Více
  14.7 C
  Czech
  Sobota 13. dubna 2024

  Nevyšlo to. Na šipkařské Q-School neuspěl žádný Čech, Sedláček přišel o kartu

  České šipky bude tento rok na té nejvyšší světové scéně reprezentovat pravidelně pouze Adam Gawlas. Jeho krajané totiž na Q-School neuspěli, domů se vrací bez karty profesionálního šipkaře, a nemohou se tak účastnit všech turnajů pod hlavičkou PDC. Úspěšná nebyla během kvalifikace ani jedna z žen v britské části, Sherrocková i Ashtonová vyšly naprázdno.

  Velké ambice, velká očekávání a nyní i velký pád. Nadějné české tváře mířily do Německa pro Pro Tour karty organizace PDC, aby se mohly v roce 2022 zařadit po bok té nejlepší šipkařské smetánky.  Veškerá snaha ale padala všude, jen ne na úrodnou půdu.

  Kvalifikační škola má dvě části. Úvodní a finálovou. Hráči, kterým se podaří v úvodní části nahrát nejvíce bodů, postoupí rovnou do části finálové. Tam jsou již připraveni šipkaři, kteří po dvou sezónách kartu obhajují. Jinými slovy, neskončili v potřebné lhůtě do 64. místa žebříčku Order of merit, a o kartu tak musí znovu zabojovat.

  Do finálové části byl od začátku nasazen díky loňským a předloňským úspěchům Karel Sedláček. Po úvodní části Q-School se k němu podařilo proniknout dalším třem Čechům. Tomáši Hájkovi, Pavlu Jirkalovi a Tomáši Houdkovi. V úvodní části, bohužel, vyhořel například Alexander Mašek, Michal Šmejda nebo Roman Benecký, jediný český zástupce na MS v šipkách 2022.

  Final stage miláčkům publika štěstí nepřinesla

  Samotná rozhodující fáze pak nepřála ani jednomu ze zmíněných. První dny vypadaly nadějně pro Tomáše Houdka, závěr naopak zvládal Karel Sedláček. Žádný muž však neuhrál dostatečný počet bodů na zisk karty, a zpět do své rodné vlasti se tak všichni vraceli s prázdnou.

  Nyní musí neúspěch hodit za hlavu a zkusit prorazit na některých turnajích PDC Challenge Tour, PDC Development Tour, nebo kvalifikacích na European Tour.

  Ze zahraničních účastníků získali postup do nejprestižnější šipkařské organizace světa kupříkladu Rakušan Rowby-John Rodriguez. Mladíka si lze pamatovat z nedávného World Cupu, kde spolu s Mensurem Suljovićem potrápili mnoho favorizovaných reprezentací.

  Často se v kontextu se ziskem PDC Tour karty zmiňovala Fallon Sherrocková, ale ani ona nebyla na terči dostatečně úspěšná. Druhá zástupkyně něžného pohlaví Lisa Ashtonová uhrála sice více bodů než „Queen of the Palace“, ale domů se také vracela bez statutu profesionálky.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.