ŠipkyOhromující obrat i Price a jeho náhlá smrt. Šipkařský šampionát nabízí neskutečnou...

Ohromující obrat i Price a jeho náhlá smrt. Šipkařský šampionát nabízí neskutečnou podívanou

Po třech dnech se vrátilo do Alexandra Palace v Londýně šipkařské mistrovství světa a od prvního legu bylo jasné, že diváky čeká nezapomenutelný den. Supershow odstartoval Dirk Van Duijvenbode s Rossem Smithem. Angličan v zápase rychle vedl, nicméně holandskému hráči se podařilo celý duel vynikajícím způsobem otočit. A večerní zápasový blok pak famózně okořenila bitva Price s Huybrechtsem.

Dvě odlišné poloviny. Důkaz, že v šipkách nemáte nikdy nic jisté. Utkání Van Duijvenbodeho s Rossem Smithem nabídlo těžko opakovatelný obrat z 0:3 na 4:3. Ross začal perfektně, precizně zavíral a v klíčové momenty se mu dařilo brát Dirkovi podání. I proto tak rychle vedl.

Holanďan, který je znám zejména svými energickými nástupy a velikými emocemi na stagi, se zvládl vzchopit a snížil na 1:3 na sety. Smith pak nezvládl jednoduchou sehrávku na double, když netrefil singlové pole šestnáct, Van Duijvenbode tak nelenil a nevyužitou příležitost kradl vysokým závěrem.

Na Smithovi byla cítit deka a Dirk v sobě probouzel všechny naděje na obrat. Úspěšně. Rozhozenému Angličanovi kazil všechny plány na ukončení zápasu obdivuhodnou statistikou na doublech a dokázal nakonec otočit na konečných 4:3 na sety. V osmifinále se utká s Gerwynem Pricem.

Bitva roku 2021?

A jak již bylo naznačeno, tu nejatraktivnější bitvu dosavadního průběhu mistrovství svedl Velšan Price s Belgičanem Huybrechtsem. Světová jednička stála před kláním na pódiu v pozici obrovského favorita, Kim mohl jen a jen překvapit.

Překvapil. Duel měl od první odhozené šipky luxusní parametry, hráči se stále motali kolem průměru sta bodů a oba předvedli zavření taktéž nad sto. Price vedl, nicméně Huybrechts i díky perfektnímu „Shanghai“ checkoutu otočil na 2:1 na sety. Drama ale pokračovalo, neboť Gerwyn vyhrál 6 legů v řadě a vzal si vedení zpět.

Přestřelka pokračovala tímto tempem dál a dál, dospěla až do rozhodujícího sedmého setu. A po fenomenálních deseti výměnách i do legu náhlé smrti. Price měl díky novému pravidlu o podání v posledním legu utkání výhodu tří šipek navíc. A začal perfektním vysokým náhozem, na zavírání byl jako první a bitvu dotáhl do vítězného konce.

Zítra program šipkařského MS pokračuje dalšími zápasy třetího kola.

Výsledky odehraných zápasů třetího kola:

  • Ross Smith – Dirk Van Duijvenbode 3:4
  • Michael Smith – William O´Connor 4:2
  • Raymond Smith – Florian Hempel 4:1
  • Gerwyn Price – Kim Huybrechts 4:3
  • Jonny Clayton – Gabriel Clemens 4:0
  • James Wade – Vincent Van den Voort (Wade kontumačně, Van den Voort měl pozitivní test na covid)

Program na úterý 28. prosince:

Odpolední blok (cca od 13:40):

  • Steve Lennon – Mervyn King
  • Ryan Searle – Danny Noppert
  • Joe Cullen – Martjin Kleermaker

Večerní blok (cca od 20:10):

  • Rob Cross – Daryl Gurney
  • Peter Wright – Damon Heta
  • Michael Van Gerwen – Chris Dobey

Nejčtenější tento týden

Rytíři Kladno začali s obměnou kádru, končí dva cizinci

Kladno začíná skládat kádr pro novou extraligovou sezonu a první změny už jsou venku. V týmu nepokračují švédský brankář Oscar Dansk a americký obránce Wyatt Wylie. Oba přišli až v průběhu minulého ročníku, teď si ale hledají nové angažmá.

George Russell pod tlakem. Kimi Antonelli mu v Mercedesu nečekaně zatápí

Formule 1 řeší po třech závodech nečekané téma, a to interní souboj v Mercedesu. Zatímco George Russell měl být jasnou jedničkou, devatenáctiletý Kimi Antonelli mu bere body i pozornost a začíná přepisovat očekávaný scénář sezony.

Kučerov dal 400. gól, Tampa ale v Buffalu padla

Nikita Kučerov dosáhl v NHL na další velké jubileum. Ruský útočník vstřelil za Tampu Bay svůj 400. gól, jenže Lightning v důležitém souboji o čelo Atlantické divize prohráli v Buffalu 2:4. Sabres se tak na soupeře bodově dotáhli a dál zůstávají ve hře i o první místo ve Východní konferenci.

Nathan Aspinall znovu na vrcholu. V Mnichově otočil finále a slaví čtvrtý titul z European Tour

Britský šipkař Nathan Aspinall předvedl v Mnichově parádní obrat a ve finále German Darts Grand Prix porazil Dannyho Nopperta 8:5. Výkonem s průměrem přes 100 bodů potvrdil návrat do formy a přidal už čtvrtý triumf na European Tour.

Vydřený obrat a třetí titul, Bouzková uspěla v Bogotě

Marie Bouzková zvládla na antuce v Bogotě těžké finále s Pannou Udvardy a po obratu získala třetí titul na okruhu WTA. Česká tenistka po ztraceném prvním setu změnila hru, přidala na agresivitě a zápas převrátila ve svůj prospěch. Cenný týden pak podtrhl i posun ve světovém žebříčku, kde se vrátila na 24. místo.

Vladař dovedl Philadelphii k cenné výhře, Zacha se trefil po nahrávce Pastrňáka

Philadelphia zvládla důležitý duel s Bostonem a po výhře 2:1 po prodloužení si znovu pomohla v boji o play off. Daniel Vladař inkasoval jen jednou a patřil k hlavním postavám večera. Z českých hráčů se prosadili také Pavel Zacha, David Pastrňák a Jaroslav Chmelař.

Messi dal první gól na novém stadionu, Miami jen remizovalo

Inter Miami otevřelo nový stadion velkým večerem, ale bez velké tečky. Na Nu Stadium s kapacitou 26 tisíc diváků padl historicky první gól domácího klubu z kopačky Lionela Messiho, jenže vítězná premiéra se nekonala. Úřadující šampion MLS proti Austinu dvakrát dotahoval a nakonec bral jen remízu 2:2.

Barcelona vyhrála na Atléticu a po klopýtnutí Realu odskočila v čele ligy

Katalánský celek zvládl těžký večer v Madridu a po vítězství 2:1 navýšil náskok na první příčce už na sedm bodů. Barceloně pomohla i porážka Realu na Mallorce, sama se ale proti Atléticu na body pořádně nadřela. Dlouhou přesilovku nedokázala dlouho proměnit a rozhodnutí přinesla až smolná situace v samém závěru.

Bouzková je v Bogotě ve finále a může získat třetí titul

Marie Bouzková zvládla semifinále v Bogotě bez ztráty setu a po dvou letech si tam znovu zahraje o titul. Česká tenistka potvrdila roli nasazené jedničky, v Kolumbii zatím neprohrála ani jednu sadu a v neděli může vybojovat třetí trofej kariéry. Dobré zprávy přišly i od Sáry Bejlek, která po návratu na kurty znovu vyhrála zápas na okruhu WTA a posune se na nové kariérní maximum.

Nečas rozhodl v Dallasu a Canadiens dál rostou

Martin Nečas zařídil Coloradu cennou výhru 2:0 na ledě Dallasu. V závěru dal vítězný gól a pak ještě připravil pojistku pro Nathana MacKinnona. Do sobotního programu NHL se výrazně zapsal také Jaroslav Chmelař, který skóroval za Rangers. Dařilo se i českým brankářům, Karel Vejmelka pomohl Utahu a Jakub Dobeš zase podpořil rozjetý Montreal.

Vladař pomohl Philadelphii k cenné výhře, Dostál šestkrát inkasoval

Daniel Vladař zvládl důležitý zápas v boji o play off a dovedl Philadelphii k výhře 4:1 na ledě New York Islanders. Český brankář zapsal 21 zákroků a napravil poslední nepovedený start. Naopak Lukáš Dostál prožil těžší večer, při domácí porážce Anaheimu 2:6 se St. Louis pustil šest branek.

Hudáček ocenil přesilovky Třince po výhře nad Vary

Třinečtí hokejisté vstoupili do semifinále extraligy vítězně a po výsledku 3:1 proti Karlovým Varům udělali první krok k postupu. Ocelářům výrazně pomohly přesilovky, které v pravý čas zabraly, i když podle Libora Hudáčka nešlo o nic předem nalajnovaného. Soupeř totiž změnil způsob bránění a domácí museli reagovat za pochodu.

Sáblíková se rozloučí s fanoušky v Praze

Martina Sáblíková uzavře svou mimořádnou kariéru ještě jedním domácím momentem. Po oficiálním konci na ledě v nizozemském Heerenveenu chystá rozlučku i před českými fanoušky. Stane se hlavní tváří červnového festivalu Offseason v pražských Holešovicích.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama