1.6 C
Czech
Čtvrtek 27. listopadu 2025
ŠipkyNervy i emoce. Clayton hraje v Premier League snové šipky, Liverpool sedl...

Nervy i emoce. Clayton hraje v Premier League snové šipky, Liverpool sedl také Cullenovi

Unikátní show! Nový formát šipkařské Premier League začíná nesmírně bavit. V dramatických bitvách, kde záleží na úplně každém legu, jsme častěji a častěji svědky úchvatných obratů i nečekaných postupů. Druhý večer této soutěže přinesl triumf Jonnyho Claytona, fenomenálně se prezentoval i Joe Cullen. Naopak nepříliš úspěšný byl Peter Wright nebo Michael Smith.

Úvodní duel na stagi v Liverpoolu svedli bývalí mistři světa a dlouholetí rivalové Michael Van Gerwen a Peter Wright. Muž s barevným čírem na hlavě, jenž mimochodem oblékl růžový dres se vzorem svátku sv. Valentýna, první kolo Premier League vyhrál. Nicméně Nizozemec mu tentokráte vystavil stopku hned ve čtvrtfinále.

Van Gerwen na Wrighta nastoupil v obrovském tempu, rychle mu vzal podání a s přehledem řídil chod hry. Trojnásobný světový šampion navíc zavřel například přes dva doubly 18 přesně v moment, kdy už měl „Snakebite“ připravený čistý dvojnásobek. Holanďan mířil do semifinále po drtivé výhře 6:1.

Hodil 180 bodů vícekrát než soupeř, znovu však končí prvním zápasem. Angličan Michael Smith, finalista letošního MS, skončil v Liverpoolu na šipkách Jonnyho Claytona. Nepředvedl vůbec špatný výkon, nicméně Velšan hrál průměr na tři šipky v hodnotě více než 100 bodů a jeho síle se, bohužel pro „BullyBoye“, čelit nedalo. V prvním kole pak porazil nováček Joe Cullen Jamese Wadea a Gerwyn Price si poradil s Garym Andersonem.

Semifinále i finále ve znamení obratů

Za absolutní vrchol večera se dá považovat semifinálové klání Cullena s Pricem. Debutant v letošní Premier League prohrával s bývalým mistrem světa nejprve 1:4, pak dokonce 2:5 a vše nahrávalo tomu, že ve finále diváci uvidí velšské derby. V druhém zápase totiž přes Van Gerwena postoupil Jonny Clayton.

Joe Cullen ale bitvu s Gerwynem nezabalil a nabídl všem fanouškům ohromující obrat. I díky zavření 121 bodů bullem, i díky perfektním náhozům a čtyřem 180, se „Rockstarovi“ povedla otočka z 2:5 na 6:5 a Angličan slavil úchvatný postup do finále a jistotu minimálně tří bodů.

Závěrečná bitva večera již nepřinesla na průměrech tak kvalitní boj, nicméně i přesto utkání rozhodně nenudilo. Clayton s Cullenem se přetahovali o podání a trefili celkem sedmkrát maximální možný nához. Duel strhl na svou stranu favorizovaný Velšan, nicméně Joe Cullen bojoval srdnatě. Clayton nyní vede tabulku Premier League, neboť stihl za dva večery získat osm bodů.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Price věří mladým tahounům a Grand Slam nabízí další drama

Gerwyn Price míří na mistrovství světa ve velké pohodě a zároveň ukazuje na čtyři mladé hráče, kteří podle něj můžou zamíchat turnajem. Zároveň pokračuje Grand Slam of Darts, kde se rozhoduje o posledních postupových místech a několik duelů slibuje napětí i tvrdé zúčtování.

Exmistr světa přichází o Tour Card před startem šampionátu

Patnáct hráčů končí sezonu s hořkou bilancí. PDC potvrdila, že po lednovém mistrovství světa přijdou o Tour Card, a mezi nimi se objevuje i bývalý světový šampion a autor jednoho z nejslavnějších devítek v historii Ally Pally. Závěrečná kvalifikace tak otevřela dveře dalším hráčům, ale zároveň zavřela profesionální kapitolu těm, kteří v posledních dvou letech nenasbírali dost bodů.

Stokes odmítá staré metody a hájí přípravu Anglie

Ben Stokes zůstává klidný i po tvrdé porážce v Perthu. Anglie se chystá na druhý test v Brisbane a kapitán odmítá výzvy, aby tým přidal růžový přípravný zápas v Canbeře. Kritici mluví o promarněné šanci, Stokes ale trvá na vlastním tempu a tvrdí, že Anglie nepotřebuje návrat ke staré škole.

Forest odmítá nabídky na Andersona před lednovým oknem

Elliot Anderson září v Premier League i v reprezentaci a Nottingham Forest okolo něj buduje základ týmu. Klub přesto čelí zvýšenému zájmu z trhu a před lednovým obdobím přestupů dává jasně najevo, že svou oporu nepustí. Manchester United i další zájemci sledují každé jeho vystoupení, ale Forest drží pevnou linii a připravuje se na náročnou zimní část sezony.

Nečas a Hronek zářili v NHL dvěma asistencemi

Martin Nečas pomohl Coloradu dvěma asistencemi k výhře 6:0 nad San Jose. Stejný počet bodů zapsal i Filip Hronek, který táhl Vancouver k triumfu 5:4 v Anaheimu. Výrazně se ukázali i další Češi. Jakub Dobeš dovedl Montreal k výhře v duelu proti Utahu s Karlem Vejmelkou. Matěj Blümel odstoupil kvůli zranění, přesto Boston uspěl. Daniel Vladař přispěl Philadelphii k obratu na ledě Floridy.

Chelsea po výhře nad Barcelonou znovu otevřela jednání o přestupu Mika Maignana

Chelsea po výhře nad Barcelonou znovu otevírá jednání o možném příchodu brankáře Mika Maignana. Podle dostupných informací klub okamžitě obnovil kontakt s jeho zástupci, protože hráč nechce prodloužit smlouvu v AC Milán. Londýnský klub se o Maignana zajímal už v létě, ale tehdy neuspěl se dvěma nabídkami. Nyní se situace mění a Chelsea zkoumá možnost přestupu v zimě nebo v létě, kdy může francouzský gólman odejít jako volný hráč.

Scholes viní Slota z pádu Liverpoolu

Liverpool řeší nejhorší období od loňského titulu. Kritika sílí a Paul Scholes tvrdí, že kořeny současného propadu sahají až k loňskému květnu, kdy Arne Slot odletěl slavit do Ibizy. Podle něj trenér ztratil koncentraci dřív než tým a klub teď platí cenu.

Faksa pomohl Dallasu dvěma asistencemi k vysoké výhře v Edmontonu

Radek Faksa prožil povedenou noc. Český útočník přidal dvě asistence a podílel se na výhře Dallasu 8:3 na ledě Edmontonu. Stars rozhodli už v první třetině, kterou ovládli 4:0. Výrazně se prosadil také Wyatt Johnston, který vstřelil jeden gól a na další tři přihrál.

Reynolds řešil bouřlivé hovory z Wrexhamu

Wrexham prožil další rušný rok nejen na hřišti, ale i v zákulisí. Hollywoodští majitelé Ryan Reynolds a Rob Mac čelili emotivním telefonátům hráčů, kteří se potýkali s vlastními příběhy i tlakem dokumentu Welcome to Wrexham. Dva různé momenty, dvě různé emoce, ale jeden společný jmenovatel a to klub, který mění životy i mimo trávník.

Anthony Joshua přijde o všechno, pokud ho Jake Paul porazí 

Promotér Frank Warren se nechal slyšet, že Anthony Joshua dává na stůl nejen vysněný duel s Tysonem Furym, ale i vlastní budoucnost v profesionálním boxu. V prosinci totiž bývalý dvojnásobný světový šampion vstoupí do ringu proti netradičnímu soupeři, a to YouTuberovi a nyní profesionálnímu boxerovi Jakeu Paulovi.

Nejlepší tenisté roku ovládli sezonu jasnými příběhy

Rok 2025 přinesl mužskému tenisu neobvykle čistou linku. Carlos Alcaraz a Jannik Sinner táhli celý rok jako dvojice, která se držela jen centimetry od sebe, a přesto nechávala zbytek světa o několik tříd níž. Za nimi se ale rodily nové hvězdy, staré legendy se držely v tempu a pár nečekaných výbuchů obrátilo sezónu vzhůru nohama. Výsledkem je rok, na který se bude vzpomínat dlouho.

Trumpův zlatý klíč a Ronaldo bez trestu na úvod MS

Cristiano Ronaldo si po červené kartě z kvalifikace udržel start na mistrovství světa. FIFA mu udělila třízápasový trest, ale dva zápasy odložila na rok podmíněně. Portugalec si odpykal jen povinné jedno utkání a do turnaje v Severní Americe vstoupí bez omezení. Verdikt přichází krátce po jeho návštěvě v Bílém domě, která vzbudila další vlnu pozornosti.

Cristiano Ronaldo se vyhnul stopce na úvod kvalifikace MS

Cristiano Ronaldo si může oddechnout. Přestože byl v listopadovém duelu proti Irsku vyloučen, nezačne portugalská reprezentace svou cestu na mistrovství světa 2026 bez své největší hvězdy. Disciplinární komise FIFA udělila zkušenému útočníkovi třízápasový trest, ovšem dva z těchto zápasů pozastavila na dobu jednoho roku. Pokud se Ronaldo během této lhůty nedopustí podobného prohřešku, zůstanou zápasy pouze „podmíněné“.

Bitva o titul se stupňuje. Lando Norris přiznal chybu, Verstappen stáhl náskok

Lando Norris má za sebou jeden z nejturbulentnějších víkendů sezóny. Pilot McLarenu sice v Las Vegas startoval z pole position, ovšem jeho pokus udržet vedení proti Maxu Verstappenovi v první zatáčce skončil chybou, která ho stála vítězství, a nakonec i umístění na bedně, protože po závodě přišla diskvalifikace kvůli nadměrnému opotřebení podlahy monopostu. Jezdec otevřeně přiznal, že má co napravovat.

Rozhodčí Ovrebo promluvil o noční můře z Chelsea, po letech potvrdil, že čelil i výhrůžkám smrtí

Norský rozhodčí Tom Henning Ovrebo čelil po kontroverzním utkání Chelsea proti Barceloně tvrdým útokům i výhrůžkám smrtí. Události z května 2009 mu obrátily život naruby. Utkání dodnes rozděluje fotbalový svět a připomíná sílu emocí, které Liga mistrů dokáže vyvolat.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama