Více
  10.5 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Nervydrásající momenty na Matchplayi. Cross vstal z mrtvých, zapotil se také Price

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  To bylo drama! Chris Dobey mohl již v prvním kole World Matchplaye vyřadit Roba Crosse, promarnil však obrovský náskok 8:2, selhal na klíčových doublech a ve finále prohrál 9:11. Ani světová dvojka Gerwyn Price neměla jednoduchou práci, Schindler ji na terči solidně trápil. Velšan ale klání ustál a postoupil po vyrovnané bitvě do druhého kola. Vyhráli i José De Sousa a Dave Chisnall.

  Vypadalo to, že senzačně postoupí přes favorizovanou světovou devítku Roba Crosse do druhého kola, nicméně pravý opak byl pravdou. Chris Dobey nezvládl udržet vedení 8:2 a nakonec podlehl „Voltageovi“ 9:11. „Nechápu, co se stalo,“ vypadlo z mladíka po bitvě.

  A to Chris fenomenálně začal. Sypal do terče jedno maximum za druhým, dobře zavíral a trestal Crossovy chyby, kterých bylo během první poloviny zápasu nepřeberné množství. Avšak Dobeymu došla šťáva, polevil a začal mít trable na doublech. Cross se pomalu dotahoval a na konci předvedl senzační comeback, který završil precizním tiebreakem. „The Hollywood“ si mohl hlavu ukroutit…

  Podobné problémy, jaké zezačátku večerní session trápily Crosse, mohl mít i Gerwyn Price. Velšanovi se do cesty postavil ambiciózní Němec Martin Schindler a po první i druhé části klání se světovou dvojkou držel vyrovnaný stav zápasu. Na 5:5 dokonce vyrovnával lahodným checkoutem 141 bodů.

  Price však udržel nervy na uzdě, opřel se do utkání s maximálním nasazením a kolem jedenáctého legu zapnul „Icemanovský“ stroj naplno. Schindler dělal vše, co bylo v jeho silách. Nestačilo to. Velšanovi se začaly dařit vysoké náhozy, navíc zavřel klíčových 88, 81 a 91 bodů a duel s mladým Němcem nakonec vyhrál 10:8.

  Před Martinem Schindlerem je ale potřeba smeknout, na to, že ve Winter Gardens debutoval, navíc hned proti „Icemanovi“, nepředvedl vůbec špatné šipky…

  „Gezzy“ si pochvaloval publikum

  Winter Gardens v Blackpoolu začala už v prvních minutách souboje Price se Schindlerem vyvolávat jméno světové dvojky. A to se neděje příliš často. Přeci jen, Velšan si svými incidenty nevytvořil v řadách šipkařských nadšenců moc sympatizantů. I tak ale halou znělo Priceovo jméno, dokonce několikrát za sebou.

  Sám Gerwyn pak při hodnocení prvního kola podporu z obecenstva zmínil: „Nebylo to jednoduché, na pódiu se drží veliké horko, navíc Martin hrál skvěle. Ale chci poděkovat divákům, byli úžasní a moc mi pomohli,“ říkal s úsměvem Velšan.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS