Více
  20 C
  Czech
  Úterý, 16 srpna, 2022

  Německo se třese, je tu finále šipkařské Premier League. Obhájí Clayton titul?

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Mercedes-Benz Arena je připravena, v pondělí 13. června pod její střechou vypukne jeden z největších šipkařských svátků roku, a to finále Premier League of Darts 2022. Tato ojedinělá soutěž nabízí každoročně strhující podívanou, jež po čtyřech měsících vrcholí právě finálovým večerem. A na jeho konci bude brzy stát na pódiu nový, nebo možná staronový, král.

  Letos jsme viděli mnohé. Stovky maximálních náhozů i neuvěřitelných checkoutů, ohromující divácké kulisy a samozřejmě dvojnásobné zavření na devět šipek v podání spektakulárně hrajícího Gerwyna Price. Premier League měla vše. Také byl zaveden nový systém, který kompletně změnil celou identitu ligy.

  Premier League hrálo jen 8 hráčů a každý večer se hrál formou play-off pavouka. Od čtvrtfinále až po finále, z něhož vzešel vítěz celého miniturnaje. A takto se mohli fanoušci bavit těmi nejlepšími šipkami celkem šestnáctkrát, a to během šestnácti týdnů. Stage patřily Peteru Wrightovi, Gerwynu Priceovi, Michaelu Smithovi, Garymu Andersonovi, Michaelu van Gerwenovi, Jamesu Wadeovi, Joeu Cullenovi a Jonnymu Claytonovi.

  Do play-off, jinými slovy do Mercedes-Benz Areny na finálovou bitvu, se ale mohli dostat jen čtyři nejlepší. A letos jimi byli právě poslední čtyři zmínění borci. Jejich cesta letošním ročníkem a šance ve finále jsou zmapovány na následujících řádcích.

  JONNY CLAYTON, obhájce loňského triumfu

  Velšská „fretka“, jakou je geniální hráč občas nazýván, prožívá neskutečné období. Loni dokázal opanovat několik major turnajů, mezi nimiž byla i Premier League. Letos zvítězil v novém systému soutěže čtyřikrát, celkem osmkrát hrál finále. V tabulce skončil první, nahrál si 40 bodů a je i největším favoritem na zisk trofeje. V Německu potká v semifinále Joea Cullena

  MICHAEL VAN GERWEN, pětinásobný vítěz Premier League

  Nizozemská mašina se rozjížděla pomalu, ale jistě. Night 4 a 5 patřily zcela dominantně jí, celkem zvládla vyhrát tři večery Premier League a ve finále byla letos sedmkrát. Získala 31 bodů, v semifinále závěrečného rozhodnutí se utká s Jamesem Wadem.

  JAMES WADE, vítěz Premier League 2009

  „The Machine“, neboli Angličan James Wade, byl nenápadným hráčem po celou dobu letošní Premier League. Turnaje vyhrál „jen“ dva, ale zvládal perfektně bodovat, porážel v klíčové momenty i ty na první pohled nejzářivější hvězdy a zaslouženě si vybojoval souboj o finále s Michaelem van Gerwenem.

  JOE CULLEN, debutant v Premier League

  Nováčka této ojedinělé soutěže čeká Jonny Clayton. Cullen dokázal letos na terči kouzlit, ale i nemile překvapovat, pokaždé však diváky náramně bavil. Bodů uhrál 24, večery opanoval celkem dva. Jeho vidí bookmakeři jako vůbec nejméně pravděpodobného na zisk trofeje.

  Premier League vyvrcholí v pondělí 13. června, začátek je plánován na 19:00.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS