Více
  1.6 C
  Czech
  Úterý, 25 ledna, 2022

  Olympijské hry do Egypta? Premiéra pro Afriku, klapnout by mohla v roce 2036

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Evropa, Severní Amerika, Jižní Amerika, Asie i Austrálie. Co mají tyhle kouty světa společné? Ve všech těchto oblastech už se v historii konaly olympijské hry. Afrika zatím svítí červeně, i tam by ale mohla sportovní akce, jaká ve světě nemá obdoby, zamířit. Egypt totiž plánuje kandidovat na pořadatele her v roce 2036.

  Olympiádu mají všichni sportovní fanoušci i většina veřejnosti v živé paměti. Nedávno skončený rok 2021 se nesl ve znamení letních olympijských her, které se odehrály v japonském hlavním městě Tokiu. Navíc, na tom samém kontinentu se teď budou konat i zimní hry.

  Peking klepe na dveře, kromě příprav na nadcházející podnik už se ale v Mezinárodním olympijském výboru řeší i otázky kolem budoucnosti. Pokud budeme mluvit o letních hrách, program je následující. Po Tokiu se jede do Paříže, Los Angeles a Brisbane.

  Poslední jmenované město, které se nachází v Austrálii, se stane dějištěm olympiády v roce 2032, místo konání o čtyři roky později je ale stále zahaleno tajemstvím. Tím už ale není to, že sám předseda MOV by rád dotáhl hry do Afriky. O kandidatuře přemýšlí Egypt.

  „Když jsem začínal své funkční období (v roce 2013, pozn. redakce), tak jsem snil o tom, že za mé vlády bude Afrika hostit olympijské hry, ale to už bohužel nebude možné. Doufám, že do roku 2036 nebo 2040, kdy už nebudu ve funkci, nějaká africká země začne jednat s MOV o pořádání olympijských her,“ pronesl už vloni v listopadu šéf výboru Thomas Bach.

  Ve hře jsou i další země

  Afričané patří historicky mezi jedny z nejúspěšnějších sportovců na olympijských hrách. Vynikají zejména atleti v čele s běžci, co se týče pořadatelství, tam je ale stále kolonka prázdná. Změnu chtějí uskutečnit Egypťané, kteří už mají na stole i plány na stavbu mega komplexu.

  Nádherný stadion pro 90 tisíc lidí, bazény, kurty, haly. Takhle nějak by mohlo vypadat dějiště olympiády v roce 2036, které by se nacházelo 45 kilometrů od Káhiry. Pokud se vše podaří, bude Egypt první africkou zemí. Třeba Jihoafrické republice unikly hry v roce 2004 o dvě místa.

  Po boku Egypta se ale o pořadatelství olympiády hlásí třeba i Rusko, Ukrajina, Španělsko nebo Turecko.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Čeští házenkáři

  Drama až do konce. Čeští házenkáři klíčový duel nezvládli, remíza se Švédy byla na postup málo

  Čeští házenkáři se loučí s mistrovstvím Evropy už ve skupině. Po úvodní porážce se Španěly a jasném vítězství nad Bosnou a Hercegovinou včera nastoupil nároďák do zápasu o všechno se Švédskem. Dramatická koncovka ale nakonec na výhru nestačila, Češi s vicemistry světa „jen“ remizovali a končí.
  Házená ME

  Šance na postup žije. Čeští házenkáři na mistrovství Evropy porazili Bosnu

  Český tým házenkářů jasně přehrál na mistrovství Evropy mužstvo Bosny a Hercegoviny, čímž si udržel šanci na postup ze skupiny. V závěrečném utkání skupinové fázi se svěřenci trenéra Trtíka utkají se Švédskem.
  ME v házené: Česko vs. Španělsko

  Krůček od senzace. Český tým na ME v házené zaskočil Španěly, zázrak se ale nekonal

  Už, už to vypadalo, že Češi rozjedou mistrovství Evropy v házené ve velké stylu. Úřadující evropské šampiony ze Španělska měli na lopatě, nakonec ale prohráli těsně o dvě branky. Turnaj, který se hraje v Maďarsku a na Slovensku, ale i tak nastartovali skvěle. Do příštího utkání s Bosnou půjdou v roli favorita.
  Policie

  Anglický ragbista skončil v poutech. Čelí obvinění ze znásilnění, pomáhat mu měla prostitutka

  Hráč anglického ragbyového týmu je obviněný z odvedení náctileté dívky do bytu prostitutky za účelem sexuálního napadení. Jedenačtyřicetiletá Sandra Ntonyaová přiznala, že je sexuální pracovnice, která si účtuje 160 liber za hodinu a operuje ze svého vlastního domu v Gortonu v oblasti Great Manchesteru. Hráč ji měl údajně kontaktovat o tom, že našel oběť a jede k ní domů.
  Extrémní žehlení

  Nejbizarnější sporty světa? To je snowboard plus žehlení či nohejbal na jiném levelu

  Jako lidstvo jdeme stále dopředu, je tak jasné, že i ve sportovním světě vynalézáme stále nové a nové způsoby, jak se zabavit. Fotbal, hokej nebo tenis jsou od nepaměti jedny z nejznámějších a nejsledovanějších sportů. To bychom ale nebyli my, abychom si sportovní svět nevyšperkovali něčím novým.
  Louis Zamperini

  Neobyčejný život obyčejného sportovce. Hrdinou druhé světové války se stal běžec

  Louis Zamperini měl celkem pestrý život. Poté, co soutěžil na olympijských hrách v běhu v roce 1936 v Berlíně, ho posléze čekalo bránění své země za druhé světové války. Přežil pád letadla, dva roky v zajateckém Japonském táboře a na stará kolena pořádal přednášky o svém životě. Neobyčejný život obyčejného sportovce.
  Reklama
  Reklama
  Reklama