18.3 C
    Pondělí 13. května 2024

Nosková nedala bývalé jedničce šanci. V Lyonu bude hrát o čtvrtfinále

Na Australian Open sice žádný velký úspěch neprožila, i tak ale potvrzuje, že se jí v posledních týdnech a měsících daří více než dobře. Linda Nosková předvádí vynikající tenis, možná vůbec nejlepší ve své kariéře. A jasně to potvrdila také na turnaji ve francouzském Lyonu, kde se přes světovou jedničku probila do osmifinále.

Pokud nějaká česká tenistka rozjela nový kalendářní rok ve velké parádě, je to Linda Nosková. Česká tenistka se na úvod tenisové sezony představila na turnaji v Adelaide, kde překvapivě dokráčela až do finále. Tam sice padla s Běloruskou Sabalenkovou, i tak si ale zajistila velký posun žebříčkem směrem vzhůru.

Doufala, že si formu přenese také na Australian Open. První grandslamový turnaj sezony ale pro ni skončil ještě dříve, než vůbec začal. Nosková nastoupila do kvalifikace jako druhá nasazená hráčka, hned v prvním kole ale byla nad její síly Kanaďanka Sebová, která jí vystavila stopku. Divokou kartu Nosková nedostala, na hlavní turnaj tak nepostoupila.

Kvalifikace jí čekala také v Lyonu, tentokrát ale byla česká talentovaná tenistka úspěšnější. Porazila domácí Francouzku Rouvroyovou, potom ve dvou setech také Kužmovou ze Slovenska. A tak postoupila do turnaje. V prvním kole jí nečekal snadný úkol, bývalý světová jednička Garbine Muguruzaová.

Končit určitě nechce

Kralovala žebříčku WTA, teď ale Španělka úplně povedené období neprožívá. Patří jí až 82. místo, zatímco Noskové 56. A podle toho vypadal také první set, ve kterém Češka zvítězila 6:1 a svou soupeřku vyprovodila z kurtu po 25 minutách. Druhý set už byl o něco vyrovnanější, opět z něj ale vyšla jako vítězka Nosková.

Přestože Muguruzaová vedla po třech sadách 3:0 a vypadalo to, že se chce do zápasu vrátit se vším všudy. Nosková ale znovu zapnula, v klíčové šesté sadě odvrátila pět brejků a nakonec proměnila první mečbol a ovládla druhý set v poměru 6:4. V další fázi turnaj v Lyonu se porve o místo ve čtvrtfinále s šestou nasazenou Majar Šarífovou z Egypta.

Ta na Australian Open hrála, hned v prvním kole ale vypadla s Polkou Linettovou.

Švédové porazili Poláky. Outsider jim to ale zadarmo nedal

Švédsko vstupovalo na Mistrovství světa v hokeji IIHF 2024 jako jeden z týmů s největšími ambicemi na medaile. Naopak Polsko jakožto nováček po více než dvaceti letech absence na turnaj přijelo hlavně okusit atmosféru. Ovšem výkon, který mohli ten den fanoušci sledovat, rozhodně stál za to.

Předčasný odchod Novaka Djokoviče z Italian Open vyvolává obavy z následků zranění hlavy

Předčasné vypadnutí Novaka Djokoviče z 32. kola Italian Open vyvolalo obavy ohledně možného dopadu nedávného zranění hlavy. Po náhodném úderu lahví s vodou do hlavy měl Djokovič během zápasu s Alejandrem Tabilem problémy s rovnováhou a koordinací.

Norsko – Česko 3:6. Nečekaně dramatický zápas Češi rozhodli v posledních minutách

Český národní tým na mistrovství světa v sobotu otočil zápas proti Norsku a připsal si druhé vítězství. Po dramatické první třetině, kdy Češi čelili nepříznivému stavu 1:3, se jim podařilo vývoj zvrátit a porazit norský tým poměrem 6:3. Kapitán Roman Červenka sehrál klíčovou roli, když ve svém dvoustém reprezentačním zápase skóroval hned dvakrát.

Český tým si na úvod mistrovství světa připsal vítězství. Finy porazil až v nájezdech

Český tým v pátek zahájil mistrovství světa v hokeji zápasem proti Finsku. Po vyrovnaném utkání a prodloužení se Češi nakonec radovali z vítězství 1:0 až po nájezdech. Hlavní roli sehráli brankář Lukáš Dostál a kapitán Roman Červenka, který proměnil rozhodující nájezd.