4.4 C
Czech
Pátek 13. března 2026
ŠipkyNizozemská nadvláda. Price zastavil pěstitel lilků, "Mighty Mike" neklesá pod sto

Nizozemská nadvláda. Price zastavil pěstitel lilků, „Mighty Mike“ neklesá pod sto

Major turnaj The Masters vrcholí, čtvrtfinálové bitvy jsou připraveny. O ty nejlepší šipky se zatím stará nizozemský trojlístek ve složení Michael van Gerwen, Dirk van Duijvenbode a Danny Noppert. A zejména výkony prvních dvou mužů baví Milton Keynes nejvíce.

Famózní show předvádí trojnásobný mistr světa Michael van Gerwen. Finalista letošního MS porazil v osmifinále impozantně hrajícího Josého de Sousu 10:7. Ke skvělému průměru 104,74 si dopomohl i deseti maximálními náhozy.

Portugalec ale Nizozemci zatápěl na doublech, přestože MVG držel 45,45% úspěšnost, José jej přehrál se svými 63,64 procenty. Nicméně Michael van Gerwen překvapení nedovolil. V posledním legu, kdy José hodil dvě 180 v řadě, už jej k terči na double nepustil a sám checkoutem 40 bodů bitvu ukončil.

Dirk van Duijvenbode zastavil „Icemana“

Překvapením osmifinálových duelů byl triumf v poslední době skvostně hrajícího farmáře van Duijvenbodeho. Muž, jenž se stará o obrovskou lilkovou farmu, totiž čelil nedávné světové jedničce a vítězi Mistrovství světa 2021 Gerwynu Priceovi.

Zápas ztracených servisů. I takto by se dal tento velšsko-holandský duel označit. Hned devět brejků viděli diváci v Marshall Areně… Dirk van Duijvenbode skvěle začal, závěrem 120 šel do vedení 1:0 a následně vzal „Icemanovi“ podání.

Dirk dokonce jednou odskočil na rozdíl tří legů, Price ale „Aubergeniuse“ přibrzdil, dorovnal, a přetahovaná tak pokračovala. Rozhodl až osmnáctý leg, ve kterém Dirk hodil 100, 177, 140 a ve čtvrtém kole zavřel 84 bodů. A tímto spektakulárním legem proti podání tedy zařídil svou výhru 10:8.

Noppert měl namále

Třetím Nizozemcem, kterému se podařilo proklouznout do čtvrtfinále, byl vítěz UK Open 2022 Danny Noppert. Ten se ale v souboji se Stephenem Buntingem obrovsky zapotil.

Nejprve se dokázal vzpamatovat z nepříznivého vývoje 2:6, vyrovnat, pak i dotáhnout zápas do rozhodujícího devatenáctého legu. V decideru se mu povedlo zavřít 25 bodů a došel si pro těsný, ale zasloužený postup.

Ve čtvrtfinále se Danny utká s úřadujícím mistrem světa Michaelem Smithem, na van Gerwena si brousí zuby, možná spíše hroty svých šipek, Rob Cross. Blok utkání „odpálí“ dvojice překvapivých postupujících, tedy Dirk van Duijvenbode a Chris Dobey. „Hollywood“ vyřadil Humphriese.

A na svého miláčka se mohou těšit i fanoušci „Snakebita“ Petera Wrighta, skotská ikona se postaví velšské fretce Jonnymu Claytonovi.

Nejčtenější tento týden

Mondo Duplantis překonal rekord ve skoku o tyči. Už popatnácté

Švédský tyčkař Armand Duplantis znovu posunul hranice svého sportu. Na domácím mítinku v Uppsale překonal laťku ve výšce 6,31 metru a už popatnácté v kariéře vylepšil světový rekord. Fenomén přezdívaný Mondo dál potvrzuje svou dominanci.

Berger za nakopnutí Kuchty trest nedostane, Slavia ale čelí řízení

Disciplinární komise nemůže potrestat slávistického fyzioterapeuta Daniela Bergera za incident z poločasové přestávky derby se Spartou. Důvod je prostý, není členem FAČR. Případ tím ale nekončí. Komise už zahájila řízení se Slavií a čeká, jak klub zareaguje na selhání svého zaměstnance.

Jiří Tuž poprvé v kariéře vystoupal na pódium Světového poháru

Český běžec na lyžích Jiří Tuž prožil v Drammenu životní večer. Ve sprintu klasickou technikou dojel druhý a poprvé v kariéře se dostal na stupně vítězů ve Světovém poháru. Jednadvacetiletý reprezentant navázal na silné výsledky z této sezony a potvrdil, že už patří mezi nejužší sprintařskou špičku.

Jack Draper šokoval Djokoviče v Indian Wells, Kartal kvůli zranění odstoupila 

Britský tenista Jack Draper zaznamenal jedno z největších vítězství své kariéry, když v osmifinále turnaje v Indian Wells porazil Novaka Djokoviče. Po více než dvou a půl hodinách dramatického boje zvítězil 4:6, 6:4, 7:6 a poprvé v kariéře dokázal srbského šampiona porazit.

Írán o účasti na fotbalovém mistrovství světa FIFA neuvažuje, uvedl tamní ministr sportu

Írán se podle ministra sportu a mládeže Ahmada Donjamalího v současné situaci nemůže zúčastnit fotbalového mistrovství světa 2026. Turnaj se má konat ve Spojených státech, Kanadě a Mexiku a začne 11. června, šance na účast íránského týmu je však mizivá.

Pastrňák rozhodl, Nečas skóroval a čeští brankáři slavili

Čeští hokejisté byli v úterním programu NHL znovu výrazně vidět. Martin Nečas sice pomohl Coloradu gólem, jenže jeho tým doma padl s Edmontonem 3:4. David Pastrňák naopak v prodloužení připravil vítěznou branku Bostonu proti Los Angeles. Radost měli i gólmani Jakub Dobeš a Lukáš Dostál, kteří své týmy podrželi při výhrách.

Ronda Rousey zpět v kleci. Po deseti letech vyzve Carano

Bývalá hvězda smíšených bojových umění Ronda Rousey chce podle svých slov „přepsat svůj konec“, když se po deseti letech vrátí do MMA zápasem proti Gině Carano. Souboj dvou amerických legend se uskuteční 16. května v aréně Intuit Dome.

Donald Trump by podle Infantina uvítal účast Íránu na mistrovství světa

Americký prezident Donald Trump podle prezidenta FIFA Gianniho Infantina uvedl, že íránská reprezentace je na letošním mistrovství světa ve fotbale ve Spojených státech vítána, a to i navzdory probíhajícímu vojenskému konfliktu mezi oběma zeměmi.

Šesti íránským fotbalistkám byl udělen azyl v Austrálii

Příběh íránského ženského fotbalového týmu během asijského šampionátu v Austrálii má nečekané pokračování. Několik hráček se rozhodlo nevrátit do vlasti a požádalo o ochranu. Australská vláda jim nabídla humanitární víza.

Vladař inkasoval šestkrát, Vaněček pomohl Utahu alespoň k bodu

Dva čeští brankáři zasáhli do pondělního programu NHL, ani jeden ale na výhru nedosáhl. Daniel Vladař prožil v dresu Philadelphie velmi těžký večer a po šesti inkasovaných gólech střídal. Vítek Vaněček naopak držel Utah dlouho ve hře, jeho tým však nakonec padl v Chicagu po prodloužení.

Siniaková v Indian Wells vyřadila obhájkyni titulu Andrejevovou

Kateřina Siniaková zvládla v Indian Wells mimořádně těžký zápas a poprvé v kariéře prošla do osmifinále dvouhry. Česká tenistka po téměř tříhodinové bitvě porazila obhájkyni titulu Mirru Andrejevovou 4:6, 7:6, 6:3. V dalším kole narazí na Elinu Svitolinu.

Kämpf se ve Washingtonu těší na novou šanci, debut zatím brzdí administrativa

David Kämpf má za sebou další nečekaný přesun v NHL a v novém působišti zatím sbírá první dojmy. Český útočník po odchodu z Vancouveru přiznal, že ho výměna zaskočila, zároveň ale neskrývá radost z angažmá ve Washingtonu. Do kabiny přišel mezi známé tváře a věří, že týmu brzy pomůže i na ledě.

Ostuda po Old Firm derby. Na hřiště vtrhli fanoušci, zasahovala policie 

Čtvrtfinále Skotského poháru mezi Rangers a Celticem mělo být dalším velkým dílem slavného Old Firm derby. Nakonec se však bude mluvit především o chaotických scénách po závěrečném hvizdu. Po penaltovém rozstřelu, který poslal Celtic do semifinále, totiž na trávník stadionu Ibrox vtrhli fanoušci obou klubů a incidenty nyní vyšetřuje policie i skotská fotbalová asociace.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama