TenisObhajoba se podařila. Řek Stefanos Tsitsipas dokráčel v Monte Carlu k dalšímu...

Obhajoba se podařila. Řek Stefanos Tsitsipas dokráčel v Monte Carlu k dalšímu titulu

Další turnaj Masters 1000 zná svého vítěze. V Monte Carlu dokázal obhájit titul z loňského roku Řek Stefanos Tsitsipas, když si ve finále poradil se Španělem Davidovichem Fokinou. V tomto století se stal teprve třetím hráčem, kterému se povedlo obhájit v Monackém knížectví titul.

Pouze jeden set ztratil v průběhu letošního ročníku obhájce prvenství. Na úvod ztratil jenom tři gamy s Fabiem Fogninim, který v Monte Carlu triumfoval před třemi lety. O kolo později si poradil i se Srbem Djerem.  

Suverénně nejtěžší bitva ho potkala ve čtvrtfinále. S Argentincem Diegem Schwartzmannem vedl už 6:2 a 5:2. Jenže bojovný soupeř se nevzdal, druhý set vyhrál a v rozhodující sadě vedl už 4:0! Bláznivý zápas plný zvratů měl opravdu nevídané rozuzlení.

Šesti gamy v řadě nakonec Tsitsipas přejel soupeře a slavil postup do semifinále. V zápasu byl okamžik, ve kterém jsem cítil, že moje hra nefunguje. Diego si vypracoval obrovský náskok a momentum bylo na jeho straně. Ale povedlo se mi udržet se v zápase. Ve třetím setu jsem už obrat neočekával, takže jsem se uvolnil, a to mě nakonec zachránilo,“ komentoval.

Dlouhé čekání na titul

Semifinále s Alexanderem Zverevem zvládl bravurně a výborně si počínal i ve finále, kde narazil na překvapení turnaje Davidoviche Fokinu. Mladý Španěl cestou vyřadil Novaka Djokoviče, Taylora Fritze nebo Grigora Dimitrova.

V souboji o titul byl horším hráčem, zkušenější soupeř využil jeho nervozity a několika lehkých chyb. „Byl to hodně těžký soupeř. Bojoval i ve chvílích, kdy už jsem ani nečekal, že ještě bude bojovat. Zahrál pár úžasných vítězných míčů jakoby z ničeho nic a byl hrozně nepředvídatelný,“ pronesl Stefanos Tsitsipas.

Na titul na okruhu ATP čekal dlouhých jedenáct měsíců. Letos se dostal do finále jednou, v Rotterdamu podlehl Augeru Aliassimu. Před tím uspěl také na antukovém povrchu, když ovládl turnaj v Lyonu. O dva týdny později se pak probojoval do finále French Open, kde v pěti setech nestačil na Novaka Djokoviče.

Nejčtenější tento týden

Celebrini podepsal rekordní smlouvu a přepíše historii NHL

Macklin Celebrini si s výrazným předstihem zajistil budoucnost v San Jose. Kanadský útočník podepsal pětileté prodloužení kontraktu v celkové hodnotě 94 milionů dolarů. Od sezony 2027 až 2028 bude pobírat v průměru 18,8 milionu dolarů ročně, což představuje nový rekord v historii NHL.

FIFA čelí ostré kritice. Plán s privátními investory může změnit podobu mistrovství světa

FIFA chce otevřít dveře soukromým investorům a získat miliardy dolarů na další rozvoj světového fotbalu. Ambiciózní projekt však okamžitě narazil na odpor UEFA i řady fotbalových představitelů, kteří varují, že by komercializace mohla ohrozit samotnou podstatu největších reprezentačních turnajů.

Mikaela Mayer chce zápas roku. S Cameron slibují strhující bitvu o tři světové tituly

Ženský profesionální box čeká na konci srpna jeden z největších duelů letošní sezony. Američanka Mikaela Mayer se v Birminghamu utká s domácí šampionkou Chantelle Cameron v souboji o sjednocení světových titulů v superwelterové váze. Obě zkušené boxerky věří, že fanouškům nabídnou nezapomenutelnou podívanou.

Velký návrat. Zachrání Roberto Mancini italskou reprezentaci?

Roberto Mancini se po téměř třech letech vrací na lavičku italské fotbalové reprezentace. Vedení svazu mu svěřilo tým, který potřetí za sebou nepostoupil na mistrovství světa. Novým technickým ředitelem se stal Claudio Ranieri.

George Russell už má smůly dost. Po dalším problému s motorem přiznal: Takovou sezonu jsem nikdy nezažil

George Russell zažil při Velké ceně Maďarska další tvrdou ránu. Pilot Mercedesu přišel vinou technického problému o šanci bojovat o pódium a po závodě přiznal, že podobně nešťastnou sezonu ve své kariéře ještě nezažil. Přesto věří, že se štěstí v druhé polovině ročníku konečně obrátí.

Zidane se stal novým trenérem francouzské reprezentace

Francouzskou fotbalovou reprezentaci povede Zinédine Zidane. Někdejší hvězda světového fotbalu převzala národní tým po Didieru Deschampsovi a smlouvu má minimálně do mistrovství světa v roce 2030. Pro legendárního záložníka jde o první zkušenost v roli reprezentačního trenéra, na lavičku přichází po pětileté pauze od konce svého druhého angažmá v Realu Madrid.

Jack Draper znovu mimo hru. Zdravotní potíže ohrožují i jeho start na US Open

Zdálo se, že se Jack Draper konečně vrací do formy. Místo vytouženého návratu ale přišla další nepříjemná zpráva. Britský tenista se kvůli zranění levé paže odhlásil z turnaje ATP ve Washingtonu a jeho účast na závěrečném grandslamu sezony, US Open, je opět vážně ohrožena.

LeBron James bude hrát za Philadelphii s číslem 23

Basketbalová hvězda LeBron James oficiálně zamířila do týmu Philadelphia 76ers. Jedenačtyřicetiletý rekordman NBA bude nosit číslo 23 a pokusí se získat titul už se čtvrtým klubem. Philadelphia čeká na mistrovský triumf 43 let.

Anthony Joshua přežil šok v úvodu zápasu a pak soupeře zničil. Souboj s Furym je znovu o krok blíž

Anthony Joshua měl v Džiddě namále. Britský boxer se po pouhých dvaceti sekundách ocitl na podlaze a jeho vysněný duel s Tysonem Furym visel na vlásku. Olympijský vítěz ale předvedl skvělý obrat, Kristiana Prengu ukončil ve druhém kole a znovu přiblížil dlouho očekávaný britský souboj těžkých vah.

Luke Littler znovu dobyl Blackpool. Ve finále přepsal historické rekordy Phila Taylora

Luke Littler pokračuje v naprosto výjimečné sezoně. Devatenáctiletý Angličan ovládl World Matchplay podruhé za sebou, když ve finále jednoznačně porazil Gerwyna Price 18:9. K triumfu navíc přidal několik historických rekordů a znovu potvrdil, že je současnou jedničkou světových šipek.

Norris vyhrál v Maďarsku první závod sezony, Piastri po kolizi odstoupil

Lando Norris ovládl Velkou cenu Maďarska formule 1 a připsal si první vítězství v letošní sezoně. Úřadující mistr světa porazil Maxe Verstappena a lídra šampionátu Kimiho Antonelliho. Jeho týmový kolega Oscar Piastri po kontaktu s Carlosem Sainzem a následných technických problémech závod nedokončil.

Pogačar popáté vyhrál Tour de France a vyrovnal historický rekord

Tadej Pogačar završil další mimořádnou Tour de France ziskem pátého celkového triumfu. Slovinský cyklista se tím zařadil po bok největších legend závodu a vyrovnal rekord pěti vítězství. Závěrečnou etapu v Paříži ovládl po dramatickém finiši Mathieu van der Poel. Úspěch slavili také čeští cyklisté, Mathias Vacek pomohl stáji Lidl Trek k prvenství v hodnocení týmů.

Štvanice po 40 letech vzdala hold tenisovým legendám

Zaplněný centrální dvorec na pražské Štvanici přivítal československé finalistky Poháru federace z roku 1986. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnily Hana Mandlíková, Helena Suková, Regina Maršíková a Andrea Holíková-Musilová. Martina Navrátilová je pozdravila prostřednictvím videovzkazu.

Norris připravil Hamiltona o pole position, Brita pak trest odsunul na páté místo

Lando Norris ovládl kvalifikaci na Velkou cenu Maďarska formule 1. Lewis Hamilton za ním zaostal o pouhých 12 tisícin sekundy, po dodatečném trestu však klesl z druhého na páté místo na startovním roštu. Sankci obdržel také lídr šampionátu Kimi Antonelli.

Požáry ve Francii zkrátily závěrečnou etapu Tour de France

Rozsáhlé lesní požáry ve Francii ovlivnily závěr Tour de France. Pořadatelé upravili nedělní trasu do Paříže, aby mohly být policejní a bezpečnostní složky přesunuty do oblastí bojujících s plameny. Závodní část etapy se zkrátí o 44 kilometrů.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama