16.3 C
    Sobota 27. července 2024

Češi v NHL rozdávají radost. Zacha rozhodl prodloužení, Vladař zářil v brance Calgary

Češi v NHL září. Produktivní období zažívá Pavel Zacha. V New Jersey si od startu soutěže drží statistiku zisku jednoho bodu na zápas, což potvrdil i proti Buffalu. V prodloužení dal nádherný gól po skvělé akci spoluhráčů. Skvěle zachytal i Vladař, jeho Calgary zvítězilo 4:3.

Zacha byl autorem vítězné branky New Jersey v zápase se Sabres a nutno podotknout, že jeho trefa opravdu stála za to. Český útočník rozjel v prodloužení neskutečnou akci až z vlastního obranného pásma. Nejprve předal kotouč Seversonovi, který dokázal navázat dva protihráče, zatímco si Zacha našel střeleckou pozici. Severson následně fantastickou zadovkou puk vrátil forvardovi Devils a elitní střelec z Brna opřel svou tvrdou střelu o tyč, načež puk rozvlnil síť Buffala. Fantazie!

Perfektní vystoupení předvedl čtyřiadvacetiletý brankář Calgary Flames Dan Vladař. Kanadský tým narazil na Washington, tudíž mělo jít o duel dvou českých golmanů. Vítek Vaněček v dresu Caps ale bohužel utrpěl hned ze začátku zápasu nepříjemné zranění a musel střídat. Pozornost českých fanoušků tak byla uvržena pouze na Vladaře. A ten se své úlohy zhostil náramně.

Nejenže předváděl vynikající zákroky, ale dokonce si připsal asistenci na vítěznou branku Flames. Dokázal pohotově rozehrát kotouč na rozjetého Lindholma, ten si puk vyměnil s Gaudreauem a sám zakončil. Český strážce branky Calgary tak prožil první vítězný zápas v novém působišti.

Kanadské body připisují i Voráček se Simonem. Oba asistovali u důležitých gólů svých týmů, ze zisku tří bodů se mohl radovat ale pouze druhý jmenovaný. A jeho gólová přihrávka opravdu stála za to. Dominik dokázal ve středním pásmu vypíchnout kotouč soupeři a nabral pořádnou rychlost. Puk předložil mezi kruhy Ryanu Boylovi, jenž Simonovou nabídkou nepohrdl a poslal Pittsburgh do vedení 5:1 nad Torontem. Penguins nakonec přidali ještě dvě branky a zvítězili vysoko 7:1.

Tříbrankový obrat Rangers za 200 sekund

Ohromujícím způsobem dokázali hráči New York Rangers vzít všechny body Ottawě. Senators diktovali celý zápas tempo hry, dali dva rychlé góly a drželi otěže pevně na svých hokejkách. Matt Murray v brance Ottawy navíc dokázal vytasit neskutečné zákroky a už to vypadalo, že si tým z hlavního města Kanady dokráčí pro výhru.

Rangers ale byli zásadně proti. Ke konci třetí třetiny přišel sonicky rychlý obrat. New Yorku zprvu napomohla přesilová hra, v níž se prosadil Chris Kreider. Druhou branku přidal o minutu později Lindgren po přihrávce Foxe a bylo srovnáno. Vše završil přesnou tečí před golmanem Murraym Barclay Goodrow, načež v hale vypukly euforické oslavy. Generální manažer Ottawy měl hlavu v dlaních.

Dalším výrazným momentem uplynulých utkání NHL byl i zákrok Darcyho Kuempera. Colorado hrálo s Tampou a deset minut před koncem drželo těsné vedení 3:2. Rázem přišla nepříjemně tečovaná střela Cirreliho. Za záda golmana Avalanche sice propadla, ten se ale reflexivně otočil a dokázal na poslední chvíli puk zastavit na brankové čáře. A přestože Lightning nakonec ještě srovnali, Colorado si prodloužení pohlídalo a vyhrálo 4:3.

Kanadským ženským fotbalem otřásl skandál, trenérka na olympiádě končí

Trenérka kanadské ženské fotbalové reprezentace Beverly Priestman byla odvolána z funkce hlavní trenérky pro olympijské hry. Je také dočasně suspendována kanadskou fotbalovou federací. Důvodem je pokračující skandál kolem dronu, který v pondělí přeletěl nad tréninkem novozélandského týmu.

Murray se loučí s olympijským singlem, v deblu míří za medailí

Andy Murray se odhlásil z tenisového singlu na Olympijských hrách v Paříži, ale nastoupí v deblu. Pro legendárního Brita to bude poslední turnaj kariéry. Fanoušci se tak mohou těšit na čtyřhru, kde si on Andyho slibují skvělý výkon.

Francouzská olympijská závodnice nesmí na zahajovací ceremoniál. Důvodem je hidžáb

Francouzská vláda a představitelé olympijských her hledají kreativní řešení, které by umožnilo francouzské sprinterce Sounkambě Sylle mít hidžáb na zahajovacím ceremoniálu, a přitom stále dodržovat zákony země týkající se sekularismu.