Více
  25.5 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Nejbláznivější hole-in-one všech dob. Ochozy úžasem explodovaly, green zalily pivem

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Kromě jednotlivých titulů a turnajových vítězství je hole-in-one ten největší milník, kterého může golfista během své kariéry dosáhnout. Sam Ryder na turnaji ve Phoenixu zahrál jamku na jeden úder podruhé v životě, vzpomínat na ni ale bude víc než na tu premiérovou. Tribuny po jeho představení naprosto šílely a vzduchem létaly litry piva.

  Neskutečné. Naprosto neskutečné. Golfový turnaj zvaný Phoenix Open, který se hraje na hřišti TPC Scottsdale, se z vteřiny na vteřinu proměnil v dějiště senzace. Pověstná jamka číslo 16, jenž je kolem dokola obehnaná tribunami, byla svědkem jedné z nejlepších hole-in-one v historii golfu.

  Obvykle se jamka hraje na tři pary, americký golfista Sam Ryder ji však dokázal zdolat na jeden úder. Green se v tu ránu proměnil ve smetiště, diváci vybuchli radostí a přilehlý trávník zasypali pivem. Plechovky, plastové kelímky i lahve. Pořadatelé měli s odklízením spouště co dělat.

  „To, co nastalo, bylo šílené. Nikdy jsem nic podobného nezažil. Upřímně řečeno, bylo neuvěřitelné, jak potom, co celá jamka zmizela pod hromadami všeho možného, to dokázali tak rychle uklidit,“ žasl režisér překrásného turnajového momentu Sam Ryder.

  Pro floridského rodáka to bylo druhé eso v kariéře. To první zahrál už v roce 2014 v rámci nižší soutěže Hooters Tour, na podniku PGA, navíc před kulisou téměř dvaceti tisíc fanoušků, se mu ale zatím nic podobného nepodařilo. Až teď.

  Drinky jsou na mě, vtipkoval

  Úžasný moment, o kterém se bude ještě dlouho mluvit. Třetí kolo Phoenix Open se už navždy zapíše do dějin těch nejhezčích momentů PGA Tour. „Drinky jsou na mě,“ napsal na svůj účet Ryder. Mimo skvělý golfový kousek ale jinak hráč se svým výkonem příliš spokojený není.

  Turnaj zatím došel do svého třetího kola a poslední je na programu zítra. Ryder i přes jamku na jednu ránu zatím okupuje dělené 30. místo se skóre mínus 6. Pořadí vedou jeho krajané, -14 má zatím Theegala, druhý Koepka ztrácí jeden úder. O bronz se v současné chvíli dělí hned tři golfisté, včetně olympijského šampiona z Tokia Schauffeleho.

  Srdce diváků ale na turnaji vyhrál někdo jiný. Jasným šampionem je v tomto ohledu Ryder.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS