OH 2021Obhajoba se nekoná. Bilesová znovu odstoupila, chce ochránit své duševní zdraví

Obhajoba se nekoná. Bilesová znovu odstoupila, chce ochránit své duševní zdraví

Předpokládalo se, že bude jednou z největších hvězd her, jenže nakonec toho zatím příliš nepředvedla. Americká sportovní gymnastka Simone Bilesová se po odstoupení ze soutěže družstev rozhodla nepokračovat ani ve víceboji, takže neobhájí zlatou medaili z Ria ani v této disciplíně.  

Čtyři zlaté medaile, jedna bronzová. Taková byla bilance Simone Bilesová na posledních hrách v Brazílii. I tentokrát se od ní očekávaly velké věci, ovšem zatím nic z toho nenaplňuje, a nejen ona prožívá velké zklamání.

Drobná Afroameričanka odstoupila už ze soutěže družstev, když to „zabalila“ hned po prvním přeskoku, za který dostala nízký počet bodů. „Po výkonu, jaký jsem předvedla, jsem už zkrátka nechtěla pokračovat,“ řekla celkem devatenáctinásobná mistryně světa.

Zároveň přiznala, že se na ni podepsal velký tlak ze strany veřejnosti. Čekalo se totiž od ní, že by mohla v Tokiu rozšířit svou sbírku na celkem deset zlatých medailí a stát se tak nejúspěšnější sportovkyní v historii OH. Už nyní je jasné, že se jí to nepovede.

Nakonec získalo americké družstvo stříbro, které Bilesová hodnotila v slzách v očích. „Musím se soustředit na své duševní zdraví. Už si tolik nevěřím, asi je to tím, že jsem starší. Nechci udělat nějakou hloupost a zranit se, aby mě odnášeli na nosítkách. Olympijské hry jsou velká věc, musíte být připraveni na 100 nebo 120 procent, jinak si ublížíte.“

Čáslavskou tak vyrovnat nedokáže

Organizace USA Gymnastics uvedla, že do víceboje nenastoupí kvůli lékařskému posudku a vyjádřila úspěšné gymnastce podporu. Zároveň dodala, že svým gestem ukázala, proč je pro mnoha lidí vzorem.

Čtyřiadvacetiletá sportovkyně se kvalifikovala i do finále na všech čtyřech nářadích. Ještě není vůbec jisté, zda do nich nastoupí a na hrách bude pokračovat. „Její stav bude vyhodnocován každý den,“ uvedla USA Gymnastics. Finále na nářadích jsou na programu v neděli až úterý.

Ve víceboji je Bilesová neporažena od roku 2013, takže se v této disciplíně mohla stát první úspěšnou olympijskou obhájkyní od Věry Čáslavské z let 1964 a 1968. Nakonec se jí to nepovede.

Nejčtenější tento týden

Princ William slavil s pivem v ruce. Aston Villa po 44 letech ovládla Evropu

Emoce, pivo v šatně a historický triumf po více než čtyřech dekádách. Aston Villa porazila ve finále Evropské ligy Freiburg 3:0 a ukončila dlouhé čekání na významnou trofej. Mezi nejšťastnějšími fanoušky nechyběl ani princ William, který triumf prožíval přímo v Istanbulu a po zápase slavil společně s hráči.

Třetí pokus o sesazení krále? Daniel Dubois údajně dozrál na Usyka

Dvakrát narazil na nepřekonatelnou překážku jménem Oleksandr Usyk. Přesto se Daniel Dubois znovu vrací do hry o absolutní vrchol těžké váhy. Po dramatické bitvě s Fabiem Wardleym a zisku titulu WBO věří jeho tým, že britský ranař konečně psychicky dospěl k tomu, aby mohl neporaženého Ukrajince porazit.

Montreal s Mlýnkovou získal premiérový titul v PWHL

Česká útočnice Natálie Mlýnková slaví největší úspěch kariéry. Hokejistky Montrealu ovládly finále zámořské PWHL, když ve čtvrtém zápase porazily Ottawu jasně 4:0 a sérii ukončily poměrem 3:1. Walter Cup získal poprvé kanadský tým.

Hertl pomohl Vegas k první výhře nad Coloradem

Tomáš Hertl vstoupil do finále Západní konference NHL bodově. Český útočník si připsal asistenci u vítězství Vegas 4:2 na ledě Colorada a prodloužil svou bodovou sérii v play off už na čtyři zápasy. Martin Nečas za Avalanche nebodoval.

Luke Littler převzal od prince Williama vyznamenání MBE

Ještě před dvěma lety ho znal jen úzký okruh fanoušků šipek. Dnes Luke Littler přebírá jedno z nejprestižnějších britských vyznamenání přímo z rukou prince Williama. Devatenáctiletý fenomén světových šipek dostal titul MBE za mimořádný přínos svému sportu a jeho neuvěřitelný příběh dál přepisuje historii.

Osobní válka v ringu. Ryan García se postaví Conoru Bennovi

Z původně obyčejného sportovního střetu se stává osobní vendeta. Americký šampion Ryan García oznámil, že v září nastoupí v Las Vegas proti britskému ranaři Conoru Bennovi. Oba boxeři mají za sebou kontroverzní období spojené s dopingovými kauzami a oba věří, že právě tento duel může definitivně potvrdit jejich návrat mezi největší hvězdy světového boxu.

Dvojnásobný vítěz Alcaraz kvůli zranění vynechá Wimbledon

Carlos Alcaraz letos titul ve Wimbledonu neobhájí. Španělský tenista oznámil, že stále není připravený po zranění pravého zápěstí a vynechá celou travnatou část sezony včetně turnaje v Queen’s Clubu.

Neymar je zpět. Brazílie odhalila nominaci na mistrovství světa

Brazilská reprezentace vyráží na letošní mistrovství světa i s největší domácí hvězdou poslední dekády. Trenér Carlo Ancelotti zařadil do konečné šestadvacetičlenné nominace zkušenou legendu. Neymar se po dlouhém období zdravotních problémů vrací do národního týmu. Pro slavného útočníka půjde už o čtvrtý světový šampionát v kariéře.

Luke Humphries znovu ukázal svou sílu. V Leicesteru ovládl Players Championship a vyslal jasný vzkaz konkurenci

Luke Humphries potvrdil, že i v roce 2026 patří mezi absolutní světovou elitu. Na turnaji Players Championship 17 předváděl po celý den mimořádně přesvědčivé výkony a ve finále si poradil s Nizozemcem Jermainem Wattimenou 8:4. Pro Angličana jde už o druhý triumf na ProTour v letošní sezoně a zároveň důkaz, že po několika nevyrovnaných týdnech znovu ukázal svou nejlepší formu.

Dobeš pomohl Montrealu do konferenčního finále NHL

Jakub Dobeš zvládl jeden z nejtěžších večerů kariéry. Český brankář pochytal 37 střel Buffala a výrazně pomohl Montrealu k výhře 3:2 po prodloužení v sedmém utkání druhého kola play off NHL. Canadiens tak slaví postup mezi nejlepší čtyři týmy soutěže, kde je čeká Carolina.

Jannik Sinner přepsal tenisovou historii. Triumf v Římě ho zařadil po bok Djokoviče

Jannik Sinner dál potvrzuje, že současný mužský tenis má nového vládce. Italský fenomén ovládl domácí turnaj v Římě a ve 24 letech dosáhl mety, kterou před ním pokořil pouze Novak Djokovič. Po triumfu na Italian Open zkompletoval všech devět turnajů série Masters 1000 a stále hlasitěji se mluví o tom, zda právě nezačíná nová éra světového tenisu.

Max Verstappen přišel o triumf na Nürburgringu jen chvíli před cílem. Senzaci překazila technická závada

Max Verstappen měl při své premiéře ve čtyřiadvacetihodinovce na Nürburgringu nakročeno k senzaci. Šampion Formule 1 vedl se svým týmem slavný vytrvalostní závod ještě necelé čtyři hodiny před cílem, pak ale přišel krutý zlom. Porucha hnací hřídele připravila nizozemského pilota o šanci na vítězství a připomněla, proč je Nürburgring považován za jeden z nejtěžších závodů světa.

Sinner dobyl Řím a vyrovnal historický zápis Djokoviče

Jannik Sinner zvládl domácí finále v Římě a po výhře 6:4, 6:4 nad Casperem Ruudem slavil další velký milník kariéry. Italská světová jednička ovládla všech devět turnajů série Masters a napodobila Novaka Djokoviče. Zároveň se stala prvním domácím vítězem římského podniku po padesáti letech.

Salač zajel v Barceloně nejlepší výsledek sezony

Filip Salač prožil v Barceloně nejpovedenější závod letošního ročníku mistrovství světa silničních motocyklů. Ve Velké ceně Katalánska v kategorii Moto2 dojel sedmý a o dvě příčky vylepšil své sezonní maximum. Český jezdec se po horším úvodu dokázal vrátit do boje o vyšší pozice a v závěru si výsledek pohlídal.

Buffalo smetlo Montreal a sérii rozhodne sedmý zápas

Buffalo zvládlo v Montrealu zápas o přežití ve velkém stylu. Sabres vyhráli 8:3, srovnali sérii druhého kola play off NHL na 3:3 a vynutili si rozhodující duel na domácím ledě. Jakub Dobeš inkasoval šest branek a ve třetí třetině střídal.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama