Více
  27.7 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Německo, Slovensko? Samá voda. Spartě bude velet dánský stratég a expert na Slavii

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Mluvilo se o německé cestě, zvučeným jménem na seznamu potenciálních trenérů Sparty bylo také to, kterým se honosí slovenský kouč Adrian Guľa. Odvolaného Pavla Vrbu ale nakonec na Letné nahradí úplně někdo jiný. Pražané zlanařili do služeb Briana Priskeho, dánského lodivoda, který s Midtjyllandem zatarasil Slavii před dvěma lety cestu do Ligy mistrů.

  Další ne zrovna povedenou sezonu prožili zástupci pražské Sparty. Ve FORTUNA:LIZE jim patřilo „jen“ třetí místo, ve finále MOL Cupu prohráli se Slováckem. Nemastné výkony a další neúspěšný pokus o zvrat stál místo trenéra Pavla Vrbu. Od začátku se spekulovalo o jeho náhradě ze zahraničí. A ta nakonec bude.

  Původně se mluvilo o Německu a Slovensku, po dnešním oficiálním představení je ale jasné, že šla Sparta ještě dál. Pražský klub bude od nové sezony vést 45letý dánský kouč Brian Priske. Ten má zkušenosti z Dánska nebo Belgii, před dvěma lety dotáhl do Ligy mistrů mistra dánské ligy z Midtjyllandu.

  Ač se to možná nezná, cestu tohoto klubu s napětím sledovali také čeští fanoušci. Midtjylland totiž v play off narazil na Slavii, největšího sparťanského rivala, se kterým nejprve venku remizoval a doma ho rozstřílel výsledkem 4:1. Priske a spol. postoupili, ve skupině se pak potkali s Liverpoolem, Atalantou a Ajaxem.

  Přes Dánsko a Belgii do Prahy

  Dánsko opustil Priske před začátkem teď už předešlé sezony a zamířil do Belgie. Antverpy dostal na čtvrté místo Jupiler Pro League, to ale vedení klubu nestačilo. Záchranné laso pak hodila Sparta.

  https://twitter.com/ACSparta_CZ/status/1531634107964346368

  „Brian byl jako trenér formován systémem Midtjyllandu, který má za cíl vyhrávat, rozvíjet hráče a dávat příležitost mladým talentům. To jsou stejné cíle, jaké máme i my ve Spartě. S tímto způsobem práce dokázal vyhrát titul v dánské lize a následně postoupit přes kvalifikaci do skupinové fáze Ligy mistrů. Má také zkušenosti z Evropské ligy, kam se dokázal probojovat též přes kvalifikační předkola s Antverpami. Věříme, že ve Spartě naváže na svou dosavadní trenérskou práci,“ řekl k nové akvizici sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický.

  Sparťané budou doufat, že neskončí další angažmá zahraničního trenéra na lavičce Sparty fiaskem. To se stalo naposledy, pokud samozřejmě nepočítáme slovenské kolegy, před pěti lety, kdy rok trénoval klub italský vizionář Andrea Stramaccioni. Přivedl řadu zajímavých hráčů, utrácel, kde se dalo, výsledky ale nepřišly.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS