Více
  7.4 C
  Czech
  Pondělí 4. března 2024

  Obrázky jako z filmu. Messi už pózoval v dresu Paříže, za rok se může přidat i Ronaldo

  Přestup roku je dokonán, Lionel Messi se stane na dva roky novým hráčem Paříže. V hlavním městě Francie už ho včera vítaly tisíce fanoušků, Argentinec pózoval pro fotografy a hlásal, s čím jde vstříc novému dobrodružství. K novým „galacticos“ by se pak za rok mohl přidat i Cristiano Ronaldo.

  Drobný argentinský kanonýr Lionel Messi mění po 20 letech dres. Do Barcelony se stěhoval v roce 2000 jako 13letý klučina a klub opouští jako legenda všech legend. V Katalánsku odehrál Messi největší porci zápasů, nasázel nejvíc gólu a připsal si nejvíc asistencí.

  Kvůli finanční situaci ale byl nucen svůj milovaný klub opustit. Mluvilo se o řadě nových stanic v čele s Manchesterem City, Spojenými státy nebo Itálií, Messi ale nakonec zamíří do Paříže. Nové dobrodružství tak prožije v Ligue1.

  Vítání na letišti!

  Letadlo, které s Argentincem na palubě přilétlo z Barcelony, vyhlížely u letiště davy lidí. Když pak Messi vystoupil a zamával svým novým příznivcům, byla to scéna jako z filmu.

  „Jsem nadšený z toho, že začnu novou kapitolu kariéry v Paris Saint-Germain. Vše v klubu odpovídá mým fotbalovým ambicím. Vím, jak skvělý je tu tým a trenérský štáb. Jsem odhodlaný vybudovat tu něco mimořádného pro klub a pro fanoušky a těším se, až vstoupím na trávník Parku princů,“ řekl Messi pro klubový web.

  Pařížané letos prožili to nejlepší přestupové okno v historii. Zdarma přivedli čerstvého mistra Evropy do brány, tahouna Liverpoolu či ikonu Realu Madrid. Teď vše podtrhl polobůh z Argentiny. Ten byl oficiálně představen včera ve večerních hodinách.

  „V Paříži je nový diamant.“ Tak zní název nové akvizice v týmu PSG. Messi se v kádru potká s bývalým kolegou Neymarem, nejcennějším fotbalistou planety Mbappém nebo bývalým sokem ze Španělska Sergiem Ramosem.

  Bude nosit dres s číslem 30. Právě tuhle číslovku měl na zádech ve chvíli, kdy v Barceloně prožíval svůj debut. A ještě jedna zajímavost. Schválně si tipněte, za jak dlouho se vyprodaly jeho dresy. Stačilo pouhých 30 minutek.

  Bude dalším „diamantem“ Ronaldo?

  O přesunu Cristiana Ronalda do Francie se mluvilo už letos. Vypadá to ale, že v tomto přestupovém okně setrvá Portugalec v Turíně. Za rok už by se ale mohla hrát jiná písnička, neboť v roce 2022 mu v Juventusu končí smlouva.

  Na stole už sice Ronaldo má novou, s podpisem ale ještě otálí. Kdyby se rozhodl pro přesun jinam, což s největší pravděpodobností udělá, šel by jistojistě do Paříže. Tam by se přidal k novým „galacticos“.

  Messi a Ronaldo v jednom týmu? To si fotbaloví fanoušci nedokážou představit ani v těch nejdivočejších snech. Pokud by se ale skutečně v jednom týmu potkali dva nejlepší fotbalisté naší generace, šlo by o neskutečnou věc.

  Tak se nechme překvapit!

  Sledujte nás na sítích