Více
  19.1 C
  Czech
  Středa 26. června 2024

  O fotbale nemám zdání, říká ter Stegen. Tohle je 6 hráčů, kteří nemají rádi fotbal

  Mnozí si nejspíš říkají, že je základem, aby měl sportovec svou profesi rád. Ne vždy ale tohle pravidlo platí. Ve fotbale minulosti i současnosti se objevují hráči, kterým nejoblíbenější kolektivní sport na planetě zkrátka nelahodí. O koho jde? Ter Stegen, Tévez, Bale. A pokračovat bychom mohli dál a dál.

  Říká se, že když někoho práce baví, je to radost. Ať už jde o zaměstnance fabrik, lidi pracující v kanceláři či sportovce. U třetí skupiny bývá nepsaným zákonem, že alespoň maličko musejí mít svůj „džob“ rádi. I tady se ale samozřejmě vyskytuje několik výjimek.

  Číslo 1 – Marc-André ter Stegen

  Německý brankář patří ve svém oboru mezi veliké hvězdy. I když se teď jeho Barceloně tolik nedaří, Ter Stegen je fotbalovým velikánem, který má na kontě spoustu ocenění. Přes tohle všechno ale podle svých slov fotbal zrovna v lásce nemá.

  „Lidé se smějí, když jim říkám, že o fotbale nemám zdání,“ prozradil Němec redaktorům z Daily Mail. „Na fotbal se nedívám, leda když se hrají dobré zápasy nebo když mě nějaký zvlášť zajímá, protože tam mám třeba kamarády,“ pokračoval.

  „Občas se mě někdo ptá na jméno nějakého hráče a já nemám tušení,“ doplnil s úsměvem. Prý ví, jak se pohybují po hřišti, jak hrají. Kdyby na ně ale měl zavolat nastává problém.

  Číslo 2 – Gareth Bale

  O tomhle fotbalistovi už se toho napovídalo dost v minulosti. Velšská star zbožňuje golf, pravidelně trénuje, když má čas, chodí i na turnaje. Fotbal je u něj až na třetím místě, což potvrdil i transparentem, který držel po reprezentačním zápase.

  „Fotbal zase tolik nesleduji,“ řekl Bale. „Raději si zapnu golf,“ prozradil v roce 2018 během rozhovoru pro ESPN.

  Číslo 3 – Carlos Tévez

  Hrával na United, West Ham, Juventus nebo Bocu Juniors. Což jsou všechno týmy, jejichž fanoušci jsou pověstní tím, že žerou každou minutu fotbalového zápasu. Carlos Tévez ale takovým nebyl. Hrál s Ronaldem, v nároďáku s Messim, fotbalu ale nikdy na chuť nepřišel.

  „Pokud proti sobě hraje Barcelona a Real, ale na jiném kanále vysílají golfový turnaj, zapnu si ten. Nikdy jsem fotbalovým fandou nebyl,“ šokoval novináře z Marcy argentinský „sniper“, který hájil i barvy Manchesteru City. „S míčem u nohy se mi to ale líbilo,“ dodal.

  Číslo 4 – Gabriel Batistuta

  Mezi fotbalovými fanoušky se asi nenajde nikdo, kdo by tohohle borce z Argentiny neznal. Batistuta prožil většinu své kariéry na Apeninském poloostrově a v italské lize ho tribuny milovaly. Jeden z top hráčů své generace už ale zase tolik ne je.

  „Fotbal rád nemám, je to jen moje profese,“ svěřil se už v roce 1999 Eurosportu. A slova potvrzuje i Alessandro Rialti, se kterým kanonýr sepsal autobiografii. „Jakmile odešel ze stadionu, nechtěl, aby mu fotbal zasahoval do života,“ řekl Rialti.

  „Když jsme psali knihu, přišel ke mně do kanceláře a celých pět dní mluvil jen o své rodině a o svém životě v Argentině. Uměl tyhle dva světy dokonale oddělit,“ doplnil.

  Číslo 5 – Christian Vieri

  I tenhle fotbalista se zapsal do historických kronik jako ikona. Nastupoval v dresu obou Milánů, Fiorentiny, Juventusu, Monaka nebo italské reprezentace. Jako její člen se ukázal i na světovém mistrovství v roce 1998, kde se ho novinář zeptal, kdo byl jeho vzorem.

  „Allan Border,“ odpověděl Ital. Pro ty, kteří tápou, jde o bývalého vynikajícího hráče kriketu z Austrálie. Několikanásobný šampion různých soutěží a vítěz cen pro nejlepší hráče roku prožil v zemi „protinožců“ dětství, které ho do konce života poznamenalo.

  „Kdybych dostal stejně peněz za to, že budu hrát kriket, tak bych do toho šel,“ uvedl před lety.

  Číslo 6 – Benoit Assou-Ekotto

  Tohoto kamerunského fotbalistu znají především ti, kteří už nějaký čas sledují Premier League. Kariéru sice započal v Lens, pak se ale Assou-Ekotto přestěhoval do Anglie, kde si udělal jméno. Zbožňovali ho „fans“ Tottenhamu nebo QPR.

  Sám fotbalista ale zase takovým nadšencem nebyl. „Je to jen moje profese, která mi vydělává peníze. Proč jsem šel do Anglie? Jen kvůli práci,“ řekl Guardianu v roce 2010. Na povrch vyplaval i příběh jeho kopaček, které si jednou kopil za zhruba 500 korun na severu eBay.

  Sledujte nás na sítích

  Drama v Dortmundu. Francie remizovala s Polskem v dramatickém zápase skupiny D

  Francie sice díky proměněné penaltě Kyliana Mbappého pomýšlela na vítězství, Poláci ale pozdním gólem z penalty Roberta Lewandowského a díky skvělému výkonu brankáře Łukasze Skorupského urvali remízu 1:1. Francouzi tak nečekaně končí skupinu D na druhém místě.

  Drama v Dortmundu. Francie remizovala s Polskem v dramatickém zápase skupiny D

  Francie sice díky proměněné penaltě Kyliana Mbappého pomýšlela na vítězství, Poláci ale pozdním gólem z penalty Roberta Lewandowského a díky skvělému výkonu brankáře Łukasze Skorupského urvali remízu 1:1. Francouzi tak nečekaně končí skupinu D na druhém místě.