FotbalNoční můra Kalvina Phillipse pokračuje. Arsenal vs West Ham 6-0

Noční můra Kalvina Phillipse pokračuje. Arsenal vs West Ham 6-0

Nová kapitola Kalvina Phillipse ve West Ham United se po nedělní drtivé porážce 6:0 od Arsenalu na londýnském stadionu rychle proměnila v noční můru.

Bývalý záložník Manchesteru City, který se během zimního přestupového období přestěhoval do Hammers na hostování, se po odchodu z týmu Pepa Guardioly snažil najít pevnou půdu pod nohama.

Phillipsův debut za West Ham nebyl zdaleka ideální, brzká chyba vedla ke gólu Bournemouthu. Jeho následné vystoupení jako pozdního náhradníka při prohře 3:0 s Manchesterem United jeho postavení nezlepšilo. Anglický reprezentant se ocitl zpět na lavičce, když Arsenal v honbě za titulem v neděli navštívil londýnský stadion. V době, kdy Phillips vstoupil do hry, jeho tým už prohrával 4:0.

Fanoušci opouštěli stadion před poločasem

Tristní výkon vedl k tomu, že tisíce fanoušků opustily stadion ještě před poločasovým hvizdem. V průběhu celého poločasu se nespokojené domácí publikum projevovalo hlasitým pískáním.

Phillipsovo rozhodnutí připojit se k West Hamu bylo do značné míry ovlivněno jeho touhou zajistit si místo v anglickém kádru pro nadcházející mistrovství Evropy. „Rozhodně bych nebyl na letošním letním Euru, kdybych se v lednu nepřestěhoval,“ řekl. „Měsíc před lednovým oknem jsem mluvil s anglickým šéfem Garethem Southgatem o několika týmech a on mě ovlivnil, abych zůstal v Premier League a nešel do zahraničí.“

Navzdory svému optimismu ohledně tohoto kroku čelil Phillips kritice a výzvám. Guardiola ho dříve kritizoval za to, že se vrátil z mistrovství světa v roce 2022 s nadváhou. Phillips přiznává, že mu tento komentář srazil sebevědomí.

Jeho přestup do West Hamu byl zamýšlen jako nový začátek. S jediným startem a dvěma těžkými porážkami v prvních třech zápasech má však Phillips před sebou dlouhou cestu, aby dokázal svou hodnotu.

Mezitím se ve vítězství Arsenalu blýskl Declan Rice, který předvedl svou skvělou hru. Jeho výjimečný zásah proti West Hamu byl vrcholem triumfu Gunners nad Hammers.

Nejčtenější tento týden

Magnier na Giru znovu vyhrál a Silva udržel růžový dres

Paul Magnier vstoupil do Gira d’Italia výborně. Francouzský sprinter ze stáje Soudal Quick-Step vyhrál během tří dnů už druhou etapu a po triumfu v úvodním dojezdu v Burgasu ovládl také hromadný finiš třetí etapy do Sofie. Tentokrát se obešel bez pádu, což byla po předchozích dvou dnech skoro stejně dobrá zpráva jako samotný výsledek.

Češi padli se Švýcary historickým debaklem

Českým hokejistům generálka na mistrovství světa vůbec nevyšla. V závěrečném utkání Švédských her podlehli Švýcarsku 1:6 a utrpěli s tímto soupeřem nejvyšší porážku v samostatné historii. Tým Radima Rulíka zakončil přípravu čtvrtou prohrou z posledních pěti zápasů.

Nosková s Valentovou v Římě smetly elitní pár

Linda Nosková a Tereza Valentová vstoupily do čtyřhry na turnaji WTA 1000 v Římě ve velkém stylu. České duo v prvním kole porazilo Hao-Ching Chan a Fanny Stollár 6:1, 6:1. Zápas trval jen 57 minut a měl jasný směr skoro od začátku.

Krvavá válka v Manchesteru. Daniel Dubois přežil dva knockdowny a po brutální bitvě sesadil Wardleyho

Daniel Dubois je novým šampionem těžké váhy organizace WBO. V Manchesteru předvedl strhující obrat proti Fabiu Wardleymu, když po dvou knockdownech dokázal převzít kontrolu nad zápasem a v jedenáctém kole soupeře doslova umlátit k předčasnému ukončení. Fanoušci sledovali jeden z nejdivočejších duelů posledních let.

Vladař s Philadelphií končí, Colorado poprvé v play off padlo

Philadelphia se s play off NHL loučí už po druhém kole. Flyers doma podlehli Carolině 2:3 v prodloužení a sérii ztratili 0:4 na zápasy. Daniel Vladař držel svůj tým ve hře 37 zákroky, ale ani jeho výkon nestačil. Poprvé ve vyřazovací části naopak padlo Colorado, které schytalo porážku 1:5 na ledě Minnesoty.

Silva vyhrál druhou etapu Gira a vede celý závod

Thomas Silva prožil na Giru d’Italia životní den. Čtyřiadvacetiletý Uruguayec ze stáje Astana vyhrál druhou etapu slavného závodu a po těsném finiši se posunul do čela průběžného pořadí. Po 221 kilometrech z Burgasu do Veliko Tarnova porazil Floriana Storka a Giulia Cicconeho.

Nosková v Římě hladce prošla do osmifinále

Linda Nosková zvládla třetí kolo turnaje WTA 1000 v Římě bez větších potíží. Česká dvojka porazila Oleksandru Oliynykova 6:1, 6:3 a poprvé v kariéře prošla ve Foro Italico do osmifinále. Na kurtu strávila jen 69 minut.

Češi po špatném startu zabrali, na Finy to ale nestačilo

Čeští hokejisté nenavázali na povedený výkon proti Švédsku. Ve druhém utkání Švédských her prohráli s Finskem 2:3, i když dokázali smazat dvoubrankovou ztrátu. Zápas rozhodla finská přesilovka v závěru třetí třetiny.

Dobeš zazářil proti Buffalu, Dostál střídal už po první třetině

České brankáře čekaly v play off NHL naprosto rozdílné večery. Jakub Dobeš pomohl Montrealu k výhře 5:1 nad Buffalem a po 28 zákrocích si vysloužil ocenění pro druhou hvězdu zápasu. Lukáš Dostál naopak zažil s Anaheimem těžký start proti Vegas. Ducks prohráli 2:6 a český gólman po třech inkasovaných brankách z první třetiny přepustil místo Ville Husso.

Češi proti Finům vsadí na Kořenáře

Čeští hokejisté vstoupí v sobotu do druhého utkání na Švédských hrách. Po výhře nad domácím Švédskem chtějí potvrdit dobrou formu také proti Finsku. V brance nastoupí Josef Kořenář, kterému bude krýt záda Petr Kváča. Hrát se začne ve 12:00.

Oleksandr Usyk otevřel dveře k velkému britskému souboji. Fabio Wardley ale nejdřív musí projít tvrdou zkouškou   

Fabio Wardley má před sebou nejdůležitější zápas kariéry. Pokud v Manchesteru porazí nebezpečného Daniela Duboise, může si otevřít cestu k životnímu souboji. Oleksandr Usyk totiž dal jasně najevo, že britského ranaře začíná brát vážně a v budoucnu ho může čekat bitva o sjednocení titulů těžké váhy.

Philadelphia s Vladařem prohrává 0:3 a v NHL stojí nad propastí

Hokejisté Philadelphie nezvládli ani třetí duel druhého kola play off NHL a po porážce 1:4 s Carolinou jim hrozí rychlý konec sezony. Český brankář Daniel Vladař inkasoval čtyřikrát z 30 střel. Hurricanes zatím v letošním play off neprohráli a od postupu do finále Východní konference je dělí jediná výhra.

Luke Littler v Leedsu porazil Humphriese a vyrovnal rekord Premier League

Fenomenální Luke Littler je k nezastavení. V bouřlivé atmosféře v Leedsu ovládl už šestý večer letošní Premier League a vyrovnal vlastní rekord z minulého roku. Ve finále porazil po dramatické bitvě Luka Humphriese 6:5 a znovu potvrdil, že v současnosti nemá na okruhu konkurenci.

Shakira představila oficiální song pro mistrovství světa ve fotbale 2026

Shakira se vrací na fotbalové mistrovství světa s další oficiální písní. Kolumbijská zpěvačka představila skladbu „Dai Dai“, která bude hymnou šampionátu v roce 2026. Turnaj společně uspořádají Spojené státy, Kanada a Mexiko.

Luxus za miliony. VIP vstupenky na UFC v Bílém domě mají stát přes 30 milionů korun

Historicky první profesionální sportovní akce v areálu Bílého domu bude mimořádná nejen svým prostředím, ale i cenami. Za nejluxusnější balíčky na galavečer UFC Freedom 250 mají fanoušci zaplatit částku, za kterou by si mohli pořídit luxusní vilu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama