Více
  14.7 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  O konci v UFC se dozvěděl přes email, teď vzal Američana pod křídla Chabib. Beru víc, dme se bijec

  Ještě v srpnu loňského roku se bojovník Kevin Lee rval o peníze a slávu v UFC. Pak ale přišla rána, ve své emailové schránce našel vzkaz od vedení UFC, že končí. Naštvání ale vystřídala radost, Američan totiž dostal nabídku připojit se k nově vzniklé organizaci Chabiba Nurmagomedova. A právě tam rozhodně strádat nebude.

  Teď už bývalý zápasník prestižní společnosti UFC má za sebou vzestupy i pády. Součástí nejlepší organizace bojových umění planety byl od roku 2014 do roku 2021 a do povědomí veřejnosti se zapsal nesmazatelným písmem. Dvakrát režíroval nejlepší fight galavečera, sahal i po titulu.

  Od toho ho před pěti lety odrazil Tony Ferguson, čímž vlastně Leemu nastartoval postupný pád. Američan několikrát nesplnil váhový limit, při poslední porážce v srpnu byl dokonce pozitivně testován na látku zvanou adderall, která mu měla pomoct svou schopností zvýšit bdělost a aktivitu.

  Konec tak byl z jeho pohledu nevyhnutelný. „Udělali to mailem, který mi ani neposlal Dana White nebo někdo jemu podobný. Nejprve jsem si myslel, že jde o vtip, pak jsem se ale spojil se svým manažerem a ten mi řekl, že je to tak,“ vzpomínal nedávno Lee.

  Vlasy si ale moc dlouho trvat nemusel. Nedlouho poté mu totiž hodil laso Chabib Nurmagomedov. Bývalý šampion a neporažený borec, který si podmanil UFC. Právě on založil novou organizace Eagle FC.

  Debut ho čeká v březnu

  Lee by se měl stát jednou z největších hvězd ruské organizace, která chce konkurovat těm největším v zemi. Za sebou už má několik eventů, další má Eagle FC před sebou. Mimo jiné i ten, na kterém si odbude premiéru zmiňovaný americký rváč. Už 11. března mu bude soupeřem Diego Sanchez.

  Bojovat se bude na Floridě, oba si navíc přijdou na slušné peníze. Chabib prý svým svěřencům platí královské peníze, kterým se nemusí vyrovnat ani o dost slavnější UFC. „Jsem naprosto spokojený, vydělávám spoustu peněz. Dokonce beru víc než řada šampionů UFC. Minimálně co se týče prvního zápasu. Dobře se bavím,“ prozradil Lee pro MMA Junkies.

  „Nejlepší bojovníci nejsou jen v UFC,“ myslí si. Sám se chce zapsat mezi nejlepší bojovníky Eaglu co nevidět. První šanci dostane v březnu. Kromě Leeho se na galavečeru představí třeba také Impa Kasanganay, další veterán UFC.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.