Katar 2022Němci přežili vlastní smrt a děkují katům z Japonska. Skupina E je...

Němci přežili vlastní smrt a děkují katům z Japonska. Skupina E je stále otevřená

Po prvním utkání a porážce s Japonskem doufalo Německo v souboji se Španělskem v body. Ty potřebovalo vzhledem k postavení ve skupině a vyhlídkám na postup jako sůl. Proti evropským kolegům nakonec Němci urvali bod jeden, což znamená, že ve skupině E stále mohou putovat do další fáze turnaje všechny čtyři týmy.

Od triumfu na mistrovství světa v roce 2014 se Německu na světových šampionátech zatím nevede podle představ. Před čtyřmi lety v Rusku vypadlo ze zdánlivě jednoduché skupiny se Švédskem, Mexikem a Jižní Koreou, skončilo se třemi body poslední, a po dvou zápasech je to bída také v letošním roce.

Do Kataru odjíždělo Německo plné sebevědomí. Chtělo dát zapomenout na výbuch v Rusku, hned v prvním zápase s Japonskem ale narazilo. Gól, obrat, prohra. Druhé utkání se Španělskem tak chtělo zvládnout za každou cenu. Jenomže v prvním poločase kvůli ofsajdu přišlo o úvodní gól, ten druhý pak měl na svědomí soupeř. A ten už platil.

Na trefu Moraty ze 62. minuty ale reprezentace od západních hranic s Českou republikou dokázala o dvacet minut později odpovědět. Střídající Füllkrug vyrovnal na konečných 1:1 a zařídil Německu bod. Bod, který se může časem ukázat jako zlatý, Japonsko totiž nedokázalo navázat na úvodní výhru a padlo s Kostarikou.

„Žijeme, to je sakra důležité. A já si dokonce myslím, že postoupíme,“ pronesl po zápase kapitán a gólman Manuel Neuer.

Postoupit mohou všichni

Tabulku skupiny E vede se čtyřmi body Španělsko, druhé je Japonsko se třemi body, stejně jich má také Kostarika, která včera z jediné střely do prostoru branky vydolovala nad Japonci tři body. Německo má jeden bod a je poslední, pokud ale Japonsko neporazí Španělsko a samo vyhraje nad Kostarikou, do další fáze turnaje postoupí.

„Je neskutečné, jak se s tím kluci poprali a čeho dosáhli. Jsem na ně hrdý. Máme na hřišti válečníky, kteří hrají srdcem. Pokud výkon zopakujeme, budeme hrát ve velké intenzitě a získáme ještě trochu víc sebevědomí, možné je všechno,“ chválil svůj tým kouč Hansi Flick.

Skupina se bude dohrávat ve čtvrtek.

Nejčtenější tento týden

Chorý čelí dalšímu trestu, komise jeho vyloučení potvrdila

Tomáš Chorý po ligovém šlágru s Plzní zřejmě neunikne dalšímu postihu. Komise rozhodčích FAČR podpořila verdikt sudího Marka Radiny a uvedla, že slávistický útočník naplnil svým jednáním povahu přestupku plivnutí. Slavia se sice proti červené kartě brání, čtvrteční jednání disciplinární komise ale pro jejího hráče nevypadá příznivě.

Hronek pomohl Vancouveru k výhře, Gudas po návratu shodil rukavice

Filip Hronek zapsal asistenci při výhře Vancouveru 4:3 po prodloužení na ledě Anaheimu. Ducks i přes bod ztratili šanci rychle si potvrdit play off a po návratu do sestavy na sebe upozornil také Radko Gudas, který se hned v první třetině pustil do bitky. Bez bodu zůstal David Pastrňák, takže na metu 100 bodů dál čeká.

Sinner po triumfu v Monte Carlu sesadil Alcaraze z tenisového trůnu

Jannik Sinner vyhrál finále Masters v Monte Carlu nad Carlosem Alcarazem 7:6 a 6:3 a v pondělí se vrátí na první místo světového žebříčku. Italský tenista získal první titul z této kategorie na antuce a potvrdil mimořádnou formu posledních měsíců. Po triumfech v Paříži, Indian Wells a Miami ovládl už čtvrtý turnaj Masters za sebou.

Těžkotonážní peklo v UFC, Hokit po neskutečném masakru přemohl Blaydese

Souboj Joshe Hokita s Curtisem Blaydesem na turnaji UFC 327 přinesl jednu z nejdivočejších bitev těžké váhy za poslední roky. Oba bojovníci vydrželi patnáct minut v brutálním tempu, několikrát sahali na hranu ukončení a nakonec rozhodly až body. Hokit uhájil neporazitelnost, připsal si třetí výhru v řadě a výrazně si řekl o místo mezi elitou divize.

Tyson Fury to dokázal. Po výhře nad Makhmudovem vyzval Anthonyho Joshuu

Londýn zažil návrat, na který se nezapomíná. Tyson Fury se po více než roční pauze vrátil do ringu a na stadionu Tottenham Hotspur přesvědčivě porazil Arslanbeka Makhmudova na body. V hledišti přitom nechyběl ani jeho dlouholetý rival Anthony Joshua. Vše nasvědčuje tomu, že právě jejich vzájemný souboj by mohl být vrcholem letošního boxerského roku.

Titul byl nablízku, Procházka ale po jedné chybě padl

Jiří Procházka měl v Miami dobře rozjetý titulový zápas polotěžké váhy, přesto odcházel poražený. Český bojovník trefoval, soupeři ničil přední nohu a byl blízko finiše. Pak ale přišla jediná chyba, kterou Carlos Ulberg okamžitě potrestal. Novozélanďan vyhrál už v prvním kole a poprvé v kariéře získal pás šampiona UFC.

Nečas je bod od stovky, Nosek dvěma góly zářil

Martin Nečas je tři zápasy před koncem základní části NHL jediný bod od magické stovky. Proti Vegas připravil gól, Colorado ale doma padlo 2:3 v prodloužení. Český večer tím ale zdaleka nekončil. Tomáš Nosek dal při výhře Floridy nad Torontem své první dva góly v sezoně, Marek Alscher zapsal premiérový bod v NHL a Daniel Vladař dovedl Philadelphii k jasné výhře ve Winnipegu.

Oktagon v Polsku nabídl rychlé finiše i výhru Materly

Oktagon poprvé dorazil do Polska a premiéra ve Štětíně nabídla přesně to, co karta slibovala. Rychlá ukončení, domácí emoce i hlavní zápas, který se kvůli speciálním pravidlům proměnil skoro v boxerskou přestřelku. Na turnaji Oktagon 86 se představilo deset polských bojovníků a hala viděla jedenáct zápasů.

Real Madrid znovu ztratil a Barcelona může v boji o titul odskočit

Real Madrid remizoval v předehrávce 31. kola La Ligy s Gironou 1:1 a znovu si zkomplikoval cestu za titulem. Bílý balet doma vedl po trefě Federica Valverdeho, jenže hosté brzy odpověděli zásluhou Thomase Lemara. Druhý celek tabulky tak ztrácí na vedoucí Barcelonu šest bodů, navíc katalánský rival má zápas k dobru.

West Ham deklasoval Wolves a se Součkem oživil naději na záchranu

West Ham zvládl důležitý duel 32. kola Premier League a po výhře 4:0 nad Wolves se minimálně dočasně posunul na 17. místo. V souboji dvou českých reprezentantů odehráli plnou minutáž Tomáš Souček i Ladislav Krejčí, spokojenější ale mohl být po závěrečném hvizdu domácí záložník. Kladiváři přerušili domácí čekání na ligové vítězství a v pravý čas si připsali tři body, které mohou v boji o záchranu hodně znamenat.

Portland se přiblížil osmé příčce a Boston vyrovnal rekord NBA v trojkách

Předposlední hrací den základní části NBA přinesl několik důležitých posunů i další historický zápis LeBrona Jamese. Portland zvládl přímý souboj s Los Angeles Clippers, posunul se na osmé místo Západní konference a má blíž k výhodnější pozici pro předkolo play off. Boston mezitím rozstřílel New Orleans a 29 trojkami vyrovnal rekord soutěže.

Boj o play off v NHL vrcholí, Boston má postup na dosah ruky

Základní část NHL míří do finiše a několik tajenek už padlo. Boston je blízko postupu, Ottawa drží cennou pozici, Pittsburgh už má jistotu a na Západě se řeší nasazení i poslední volná místa. Do popředí jdou také brankáři, kteří mohou v dalších dnech rozhodnout o tom, kdo půjde do vyřazovací části v pohodě a kdo pod tlakem.

IIHF bude hledat nového prezidenta a ve hře je i Petr Bříza

Mezinárodní hokejová federace stojí před důležitou změnou. Luc Tardif oznámil, že už nebude obhajovat post prezidenta IIHF, a na podzim tak skončí jeho mandát. Ve hře je několik jmen, výrazně ale rezonuje i česká stopa. Jedním z vážných kandidátů může být senior viceprezident Petr Bříza, který patří mezi nejvýše postavené evropské funkcionáře v mezinárodním hokeji.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama