do Japonska, musí do karantény a sportovci pak tráví čas v izolaci různě.

Opilý judista napadl člena ochranky a zlomil mu žebro

Bohužel pro Gruzínce si judista Zvjad Gogočuri nekrátil dlouho chvíli v karanténním hotelu čtením knížky nebo sledováním filmů, ale tak nějak po svém. Popíjel s kamarády a choval se při tom dost hlasitě. Na hluk šel Gruzínce upozornit jeden z členů ochranky.

Paralympijský šampion z Ria de Janeira si to ale vzal osobně a muže, kterému přitom bylo více než 60 let, napadl. Pořízek, který zápasí v kategorii do 90 kg, způsobil Japonci vážné zranění. Z napadení od Gruzínce si odnesl zlomené žebro.

S vyloučením Gogočuriho přišli Gruzínci o šanci na medaili

Draze ale zaplatil za zbytečný incident i Gruzínec, který byl okamžitě vyloučen z paralampiády. Podle japonského tisku ho navíc zatkla policie. Gruzínská výprava se teď v Tokiu hanbou propadá.

„Případ jsme vyšetřili a bohužel musíme potvrdit, že se pan Gogočuri v karanténě zachoval ostudně. Spolupracujeme s organizátory a se zklamáním musíme potvrdit, že mu bude odebrána akreditace. Poté se vrátí do vlasti, kde bude případně disciplinární řízení pokračovat,“ uvedli zástupci gruzínské výpravy a sypou si popel na hlavu.

 „Budeme to opakovat zase a znovu. Jsme hluboce zklamaní naprosto nevhodným a opovrženíhodným chováním, které předvedl náš sportovec. Poté, co se nám v Japonsku dostalo tak vřelého přijetí, toho litujeme o to víc,“ říkají Gruzínci, kteří zároveň přišli o želízko v ohni.

Legenda s postižením zraku

Olympijský vítěz Gogočuri, který má zrakové postižení, je pro Gruzínce paralympijskou legendou. Pro svoji zemi získal v Brazílii premiérové paralympijské zlato, které teď určitě neobhájí.

V Japonsku začínají paralympijské hry 24. srpna zúčastní se jich zhruba 4400 sportovců ze 160 zemí. Stejně jako nedávné olympijské hry budou i ty paralympijské kvůli koronavirové situaci bez diváků. 

Nejčtenější tento týden

Vollering podruhé ovládla ženskou Tour de France, Nosková po pádu odstoupila

Demi Vollering završila Tour de France Femmes dominantním výkonem. Nizozemská cyklistka vyhrála závěrečnou etapu v Nice a podruhé v kariéře slaví celkový triumf. Jediná česká účastnice Nikola Nosková naopak závod nedokončila. Po sobotním pádu sice nastoupila do poslední etapy, krátce po startu ale odstoupila.

Salač slaví životní vítězství, v Británii poprvé ovládl Moto2

Filip Salač dosáhl největšího úspěchu své dosavadní kariéry. Čtyřiadvacetiletý český motocyklový jezdec ovládl závod Moto2 ve Velké ceně Velké Británie v Silverstonu. Na nejvyšší stupeň se v této kategorii postavil poprvé. Zároveň ukončil šestnáctileté čekání na české vítězství, naposledy se radoval Karel Abraham v roce 2010.

Kanada ve finále Hlinka Gretzky Cupu rozdrtila USA a slaví zlato

Kanadští hokejisté ovládli letošní Hlinka Gretzky Cup. Ve finále turnaje hráčů do 18 let v Edmontonu nedali šanci Spojeným státům a zvítězili vysoko 8:1. Kanada tak po loňském bronzu znovu vystoupala na vrchol. Hned tři její hráči vstřelili ve finále po dvou gólech.

Jaissle začal v Newcastlu výhrou nad Valencií

Matthias Jaissle má za sebou vítěznou premiéru na lavičce Newcastlu. Anglický celek v přípravném utkání otočil zápas na stadionu Mestalla a porazil Valencii 2:1. Nový trenér přesto výsledek nepřeceňoval a zdůraznil, že jeho mladé mužstvo čeká ještě hodně práce.

Tyčkařka Krutilová slaví světové zlato, desetibojař Juliš přidal bronz

Česká atletika slaví na juniorském mistrovství světa v Eugene další velké úspěchy. Tyčkařka Nicole Krutilová ovládla finále výkonem 445 centimetrů a získala zlato. Desetibojař Adam Juliš se během druhého dne výrazně posunul pořadím a nakonec vybojoval bronz. Osobní rekord vylepšil na 7877 bodů.

Sabalenka v Torontu skončila už v osmifinále

Aryna Sabalenka nezvládla osmifinále turnaje WTA 1000 v Torontu. Světová jednička podlehla Ekaterině Alexandrova po dvou a půl hodinách 6:7, 6:4, 4:6. Pro jednu z hlavních favoritek turnaje tak přišel konec podstatně dříve, než naznačovaly její výsledky z úvodu sezony.

Infantino čelí další aféře. FIFA tvrdí, že jde o koordinovaný útok

Krize kolem vedení světového fotbalu dál sílí. FIFA se ostře ohradila proti snahám oslabit pozici prezidenta Gianniho Infantina a tvrdí, že jeho odpůrci se snaží obejít standardní demokratické postupy organizace.

Salač odstartuje v Silverstonu ze šestého místa

Filip Salač zajel v kvalifikaci Moto2 na Velkou cenu Británie šestý čas. Český jezdec týmu OnlyFans American Racing tak v nedělním závodě odstartuje ze druhé řady. Na nejrychlejšího Izana Guevaru ztratil 0,795 sekundy.

Arsenal získal Bruna Guimarãese z Newcastlu

Arsenal dokončil přestup brazilského záložníka Bruna Guimarãese z Newcastlu United. Osmadvacetiletý kapitán Newcastlu přichází do týmu úřadujícího anglického mistra za částku, která podle obou zdrojů činí 75 milionů liber, tedy přibližně 2,1 miliardy korun. Na Emirates Stadium má pokračovat jako jedna z hlavních postav středu pole.

Čeští hokejisté na Hlinka Gretzky Cupu končí šestí

Česká hokejová osmnáctka zakončila Hlinka Gretzky Cup vysokou porážkou. Svěřenci Jaroslava Nedvěda podlehli Švýcarsku 1:5 a obsadili šesté místo. Na prestižním turnaji tak vyhráli jediný ze čtyř zápasů a vyrovnali nejhorší český výsledek v historii této akce.

Menšík v Montrealu nezaváhal a postoupil do osmifinále

Jakub Menšík pokračuje na turnaji Masters v Montrealu. Český tenista zvládl duel třetího kola s Térencem Atmanem a zvítězil 7:5, 6:4. Během celého utkání nepřišel ani jednou o podání a po hodině a 41 minutách proměnil první mečbol. V osmifinále doplnil Jiřího Lehečku.

Souboj století je na spadnutí. Tyson Fury a Anthony Joshua by měli potvrdit zápas ještě v srpnu

Boxerský svět se blíží k jednomu z nejočekávanějších duelů posledních let. Tyson Fury a Anthony Joshua by měli svůj dlouho vyhlížený střet oficiálně potvrdit ještě během srpna. Jedinou nevyřešenou otázkou zůstává dějiště zápasu, které se podle zákulisních informací může přesunout z Velké Británie až do legendární Madison Square Garden v New Yorku.

UEFA dál tlačí na Infantina. Hrozba bojkotu mistrovství světa zůstává ve hře

Evropský fotbal se s omluvou FIFA nespokojil. Přestože prezident Gianni Infantino ustoupil od kontroverzního plánu na vstup soukromých investorů do nejcennějších fotbalových turnajů, UEFA trvá na tom, že důvěru ve vedení světové federace ztratila. Ve hře tak nadále zůstává i krajní varianta v podobě bojkotu soutěží organizovaných FIFA.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama