21.9 C
    Neděle 28. dubna 2024

Odpuštěno. Pekingská divočina se šťastným koncem, Češi ovládli přestřelku s Rusy

Po nepovedeném utkání s Dánskem a ne zrovna jisté výhře v nájezdech se Švýcarskem čekal vítězství českého národního týmu nad Ruskem jen málokdo. Hokejisté ale dokázali, že se na olympijských hrách dostali do provozní teploty a mohou se měřit i s těmi nejlepšími. Utkání, ve kterém padlo celkem 11 branek, ovládli v prodloužení.

Vše zapomenuto a odpuštěno. S takovým pocitem půjdou hokejisté České republiky do bojů v další fázi olympijského turnaje. Nejprve blamáž s Dánskem, pak vítězství v nájezdech se Švýcarskem, teď výhra nad Ruskem v prodloužení. Češi nakonec končí skupinu se zdviženými hlavami.

Bitva s Ruskem byla v plánu až na úplný závěr základní skupiny B, navíc pouhý den po zápase se Švýcarskem, který Češi zlomili na svou stranu až v samostatných nájezdech. Žádná únava ani přehnaný respekt ale na nich znát nebyl. Ba naopak, český tým v utkání několikrát vedl a rozhodnout mohl už dříve.

„Je to škoda. Mohli jsme zápas vyhrát za tři body. Ale i za dva jsme rádi,“ řekl po utkání Roman Červenka. Češi ve třetím dějství vedli už o tři branky, nakonec ale zápas skončil po smršti ruského týmu nerozhodně. Místo tří bodů tak čeští hokejisté získali pouhé dva.

Výborné přesilovky, jistá hra

Přesně tak by to mělo vypadat. Češi se zvučného a historicky ne příliš oblíbeného soupeře nezalekli. Do vedení se sice dostalo hned v první třetině Rusko, Češi ale dokázali srovnat. Tu samou situaci pak nabídla i druhá třetina. První gól opět Rusové, pak srovnání Čechů.

Ještě do konce druhé třetiny však Češi dokázali, opět z přesilovky, ještě jeden gól přidat a poprvé v zápase vedli. O kus lepší náladu měli také po startu poslední fáze utkání, kdy se trefil Klok a Česká republika vedla už o dvě branky. Jenže co čert nechtěl, za dalších pár minut vedli opět Rusové.

Do konce zápasu stihl srovnat Hyka a poslal oba výběry do prodloužení. Tam Češi využili přesilovou hru počtvrté, bod navíc vystřelil Čechům bek Šulák. Český tým tak nakonec potvrdil, že to tak zlé pod pěti kruhy nebude. Mrzet je může už jen fakt, že skončí třetí za Dánskem, které porazilo Švýcary.

Olympijské hry – hokej, skupina B:

• Česko vs. Rusko 6:5 po prod. (1:1, 1:2, 3:2). Góly: Kundrátek, Krejčí, Špaček, Klok, Hyka, Šulák – Tkačov, Nesterov, Semyonov, Gricjuk, Chibisov.

Bob a Bobek se vrátí na led. Králíci letos obléknou modré dresy

Ikoničtí maskoti Mistrovství světa v ledním hokeji 2015 v Praze a Ostravě se po devíti letech vracejí na scénu. Fanoušky opět rozveselí dvojice králíků Bob a Bobek s čísly 20 a 24 na dresech. Společně představují ročník MS IIHF 2024.