1.9 C
    Pátek 26. dubna 2024

Češi v NHL rozdávají radost. Zacha rozhodl prodloužení, Vladař zářil v brance Calgary

Češi v NHL září. Produktivní období zažívá Pavel Zacha. V New Jersey si od startu soutěže drží statistiku zisku jednoho bodu na zápas, což potvrdil i proti Buffalu. V prodloužení dal nádherný gól po skvělé akci spoluhráčů. Skvěle zachytal i Vladař, jeho Calgary zvítězilo 4:3.

Zacha byl autorem vítězné branky New Jersey v zápase se Sabres a nutno podotknout, že jeho trefa opravdu stála za to. Český útočník rozjel v prodloužení neskutečnou akci až z vlastního obranného pásma. Nejprve předal kotouč Seversonovi, který dokázal navázat dva protihráče, zatímco si Zacha našel střeleckou pozici. Severson následně fantastickou zadovkou puk vrátil forvardovi Devils a elitní střelec z Brna opřel svou tvrdou střelu o tyč, načež puk rozvlnil síť Buffala. Fantazie!

Perfektní vystoupení předvedl čtyřiadvacetiletý brankář Calgary Flames Dan Vladař. Kanadský tým narazil na Washington, tudíž mělo jít o duel dvou českých golmanů. Vítek Vaněček v dresu Caps ale bohužel utrpěl hned ze začátku zápasu nepříjemné zranění a musel střídat. Pozornost českých fanoušků tak byla uvržena pouze na Vladaře. A ten se své úlohy zhostil náramně.

Nejenže předváděl vynikající zákroky, ale dokonce si připsal asistenci na vítěznou branku Flames. Dokázal pohotově rozehrát kotouč na rozjetého Lindholma, ten si puk vyměnil s Gaudreauem a sám zakončil. Český strážce branky Calgary tak prožil první vítězný zápas v novém působišti.

Kanadské body připisují i Voráček se Simonem. Oba asistovali u důležitých gólů svých týmů, ze zisku tří bodů se mohl radovat ale pouze druhý jmenovaný. A jeho gólová přihrávka opravdu stála za to. Dominik dokázal ve středním pásmu vypíchnout kotouč soupeři a nabral pořádnou rychlost. Puk předložil mezi kruhy Ryanu Boylovi, jenž Simonovou nabídkou nepohrdl a poslal Pittsburgh do vedení 5:1 nad Torontem. Penguins nakonec přidali ještě dvě branky a zvítězili vysoko 7:1.

Tříbrankový obrat Rangers za 200 sekund

Ohromujícím způsobem dokázali hráči New York Rangers vzít všechny body Ottawě. Senators diktovali celý zápas tempo hry, dali dva rychlé góly a drželi otěže pevně na svých hokejkách. Matt Murray v brance Ottawy navíc dokázal vytasit neskutečné zákroky a už to vypadalo, že si tým z hlavního města Kanady dokráčí pro výhru.

Rangers ale byli zásadně proti. Ke konci třetí třetiny přišel sonicky rychlý obrat. New Yorku zprvu napomohla přesilová hra, v níž se prosadil Chris Kreider. Druhou branku přidal o minutu později Lindgren po přihrávce Foxe a bylo srovnáno. Vše završil přesnou tečí před golmanem Murraym Barclay Goodrow, načež v hale vypukly euforické oslavy. Generální manažer Ottawy měl hlavu v dlaních.

Dalším výrazným momentem uplynulých utkání NHL byl i zákrok Darcyho Kuempera. Colorado hrálo s Tampou a deset minut před koncem drželo těsné vedení 3:2. Rázem přišla nepříjemně tečovaná střela Cirreliho. Za záda golmana Avalanche sice propadla, ten se ale reflexivně otočil a dokázal na poslední chvíli puk zastavit na brankové čáře. A přestože Lightning nakonec ještě srovnali, Colorado si prodloužení pohlídalo a vyhrálo 4:3.

Ve fotbalovém světě to vře. Dva hráči Premier League zatčeni

Ve světě fotbalu se často setkáváme s kontroverzemi a skandály. Ty se ovšem nyní dostaly mimo hřiště. Tentokrát se vše točí kolem dvou hráčů Premier League, kteří byli zatčeni v souvislosti s údajným znásilněním. Oba devatenáctiletí muži byli propuštěni na kauci poté, co byli vyslechnuti policií. Zatčení jsou členy stejného klubu. Ten odmítl se k celé věci vyjádřit.

Fanoušky Liverpoolu naštvala reakce Darwina Núñeze na porážku v zápase proti Evertonu

Fanoušci Liverpoolu vyjádřili svůj hněv nad „malichernou“ reakcí Darwina Núñeze na rozhodčí po závěrečném hvizdu zápasu Premier League proti Evertonu. Reds utrpěli výrazný neúspěch v boji o titul, když se svým městským rivalem prohráli 0:2.

Trenér Nurmagomedova na adresu McGregora: Nemám ho rád, ale je to hvězda

V době, kdy se Conor McGregor připravuje na svůj návrat do Ultimate Fighting Championship (UFC), bývalý trenér Chabiba Nurmagomedova Javier Mendez uznal Irův hvězdný potenciál. McGregor, který se v poslední době soustředí na svou začínající hereckou kariéru, se má na konci června vrátit na zápas UFC 303 v Las Vegas. Bude to jeho první zápas po téměř třech letech, jeho poslední vystoupení v oktagonu v červenci 2021 skončilo porážkou s Dustinem Poirierem kvůli zlomenému kotníku.