2.7 C
    Středa 7. prosince 2022

Češi v NHL rozdávají radost. Zacha rozhodl prodloužení, Vladař zářil v brance Calgary

Češi v NHL září. Produktivní období zažívá Pavel Zacha. V New Jersey si od startu soutěže drží statistiku zisku jednoho bodu na zápas, což potvrdil i proti Buffalu. V prodloužení dal nádherný gól po skvělé akci spoluhráčů. Skvěle zachytal i Vladař, jeho Calgary zvítězilo 4:3.

Zacha byl autorem vítězné branky New Jersey v zápase se Sabres a nutno podotknout, že jeho trefa opravdu stála za to. Český útočník rozjel v prodloužení neskutečnou akci až z vlastního obranného pásma. Nejprve předal kotouč Seversonovi, který dokázal navázat dva protihráče, zatímco si Zacha našel střeleckou pozici. Severson následně fantastickou zadovkou puk vrátil forvardovi Devils a elitní střelec z Brna opřel svou tvrdou střelu o tyč, načež puk rozvlnil síť Buffala. Fantazie!

Perfektní vystoupení předvedl čtyřiadvacetiletý brankář Calgary Flames Dan Vladař. Kanadský tým narazil na Washington, tudíž mělo jít o duel dvou českých golmanů. Vítek Vaněček v dresu Caps ale bohužel utrpěl hned ze začátku zápasu nepříjemné zranění a musel střídat. Pozornost českých fanoušků tak byla uvržena pouze na Vladaře. A ten se své úlohy zhostil náramně.

Nejenže předváděl vynikající zákroky, ale dokonce si připsal asistenci na vítěznou branku Flames. Dokázal pohotově rozehrát kotouč na rozjetého Lindholma, ten si puk vyměnil s Gaudreauem a sám zakončil. Český strážce branky Calgary tak prožil první vítězný zápas v novém působišti.

Kanadské body připisují i Voráček se Simonem. Oba asistovali u důležitých gólů svých týmů, ze zisku tří bodů se mohl radovat ale pouze druhý jmenovaný. A jeho gólová přihrávka opravdu stála za to. Dominik dokázal ve středním pásmu vypíchnout kotouč soupeři a nabral pořádnou rychlost. Puk předložil mezi kruhy Ryanu Boylovi, jenž Simonovou nabídkou nepohrdl a poslal Pittsburgh do vedení 5:1 nad Torontem. Penguins nakonec přidali ještě dvě branky a zvítězili vysoko 7:1.

Tříbrankový obrat Rangers za 200 sekund

Ohromujícím způsobem dokázali hráči New York Rangers vzít všechny body Ottawě. Senators diktovali celý zápas tempo hry, dali dva rychlé góly a drželi otěže pevně na svých hokejkách. Matt Murray v brance Ottawy navíc dokázal vytasit neskutečné zákroky a už to vypadalo, že si tým z hlavního města Kanady dokráčí pro výhru.

Rangers ale byli zásadně proti. Ke konci třetí třetiny přišel sonicky rychlý obrat. New Yorku zprvu napomohla přesilová hra, v níž se prosadil Chris Kreider. Druhou branku přidal o minutu později Lindgren po přihrávce Foxe a bylo srovnáno. Vše završil přesnou tečí před golmanem Murraym Barclay Goodrow, načež v hale vypukly euforické oslavy. Generální manažer Ottawy měl hlavu v dlaních.

Dalším výrazným momentem uplynulých utkání NHL byl i zákrok Darcyho Kuempera. Colorado hrálo s Tampou a deset minut před koncem drželo těsné vedení 3:2. Rázem přišla nepříjemně tečovaná střela Cirreliho. Za záda golmana Avalanche sice propadla, ten se ale reflexivně otočil a dokázal na poslední chvíli puk zastavit na brankové čáře. A přestože Lightning nakonec ještě srovnali, Colorado si prodloužení pohlídalo a vyhrálo 4:3.

Vízum vyřešeno, Djokovič do Austrálie poletí. Rozehraje se v Adelaide

Asi všichni sportovní fanoušci mají před očima scény z letošního Australian Open. Odpůrce očkování proti covidu-19 a jeden z nejlepších tenistů všech dob byl vyhoštěn z Austrálie. Nedostal vízum a nesměl startovat ani na slavném turnaji. Teď se však situace mění. Novak Djokovič už v Austrálii dokonce odstartuje novou sezonu.

Český večer v NHL. Vaněček zapsal nulu, Hronek strčil do kapsy Fjodorova

Mimořádně úspěšný večer mají za sebou čeští hokejisté v zámořské NHL. Jmenovitě brankář Vítek Vaněček a obránce Filip Hronek. Jeden má na kontě další čisté konto a výhru, ten druhý rekord. Bek ve službách Detroitu přispěl k triumfu na Tampou dvěma přihrávkami a přepsal klubové dějiny.

Vaclíkův kat v Kataru září. Bono ale mohl na MS navléct úplně jiný dres

Včera měl hlavní podíl na postupu marockého národního týmu do prvního čtvrtfinále v historii země na mistrovství světa jeden muž. Gólman Bono vychytal dvě ze tří penalt a ve své zemi nastartoval oslavy. Spojení „ve své zemi“ ale může být v jeho případě trochu zavádějící. Bono se totiž narodil na opačném straně zeměkoule.

Portugalsko deklasovalo Švýcarsko. Ronaldo pouze střídal, hattrick vstřelil mladý Ramos

Jestli se někde čekalo nějaké překvapení, mohlo to být právě v posledním osmifinále. Jenže Portugalsko Švýcary zle vyučilo a zvítězilo na mistrovství světa vysoko 6:1. Šok už nastal před zápasem. Pouze na střídačce začal hvězdný Cristiano Ronaldo. Šanci dostal 21letý Gonçalo Ramos a předvedl se hattrickem! A svým kouskem vyrovnal jedno české jméno.

Marocká extáze. Španěly v penaltách zdeptal nový národní hrdina Bono

První překvapení osmifinále mistrovství světa je na světě. V bitvě Maroka a Španělska nepadl v základní hrací době a prodloužení ani jeden gól, v následných pokutových kopech pak tři. A všechny do branky evropských favoritů. Dva lapené pokusy Bona znamenají, že si Maročané poprvé v historii zahrají čtvrtfinále šampionátu.