Bojové sportyNesnáší fotbal, ale zamlouvá se mu stadion Realu. Šéf UFC překvapil

Nesnáší fotbal, ale zamlouvá se mu stadion Realu. Šéf UFC překvapil

Zajímavé plány se rodí v hlavě nejvrcholnějšího představitele slavné MMA organizace s názvem UFC. Přestože Dana White nemá v oblibě sport, který zbožňují miliony lidí po celém světě, nechal se slyšet, že by jeden z turnajů mohl hostit fotbalový stadion Realu Madrid. Ten je po rekonstrukci a vzhledem ke svým vlastnostem by mohl být ideální.

„Fotbal nemohu vystát. Myslím, že je to sport pro nejméně talentované lidi na světě. Existuje důvod, proč ten sport hrají tříleté děti. Jen běháte a kopete do míče.“ Přesně takhle mluvil o nejoblíbenějším kolektivním sportu planety šéf bojové organizace UFC Dana White v rozhovoru pro Calgary Sun.

Důvod? Nedostatek talentu, nemohoucnost trefit se do velké branky. „Hrajete sport, ve kterém je brána takhle velká, ale skóre je 3:1? Děláte si ze mě legraci? Jak netalentovaní musíte být, abyste skórovali jen třikrát, když je brána takhle velká?“ pokračoval v onom rozhovoru. Teď by ale „jeho sport“ s fotbalem mohl spojit síly.

UFC v Madridu? Jedině Bernabeu

Co konverzaci o spojení rozproudilo? Na posledním turnaji překvapivě porazil Ilia Topuria šampiona pérové divize Alexandra Volkanovského. Španěl, nový národní miláček a zápasník, kterého dokonce tento týden přijme starosta hlavního města Madridu. To všechno Dana White bedlivě sleduje.

„Topuria je absolutní hvězda. Je skvělý, předvedl ohromný výkon. Pokud to udrží, bude pro UFC v budoucnu velmi důležitý,“ řekl po vítězství Španěla Dana White.

Naposledy v roce 2019 se stalo, že by se turnaj UFC odehrál na stadionu, a ne v aréně. Tehdy to bylo v Austrálii, teď přichází v úvahu španělské hlavní město a stadion Realu Madrid. Ten je nově zrekonstruovaný a při nepřízni počasí dokonce může zatáhnout střechu. V každém coulu jde o stavbu, která nabízí skvělé podmínky.

„Líbí se mi to, zní to fakt dobře. Kolik lidí se tam vejde?“ ptal se prezident UFC novinářů. Fotbalový stadion pojme až 80 tisíc lidí, na některé další akce se může kapacita snížit na 35 tisíc. „Pokud bude aréna k dispozici, přivedeme UFC do Španělska,“ pronesl na závěr diskuze.

Nejčtenější tento týden

FIFA čelí ostré kritice. Plán s privátními investory může změnit podobu mistrovství světa

FIFA chce otevřít dveře soukromým investorům a získat miliardy dolarů na další rozvoj světového fotbalu. Ambiciózní projekt však okamžitě narazil na odpor UEFA i řady fotbalových představitelů, kteří varují, že by komercializace mohla ohrozit samotnou podstatu největších reprezentačních turnajů.

Mikaela Mayer chce zápas roku. S Cameron slibují strhující bitvu o tři světové tituly

Ženský profesionální box čeká na konci srpna jeden z největších duelů letošní sezony. Američanka Mikaela Mayer se v Birminghamu utká s domácí šampionkou Chantelle Cameron v souboji o sjednocení světových titulů v superwelterové váze. Obě zkušené boxerky věří, že fanouškům nabídnou nezapomenutelnou podívanou.

Velký návrat. Zachrání Roberto Mancini italskou reprezentaci?

Roberto Mancini se po téměř třech letech vrací na lavičku italské fotbalové reprezentace. Vedení svazu mu svěřilo tým, který potřetí za sebou nepostoupil na mistrovství světa. Novým technickým ředitelem se stal Claudio Ranieri.

George Russell už má smůly dost. Po dalším problému s motorem přiznal: Takovou sezonu jsem nikdy nezažil

George Russell zažil při Velké ceně Maďarska další tvrdou ránu. Pilot Mercedesu přišel vinou technického problému o šanci bojovat o pódium a po závodě přiznal, že podobně nešťastnou sezonu ve své kariéře ještě nezažil. Přesto věří, že se štěstí v druhé polovině ročníku konečně obrátí.

Zidane se stal novým trenérem francouzské reprezentace

Francouzskou fotbalovou reprezentaci povede Zinédine Zidane. Někdejší hvězda světového fotbalu převzala národní tým po Didieru Deschampsovi a smlouvu má minimálně do mistrovství světa v roce 2030. Pro legendárního záložníka jde o první zkušenost v roli reprezentačního trenéra, na lavičku přichází po pětileté pauze od konce svého druhého angažmá v Realu Madrid.

Jack Draper znovu mimo hru. Zdravotní potíže ohrožují i jeho start na US Open

Zdálo se, že se Jack Draper konečně vrací do formy. Místo vytouženého návratu ale přišla další nepříjemná zpráva. Britský tenista se kvůli zranění levé paže odhlásil z turnaje ATP ve Washingtonu a jeho účast na závěrečném grandslamu sezony, US Open, je opět vážně ohrožena.

LeBron James bude hrát za Philadelphii s číslem 23

Basketbalová hvězda LeBron James oficiálně zamířila do týmu Philadelphia 76ers. Jedenačtyřicetiletý rekordman NBA bude nosit číslo 23 a pokusí se získat titul už se čtvrtým klubem. Philadelphia čeká na mistrovský triumf 43 let.

Anthony Joshua přežil šok v úvodu zápasu a pak soupeře zničil. Souboj s Furym je znovu o krok blíž

Anthony Joshua měl v Džiddě namále. Britský boxer se po pouhých dvaceti sekundách ocitl na podlaze a jeho vysněný duel s Tysonem Furym visel na vlásku. Olympijský vítěz ale předvedl skvělý obrat, Kristiana Prengu ukončil ve druhém kole a znovu přiblížil dlouho očekávaný britský souboj těžkých vah.

Luke Littler znovu dobyl Blackpool. Ve finále přepsal historické rekordy Phila Taylora

Luke Littler pokračuje v naprosto výjimečné sezoně. Devatenáctiletý Angličan ovládl World Matchplay podruhé za sebou, když ve finále jednoznačně porazil Gerwyna Price 18:9. K triumfu navíc přidal několik historických rekordů a znovu potvrdil, že je současnou jedničkou světových šipek.

Norris vyhrál v Maďarsku první závod sezony, Piastri po kolizi odstoupil

Lando Norris ovládl Velkou cenu Maďarska formule 1 a připsal si první vítězství v letošní sezoně. Úřadující mistr světa porazil Maxe Verstappena a lídra šampionátu Kimiho Antonelliho. Jeho týmový kolega Oscar Piastri po kontaktu s Carlosem Sainzem a následných technických problémech závod nedokončil.

Pogačar popáté vyhrál Tour de France a vyrovnal historický rekord

Tadej Pogačar završil další mimořádnou Tour de France ziskem pátého celkového triumfu. Slovinský cyklista se tím zařadil po bok největších legend závodu a vyrovnal rekord pěti vítězství. Závěrečnou etapu v Paříži ovládl po dramatickém finiši Mathieu van der Poel. Úspěch slavili také čeští cyklisté, Mathias Vacek pomohl stáji Lidl Trek k prvenství v hodnocení týmů.

Štvanice po 40 letech vzdala hold tenisovým legendám

Zaplněný centrální dvorec na pražské Štvanici přivítal československé finalistky Poháru federace z roku 1986. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnily Hana Mandlíková, Helena Suková, Regina Maršíková a Andrea Holíková-Musilová. Martina Navrátilová je pozdravila prostřednictvím videovzkazu.

Norris připravil Hamiltona o pole position, Brita pak trest odsunul na páté místo

Lando Norris ovládl kvalifikaci na Velkou cenu Maďarska formule 1. Lewis Hamilton za ním zaostal o pouhých 12 tisícin sekundy, po dodatečném trestu však klesl z druhého na páté místo na startovním roštu. Sankci obdržel také lídr šampionátu Kimi Antonelli.

Požáry ve Francii zkrátily závěrečnou etapu Tour de France

Rozsáhlé lesní požáry ve Francii ovlivnily závěr Tour de France. Pořadatelé upravili nedělní trasu do Paříže, aby mohly být policejní a bezpečnostní složky přesunuty do oblastí bojujících s plameny. Závodní část etapy se zkrátí o 44 kilometrů.

České tenistky zažily na Štvanici rozdílný den

Barbora Krejčíková se do finále Livesport Prague Open neprobojovala. V téměř tříhodinovém semifinále podlehla osmnáctileté Rakušance Lilli Tagger 7:6, 3:6 a 6:7. České barvy však zůstaly ve hře alespoň ve čtyřhře, kde Lucie Havlíčková a Laura Samson postoupily do finále.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama