FotbalOstrované kráčí vstříc semifinále Ligy mistrů. Nezaváhal Liverpool, k výhře došli i...

Ostrované kráčí vstříc semifinále Ligy mistrů. Nezaváhal Liverpool, k výhře došli i Citizens

Fotbaloví fanoušci se dočkali, včera večer se rozběhly čtvrtfinálové boje milionářské Ligy mistrů. Postup mezi nejlepší čtyřku má dobře rozehraný Liverpool, který porazil portugalskou Benficu, slavit mohli také fotbalisté Manchesteru City. Těm Atlético nechtělo nic usnadnit, i tak ale za svá záda jeden gól pustilo.

Tři týmy z Britských ostrovů, tři Španělé, jeden portugalský celek a jeden německý. Přesně takhle vypadá rozložení čtvrtfinálových bojů v nejlepší evropské klubové soutěži, Lize mistrů. Bitva o „ušatou“ trofej byla už v předešlých kolech ohromně zajímavá a je jasné, že bude v tomto duchu pokračovat.

Liverpool v Portugalsku dominoval

Do akce se ze všeho nejdříve dostaly na kluby, které v Premier League nejhlasitěji promlouvají do boje o mistrovský titul. Liverpool je druhý, na Manchester City ztrácí jediný bod, od anglické ligy se ale chtěl na výletě do Portugalska oprostit. A to se mu povedlo na výbornou, Reds vyhráli jasně 3:1.

Už v 17. minutě se trefil stoper Konaté, ještě do poločasu obstaral další gól Mané, který se vrátil do klubu po tom, co jeho Senegal postoupil v kvalifikaci na mistrovství světa přes Egypt. Benfica dobře rozjela poločas a dala kontaktní gól, na ten ale dokázal odpovědět tři minuty před koncem Díaz.

Právě o poslední brance se mluví i kvůli reakci fandů Benficy, kteří po úspěšném střelci házeli zapalovače a dokonce kovovou tyč. Kolumbijec se vrátil do Portugalska poprvé od svého zimního přesunu a dostal pořádně zabrat. Liverpool ale i tak poveze domů slušný náskok dvou gólů a bude chtít nahlédnout do semifinále.

City vysvobodil De Bruyne

Jednoduchá práce nečekala ani fotbalisty Manchesteru City, které čekal nepříjemný soupeř z Madridu. Atlético už ze soutěže vyprovodilo Manchester United, teď ve čtvrtfinále čelí městskému rivalovi. Domů ale pojede zklamané, taktika nevyšla, remíza k vidění nebyla, Citizens udeřit dokázali.

A to díky Kevinovi De Bruynemu, který v 70. minutě vytěžil maximum z individuální akce v podání Fodena a zakončil přesně na zadní tyč. Manchester City neprohrál doma v Lize mistrů už úctyhodných 19 zápasů a do Španělska pojede s náskokem jednoho gólu.

Obě odvety jsou na programu příští středu, Liga mistrů ale nabídne další dva zápasy už dnes. Chelsea hostí Real Madrid, Bayern bude hrát na půdě Villarrealu.

  • Benfica Lisabon vs. Liverpool 1:3 (0:2). Góly: 49. Núňez – 17. Konaté, 34. Mané, 87. Díaz. 
  • Manchester City vs. Atlético Madrid 1:0 (0:0). Gól: 70. De Bruyne.

Nejčtenější tento týden

Mercedes řeší napětí mezi piloty. Toto Wolff chce přibrzdit souboje Antonelliho s Russellem

Souboj dvou týmových kolegů baví fanoušky formule 1, vedení Mercedesu už ale tak nadšené není. Kimi Antonelli a George Russell si během víkendu v Kanadě několikrát nebezpečně překáželi a šéf stáje Toto Wolff připustil, že podobně tvrdé souboje nemusí tým do budoucna tolerovat.

Dobeš předvedl 35 zákroků a jednu asistenci, Montreal přesto prohrál

Jakub Dobeš znovu držel Montreal ve hře. Český brankář proti Carolině předvedl 35 zákroků a přidal i asistenci u vyrovnávacího gólu. Canadiens však doma prohráli 2:3 v prodloužení a ve finále Východní konference ztrácejí v sérii 1:2 na zápasy.

Frank Sánchez vyhlíží Usyka. Kubánský ranař si po drtivém knokautu říká o titulovou šanci

Frank Sánchez znovu hlasitě vstoupil do hry o světový titul v těžké váze. Po dominantním vítězství nad Richardem Torrezem Jr. se kubánský boxer stal povinným vyzyvatelem organizace IBF a otevřeně mluví o tom, že chce co nejdříve vyzvat Oleksandra Usyka. Ve světě těžké váhy se tak rýsuje další atraktivní souboj.

Tyson Fury ladí formu na bitvu století. Soupeře před duelem s Joshuou oznámí už tento týden

Tyson Fury se chystá na další krok před očekávaným megasoubojem s Anthonym Joshuou. Promotér Frank Warren potvrdil, že jméno příštího soupeře britského šampiona bude zveřejněno během několika dnů. Velké plány má zároveň i neporažený talent Moses Itauma, kterého čeká dosud nejtěžší test kariéry.

Kimi Antonelli ovládl Montreal. Mercedes slaví, Russell po dramatické bitvě odstoupil

Velká cena Kanady nabídla jednu z nejnapínavějších podívaných posledních let. Kimi Antonelli vybojoval čtvrté vítězství v řadě po strhujícím souboji s týmovým kolegou Georgem Russellem, jehož nakonec zastavila technická závada. Lewis Hamilton mezitím oslavil nejlepší výsledek od příchodu k Ferrari a Max Verstappen se po těžkém víkendu vrátil na stupně vítězů.

Hertl gólem rozhodl drama s Coloradem, Vegas vede už 3:0

Tomáš Hertl prožil velký večer v play off NHL. Český útočník pomohl Vegas gólem a asistencí k výhře 5:3 nad Coloradem a stal se první hvězdou zápasu. Golden Knights otočili duel z nepříznivého stavu 0:3 a ve finále Západní konference vedou už 3:0 na zápasy. Avalanche tak dělí jediná porážka od konce sezony.

Ibrahimovic a Fury chtějí zachránit Morecambe

Zlatan Ibrahimovic a Tyson Fury mohou spojit síly u nečekaného fotbalového projektu. Slavný bývalý útočník a britský boxer podle anglických médií zvažují koupi Morecambe FC, klubu ze šesté anglické ligy, který se v posledních letech propadl sportovně i finančně.

Kontroverzní zásah rozhodčího. Oleksandr Usyk přežil duel s Verhoevenem

Oleksandr Usyk zůstal mistrem světa těžké váhy, ale vítězství nad kickboxerem Rico Verhoevenem rozhodně nepůsobilo přesvědčivě. Ukrajinský šampion se v Egyptě trápil víc než kdykoliv předtím a kontroverzní ukončení v 11. kole okamžitě rozpoutalo debaty o odvetě.

Carolina porazila Montreal v prodloužení a srovnala sérii

Carolina zvládla druhé finále Východní konference NHL. Na domácím ledě porazila Montreal 3:2 v prodloužení a vyrovnala stav série na 1:1. Český brankář Jakub Dobeš čelil 26 střelám a inkasoval třikrát. Rozhodující gól vstřelil Nikolaj Ehlers, který se prosadil podruhé v zápase.

Russell ovládl sprint v Kanadě po bitvě s Antonellim

George Russell zvládl sprint Velké ceny Kanady nejlépe ze všech. Pilot Mercedesu udržel první místo po startu z čela a v Montrealu si dojel pro druhé sprintové vítězství v sezoně. Za ním skončil Lando Norris z McLarenu, třetí místo bral lídr šampionátu Kimi Antonelli.

Sinner vstupuje do French Open jako hlavní favorit

Jannik Sinner vstupuje do French Open jako největší favorit. Současnému tenisovému světu vládne s takovou jistotou, že soupeři zatím hledají spíš skulinu než účinnou odpověď. Podle expertů ho v Paříži může zastavit jen úzký okruh hráčů, nebo okolnosti, které s raketou přímo nesouvisejí.

Verstappen chce zůstat ve formuli i v roce 2027

Max Verstappen dal fanouškům formule 1 jasnější odpověď na otázku, která se nad ním v posledních měsících vznášela. Pokud se nestane nic mimořádného, chce ve formuli pokračovat i v roce 2027. Důvodem jsou změny pravidel pro pohonné jednotky, které mají závodění přiblížit tomu, co od něj čtyřnásobný mistr světa očekává.

Vegas otočilo duel v Coloradu a vede v sérii už 2:0

Hokejisté Vegas zvládli i druhý zápas finále Západní konference NHL na ledě Colorada. Golden Knights vyhráli 3:1, přestože dlouho prohrávali. V poslední třetině ale udeřili třikrát a hlavní roli sehrál Ivan Barbašov, který zapsal dva góly a jednu asistenci. Tomáš Hertl tentokrát nebodoval.

Lewis Hamilton se brání kritikům. Ferrari sází na šampiona minimálně do roku 2027

Lewis Hamilton rázně odmítl spekulace o možném konci kariéry a zároveň poprvé naznačil délku své smlouvy s Ferrari. Sedminásobný mistr světa uvedl, že s italskou stájí počítá minimálně do konce roku 2027. Před Velkou cenou Kanady navíc ostře reagoval na kritiky, kteří podle něj neustále řeší jeho odchod z formule 1.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama