TenisNovak Djokovič si není jistý návratem na Australian Open

Novak Djokovič si není jistý návratem na Australian Open

Novak Djokovič říká, že se příští rok vrátí na Australian Open, pokud bude stále „fit, zdravý a motivovaný“. To je ovšem hodně kritérií, která se nemusí naplnit. Bude i tak tento legendární tenista mířit na nejvyšší soutěže? 

Sedmatřicetiletý Srb, který usiloval o rekordní jedenáctý titul ve dvouhře mužů, musel v pátek odstoupit kvůli zranění v semifinále proti Alexanderu Zverevovi. Při odchodu z Rod Laver Areny, kterou často označuje za svůj druhý domov, zvedl oba palce k 15 000 fanouškům.

„Nevím. Je tu šance. Kdo ví? Uvidíme, jak se sezóna vyvine. Chci pokračovat. Ale zda budu mít upravený program na příští rok, to zatím nevím,“ odpověděl Djokovič na otázku BBC, zda by to mohl být jeho poslední start v Melbourne Parku.

Druhý rok, druhá prohra 

V posledních sezónách Novak Djokovič omezil svůj program a soustředil se hlavně na největší turnaje – především čtyři grandslamy. Bývalá světová jednička stále usiluje o zisk 25. grandslamového titulu, aby překonal rekord Margaret Courtové, která mezi lety 1960 a 1973 získala 24 titulů ve dvouhře žen. Australian Open je turnaj, kde Djokovič zaznamenal největší úspěchy, následovaný Wimbledonem, kde triumfoval sedmkrát. Kromě toho má na kontě tři tituly z French Open a čtyři z US Open.

„Obvykle rád jezdím do Austrálie hrát,“ dodal Djokovič pro Sky News. „Měl jsem zde největší úspěchy své kariéry. Takže pokud budu fit, zdravý a motivovaný, nevidím důvod, proč bych nepřijel. Ale vždycky existuje šance, že to bylo naposledy.“

Má Djokovič eso v rukávu? 

Před prvním grandslamem sezóny panoval pocit, že Djokovič už nedokáže v pěti setech přehrávat ty nejlepší z mladé generace jako kdysi.

Loňský rok byl prvním od roku 2017 – a teprve druhým od roku 2011 – kdy Djokovič nezískal žádný grandslamový titul. Pohodlné vítězství Jannika Sinnera v semifinále, které ukončilo Djokovičovu 33zápasovou vítěznou sérii v Melbourne, nahlodalo jeho auru neporazitelnosti.

Novak Djokovič ale v úterý dokázal, že stále umí bojovat s mladšími soupeři, když se vzchopil a porazil Alcaraze. Ovšem za cenu velkého úsilí. Bylo to už podruhé během sedmi měsíců, kdy Srb přes zranění dokázal vybojovat památné vítězství, jen aby pak doplatil na následky.

Djokovič si promluví s Murraym o budoucnosti

Djokoviče v Melbourne trénoval jeho dlouholetý soupeř Andy Murray a zatím není jisté, zda jejich spolupráce bude pokračovat. Brit, taktéž sedmatřicetiletý, ukončil kariéru v srpnu minulého roku. V listopadu se pak připojil k srbskému týmu.

Nejčtenější tento týden

České tenistky zažily na Štvanici rozdílný den

Barbora Krejčíková se do finále Livesport Prague Open neprobojovala. V téměř tříhodinovém semifinále podlehla osmnáctileté Rakušance Lilli Tagger 7:6, 3:6 a 6:7. České barvy však zůstaly ve hře alespoň ve čtyřhře, kde Lucie Havlíčková a Laura Samson postoupily do finále.

Carapaz ovládl královskou etapu Tour de France

Richard Carapaz vyhrál královskou 20. etapu Tour de France a přidal druhý triumf během tří dnů. Tadej Pogačar dojel čtvrtý a před nedělním finále drží náskok 6 minut a 26 sekund. K pátému celkovému vítězství mu stačí dokončit závěrečnou etapu v Paříži.

Poslední trénink v Maďarsku ovládl Lando Norris

Lando Norris zajel nejrychlejší čas závěrečného tréninku před Velkou cenou Maďarska. Úřadující mistr světa porazil Lewise Hamiltona o 0,117 sekundy, třetí skončil lídr šampionátu Kimi Antonelli. Výsledky slibují těsný boj o pole position.

Lyles prolétl stovku za 9,79. Na americkém šampionátu jasně zvítězil

Noah Lyles ovládl páteční finále stovky na americkém atletickém šampionátu v New Yorku. Olympijský vítěz časem 9,79 sekundy vyrovnal osobní rekord a zároveň zaběhl nejlepší světový výkon letošní sezony.

Z reprezentace vypadla, teď je mistryní světa. Kneblová ovládla slalom v Oklahomě

Tereza Kneblová proměnila návrat do české reprezentace v největší úspěch své kariéry. Třiadvacetiletá kanoistka vybojovala na mistrovství světa v Oklahoma City zlato a získala první individuální medaili z velké seniorské akce.

Pogačar ovládl Alpe d’Huez a přidal páté etapové vítězství na Tour

Tadej Pogačar znovu potvrdil roli největší hvězdy letošní Tour de France. Slovinský cyklista vyhrál devatenáctou etapu s cílem na legendárním Alpe d'Huez, navýšil svůj náskok v celkovém pořadí a navíc překonal více než třicet let starý rekord slavného stoupání. Po strhujícím výkonu si připsal už páté etapové vítězství v letošním ročníku.

Valentová oplatila Bouzkové loňské vyřazení, Krejčíková pokračuje bez ztráty setu

Tereza Valentová zvládla na Livesport Prague Open jeden z největších zápasů dosavadní kariéry. Ve čtvrtfinále otočila souboj s obhájkyní titulu Marií Bouzkovou, zvítězila po dramatickém průběhu 2:6, 6:4, 7:6 a oplatila jí loňské semifinálové vyřazení. Česká tenistka navíc dohrávala utkání se zdravotními potížemi, přesto si vybojovala postup mezi nejlepší čtyřku.

George Russell je nadšený. Mercedes prý vyřešil všechny technické potíže

George Russell věří, že Mercedes před Velkou cenou Maďarska odstranil problémy s pohonnou jednotkou, které ho připravily o konkurenceschopnost v Belgii. Britský pilot zároveň přiznal, že letošní sezona pro něj představuje dosud nejnáročnější psychickou zkoušku.

Luke Littler děsí soupeře. V Blackpoolu předvádí výkony jako z jiné planety

Luke Littler pokračuje na World Matchplay v Blackpoolu v mimořádných výkonech. Obhájce titulu bez větších problémů postoupil do semifinále přes Joshe Rocka a podle expertů hraje šipky, na které momentálně nikdo nestačí.

Krejčíková a Bejlek jsou ve čtvrtfinále Prague Open, Bartůňkovou zastavilo bolestivé drama

Barbora Krejčíková a Sára Bejlek potvrdily na domácím turnaji v Praze roli favoritek a postoupily mezi osm nejlepších. Krejčíková zvládla české derby s Lucií Havlíčkovou, Bejlek jasně přehrála Marii Timofejevovou. Naopak Nikola Bartůňková nevyužila ve třetím setu vedení 5:1 ani čtyři mečboly a po více než tříhodinové bitvě skončila.

Carapaz ovládl horskou etapu Tour de France a Vacek byl vidět v úniku

Richard Carapaz se dočkal druhého etapového triumfu na Tour de France. Ekvádorský cyklista rozhodl osmnáctou etapu únikem v závěrečném stoupání do střediska Orciéres Merlette. Žlutý trikot bez problémů uhájil Tadej Pogačar, který dál míří za celkovým vítězstvím. V průběhu etapy na sebe upozornil také český reprezentant Mathias Vacek, jenž dlouho figuroval v úniku.

Tyson Fury výrazně zhubl. Před zápasem v Thajsku bude čelit nejtěžšímu soupeři kariéry

Tyson Fury absolvoval oficiální vážení před pátečním duelem s polským obrem Mariuszem Wachem. Přestože britský boxer pokračuje ve zlepšování kondice, na váze byl proti svému soupeři výrazně lehčí. Zápas v Thajsku má být poslední prověrkou před očekávaným střetem s Anthonym Joshuou.

Gerwyn Price míří za titulem. World Matchplay ale poznamenal kolaps Menziese

Gerwyn Price potvrdil roli jednoho z hlavních favoritů World Matchplay a po přesvědčivém vítězství nad Robem Crossem postoupil do čtvrtfinále. Večer v Blackpoolu však poznamenal kolaps Camerona Menziese, který musel svůj zápas kvůli zdravotním problémům předčasně ukončit.

Miami omylem zveřejnilo video naznačující možný návrat LeBrona Jamese

Miami Heat rozvířilo spekulace o budoucnosti LeBrona Jamese. Klub na YouTube omylem zveřejnil odkaz na tiskovou konferenci, která měla představit jeho návrat. Video rychle zmizelo, ale fanoušci si ho všimli a začali řešit, zda se slavný basketbalista chystá zpět na Floridu.

Tereza Valentová otočila těžký zápas a Šalková zářila bleskovým postupem

České tenistky prožily na turnaji Livesport Prague Open mimořádně povedený den. Tereza Valentová po nepovedeném vstupu otočila duel proti Maya Joint a vybojovala čtvrtfinále. Dominika Šalková naopak nedala Océane Dodin žádnou šanci a po dominantním výkonu zvítězila za pouhých 49 minut. Obě hráčky po zápase neskrývaly spokojenost a už vyhlížejí další výzvy.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama