Více
  11.6 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Neúspěšná premiéra v pozici světové jedničky. Alcaraz na Davis Cupu padl ve třech setech

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Úvodní utkání v roli světové jedničky se Carlosu Alcarazovi nevyvedlo. Ve španělské Valencii nestačil na kanadského tenistu Felixe Augera-Aliassima, kterému podlehl ve třech setech. V týmovém Davis Cupu by se měl představit i v dalších zápasech.   

  Turbulentní období zažil v posledních dnech teprve devatenáctiletý Carlos Alcaraz. Získal první grandslamovou trofej, stal se nejmladší světovou jedničkou v historii. Možná toho bylo na tak mladého tenistu až příliš, není potom divu, že koncentrace na samotný výkon není natolik poctivá, jak by měla být.

  Pět dní po vítězném finále v New Yorku proti Casperu Ruudovi se Carlos Alcaraz představil v týmové soutěži. Ve skupinové fázi Davis Cupu naskočil do utkání s Kanadou, ovšem bodový přísun svému mužstvu nepřinesl.

  O tři roky starší Felix Auger-Aliassime dokázal na tvrdém povrchu v hale ve Valencii otočit nepříznivě se vyvíjející utkání a domácího favorita nakonec přehrál ve třech setech 6:7, 6:4 a 6:2.

  Znatelná převaha soupeře

  V utkání těžil především z vynikajícího servisu. Dohromady nasázel hned šestnáct es, nejen v tomto ohledu svého soupeře výrazně předčil. Dopustil se také méně nevynucených chyb, kterých Alcaraz spáchal především ve třetím setu opravdu hodně.  

  Natěšení fanoušci vypadali z výkonu novopečené světové jedničky rozpačitě. V rozhodující sadě měl soupeř ze Severní Ameriky výrazně navrch a žebříčkové postavení na kurtu nebylo prakticky vůbec nijak znát.

  Ještě před jejich vzájemným duelem přinesl Španělům první bod Roberto Bautista, který v náročném utkání přehrál Vaska Pospisila. O vítězství se tak muselo rozhodovat až ve čtyřhře, kde byli úspěšnější Kanaďané. Připsali si už druhou výhru ve skupině a výrazně se přiblížili postupu do další fáze týmové soutěže.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno