Stolní tenisOdložené mistrovství ve stolním tenise ovládl Vráblík. Mezi ženami vyčnívala Matelová

Odložené mistrovství ve stolním tenise ovládl Vráblík. Mezi ženami vyčnívala Matelová

Třídenní mistrovství České republiky ve stolním tenise, které bylo přeloženo kvůli koronaviru, je minulostí. Pro titul si mezi muži došel zkušený Jiří Vráblík, který ve finále porazil největší překvapení turnaje Šimona Bělíka.

V pátek odstartovala v havířovském Národním centru kvalifikace o místa v hlavní soutěži, do které byli nasazení nejlepší hráči z žebříčku. Ti se poprvé představili v sobotu a hned nebyla nouze o překvapení.

Největším favoritem a nejvýše nasazeným hráčem byl mezi muži Lubomír Jančařík. Úspěšný reprezentant, účastník posledních her v Tokiu a člen bundesligového Bad Homburgu v úvodním zápase jasně přehrál Davida Průšu, ovšem potom narazil. V osmifinále nestačil na dalšího reprezentanta Tomáše Martinka a po výsledku 2:4 na sety vypadl.

Ve hře tak zůstali jiní kandidáti na titul. V horní polovině pavouka se vynikajícími výkony prezentoval teprve sedmnáctiletý Šimon Bělík. Postupně vyřadil Crhu, Martinka i Prokopcova, tedy trojici hráčů nastupující v české extralize.

Sedmý titul pro Hanu Matelovou  

Probojoval se až do finále, kde narazil na Jiřího Vráblíka. Zkušený stolní tenista, který se na letošní sezonu vrátil do extraligy z Polska, přijel do Havířova ve výborné formě, kterou potvrzoval po dobu celého turnaje. Cestou do finále přežil i dva sedmisetové zápasy a v přímém boji o titul ho čekal další.

Dlouhou bitvu se Šimonem Bělíkem nakonec dotáhl do vítězného konce a poprvé v kariéře se na MČR radoval z vítězství. „Je to můj první titul, ale šampionát jsem šest let nehrál. Když jsem v létě přišel do El Niňa, říkal mi Petr Kaucký, abych na šampionát jel, totéž říkal pan Špaček a já jsem moc rád, že mě přemluvili. V závěru finále jsem se dokázal zkoncentrovat a myslím, že jsem zahrál koncovku zkušeně. Byl jsem dostatečně ostrý a mám obrovskou radost, že se to povedlo.“

Mezi ženami obhájila titul Hana Matelová, která ve finále porazila reprezentační kolegyni Tamaru Tomanovskou. „Jednoduché to rozhodně nebylo, protože s Kačkou se velmi dobře známe. Jsem moc ráda, že jsem to zvládla,“ řekla po utkání.

Nejčtenější tento týden

Jablonec skolil Rangers po penaltách a slaví postup do Konferenční ligy

Jablonec se postaral o jeden z největších evropských večerů ve své historii. Severočeši v odvetě 4. předkola Konferenční ligy porazili Glasgow Rangers 1:0 a smazali manko z prvního utkání. Proti slavnému soupeři byli aktivnější a dlouhé pasáže zápasu ovládali. Vachtang Čanturišvili poslal duel do prodloužení a po něm přišly na řadu penalty. V rozstřelu podržel domácí brankář Jan Hanuš a postupový pokus proměnil Jan Chramosta. Jablonec zvítězil 4:3 a zahraje si hlavní fázi soutěže.

Vítězná tečka za skupinou, Češky si poradily s Bulharskem

České volejbalistky zakončily základní skupinu mistrovství Evropy v Brně vítězně. Bulharsko porazily 3:0 po setech 28:26, 25:19 a 25:19. Domácí výběr přitom v úvodní sadě ztrácel až devět bodů. Češky obsadily ve skupině B druhé místo se čtyřmi výhrami z pěti utkání. V pondělním osmifinále se v Brně utkají se Švédskem.

Pogačar znovu kraloval na Vueltě a třetí výhrou zvýšil náskok

Tadej Pogačar dál vládne letošní Vueltě. Slovinský cyklista ovládl šestou etapu z Alcossebre do Castelló a připsal si už třetí vítězství během prvních šesti dnů. Ve finiši porazil Enric Mas, který se posunul na druhé místo celkového pořadí. Pogačar před ním vede o 3 minuty a 34 sekund. Primož Roglič už ztrácí 4 minuty a 21 sekund.

UEFA chystá trestní oznámení na šéfa FIFA Infantina

Spor mezi dvěma nejmocnějšími fotbalovými organizacemi dál sílí. UEFA připravuje ve Švýcarsku trestní kroky proti prezidentovi FIFA Giannimu Infantinovi. Důvodem je jeho plán prodat soukromým investorům část práv spojených s mistrovstvím světa a dalšími soutěžemi. Investoři měli za dvacetiprocentní podíl zaplatit 4,2 miliardy dolarů, tedy téměř 87 miliard korun. Infantino po ostré kritice od záměru ustoupil.

Liverpool rozjíždí další megatransfer. Za Barcolu má zaplatit 120 milionů liber

Liverpool je blízko dalšího obřího nákupu. S Paris Saint-Germain se měl předběžně dohodnout na přestupu Bradleyho Barcoly za 120 milionů liber. Transfer ještě není definitivně uzavřený, oba kluby ale po dlouhých jednáních našly společnou řeč ohledně ceny.

Česká fantazie v New Yorku, Muchová s Menšíkem slaví grandslamový titul

Karolína Muchová a Jakub Menšík slaví životní úspěch. Česká dvojice ovládla smíšenou čtyřhru na US Open a získala svůj první grandslamový titul. Ve finále v New Yorku porazila Belindu Bencic a Flavia Cobolliho 6:3, 1:6 a 10:6. Za triumf si Češi rozdělí také prémii ve výši jednoho milionu dolarů.

Brennan na Vueltě znovu dominoval ve spurtu a slaví druhou výhru

Matthew Brennan dál prožívá mimořádný debut na Grand Tour. Jednadvacetiletý britský cyklista ovládl hromadný dojezd páté etapy Vuelty a připsal si už druhé vítězství v letošním ročníku. V Roquetes vytěžil maximum z perfektní práce týmu Visma Lease a Bike. Červený trikot bez problémů udržel Tadej Pogačar.

Manchester City utrácí ve velkém. Za osmnáctiletý supertalent poslal do Lille téměř 86 milionů liber

Manchester City pokračuje v mohutné přestavbě kádru. Anglický velkoklub získal z Lille teprve osmnáctiletého záložníka Ayyouba Bouaddiho, za kterého může zaplatit až 85,6 milionu liber. Marocký reprezentant se tím stal nejdražším teenagerem v historii Premier League.

Serena Williams se vrátila na US Open. Po boku Alcaraze rozbouřila zaplněný Arthur Ashe Stadium

US Open nabídl tenisovým fanouškům nečekanou podívanou. Serena Williams se po čtyřech letech vrátila na domácí grandslam a v novém formátu smíšené čtyřhry vytvořila hvězdný pár s Carlosem Alcarazem. Zaplněný Arthur Ashe Stadium jejich cestu sledoval až do čtvrtfinále.

Bartůňková zvládla noční bitvu v Monterrey, uspěla také Viďmanová

České tenistky v Monterrey pokračují vítězně. Nikola Bartůňková se pořádně nadřela proti En Shuo Liang z Tchaj wanu, ale po téměř třech hodinách slavila postup do čtvrtfinále. Dvacetiletá Češka zvítězila 6:7, 7:5 a 6:4. Úspěšně vstoupila do hlavní soutěže také Darja Viďmanová. Australanku Kimberly Birrell porazila 7:6 a 6:3 a stále může dojít na ryze český souboj.

Češky zvládly bitvu s Ukrajinou a slaví postup do osmifinále ME

České volejbalistky mají na domácím mistrovství Evropy jisté osmifinále. V Brně porazily Ukrajinu 3:1 na sety a ve čtvrtém utkání skupiny si připsaly třetí vítězství. Ve čtvrtek je čeká Bulharsko. Proti němu budou hájit druhé místo, které může znamenat příznivější výchozí pozici pro play off.

Siniaková s Pattenem vyřadili hvězdné duo Sabalenka a Djokovič

Kateřina Siniaková a Henry Patten zvládli na US Open velkou výzvu. V prvním kole smíšené čtyřhry porazili turnajové jedničky Arynu Sabalenka a Novaka Djokoviče 1:4, 4:2, 10:2. Po nepovedeném začátku předvedli výrazný obrat a postoupili do čtvrtfinále. Mezi nejlepší osmičku prošli také Jakub Menšík s Karolínou Muchovou.

Pogačar rozdrtil soupeře dlouhým sólem a upevnil vedení na Vueltě

Tadej Pogačar ukázal ve čtvrté etapě Vuelty svou sílu. Slovinský cyklista zaútočil zhruba 50 kilometrů před cílem a do Andorry la Vella dorazil osamocený. Nejbližším soupeřům nadělil 2:39 minuty a výrazně zvýšil svůj náskok v celkovém pořadí. Druhého Primože Rogliče nyní vede o 3:21 minuty.

Chantelle Cameron před bitvou s Mayer věří v životní výkon. Nikdo mě neporazí, hlásí šampionka

Birmingham čeká souboj dvou světových šampionek. Chantelle Cameron se 29. srpna postaví Mikaele Mayer a ve hře budou pásy organizací WBO, WBA i WBC v supervelterové váze. Britka před očekávaným duelem nešetří sebevědomím a věří, že předvede nejlepší výkon své kariéry.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama