Více
  13.2 C
  Czech
  Pondělí, 26 září, 2022

  Nevyšlo to. Volejbalisté Karlovarska doma padli s Benficou, do Ligy mistrů se nepodívají

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Pokud by se měl souboj Karlovarska a Benficy vyjádřit v jízdě po okruhu, čeští volejbalisté by do poslední zatáčky vjížděli z první pozice a vedli by o parník. Ani slibnou výchozí pozici ale bohužel Karlovarsko nedokázalo zužitkovat. Na domácí palubovce s Portugalci padlo a do Ligy mistrů nepostoupí.

  Karlovarsko patří v posledních letech mezi českou volejbalovou špičku. Pravidelně se rve o tituly, vítězí nad téměř všemi zbývajícími tuzemskými týmy a dva roky po sobě hrálo i Ligu mistrů. Nejlepší soutěž v Evropě chtělo zažít i potřetí, to už ale bohužel nevyjde.

  O motivaci nemělo Karlovarsko nouzi. Smečař Jakub Ihnát tvrdil, že hlavní silou je týmový výkon a jasným cílem je postup. Jeho tým první část mise splnil a z Lisabonu vezl cennou výhru 3 ku 2 na sety. Na západě Čech mu stačila výhra jakýmkoliv rozdílem.

  „Naším cílem je postup do skupinové fáze Ligy mistrů, ke které už není daleko, takže určitě budeme všichni bojovat naplno,“ burcoval své týmové kolegy Ihnát. Venku to šlo, doma ale karlovarské motory vypnuly. Vítězství a postup do Ligy mistrů bere Benfica.

  Odveta se nesla v duchu tuhého boje. Češi zvládli první sadu, ve druhé dokázali z nepříznivého výsledku srovnat krok, nakonec ale prohráli. A to zřejmě stále Karlovarsko všechno, v dalších dvou setech na své portugalské soky nestačili a prohráli 1 ku 3.

  Útěchou bude Pohár CEV

  Nejprestižnější podnik nevyšel, Karlovarsko má ale i tak poháry jisté. Pohár CEV je soutěží, ve které se letos předvedou hned tři české týmy. Kromě Karlovarska také volejbalisté Ústí nad Labem a pražských Lvů. Ty čeká Mladost, respektive rumunské Galati.

  Bolest Karlovarska ale stejně jen tak nepřejde. „Jsme smutný, to je jasný. Nebyl to úplně špatný zápas, ale přišlo mi, že venku jsme měli víc odvahy. Asi jsme byli doma svázaní,“ smutnil kapitán Daniel Pfeffer pro Českou televizi.

  Co čeká neúspěšné hráče Varů dál? Zápasy v lize, pak zmiňovaný Pohár CEV. Soupeř vzejde z dvojice srbského výběru Ribnica Kraljevo a německého SVG Lüneburgu.

  • Karlovarsko vs. Benfica Lisabon 1:3 (20, -23, -21, -23). Sestava a body Karlovarska: Indra 26, Ihnát 5, Zajíček 8, Keemink 1, Vašina 9, Patočka 3, libero Pfeffer – Římal, Wiese 9, Wilson 2, Kočka.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS