Více
  14 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Naštvaní hokejisté opouští Kanadu. MS dvacítek bylo kvůli covidu ukončeno

  Velká očekávání, o to větší zklamání. Dlouho vyhlížené hokejové mistrovství světa hráčů do dvaceti let bylo po pár dnech předčasně ukončeno. Na turnaji se v nemalé dávce rozšířil koronavirus, a proto organizátoři uznali, že nemá smysl v šampionátu pokračovat. S ohledem na zdraví všech účastníků i fair-play. Hokejový svátek se přesouvá na rok 2022.

  Měl to být turnaj, který rozhodne o nejvyšších pozicích pro draft NHL. Do Kanady navíc mířily skvěle poskládané týmy, tudíž vše nahrávalo tomu, že se bude na co dívat. Mezinárodní hokejová federace však nezvládla dostatečně zabezpečit celý šampionát. Skoro se chce říct, že bylo podceněno mnoho hygienických pravidel. A kvůli šířící se nákaze museli pořadatelé šampionát zrušit.

  Český výběr, v čele s Myšákem, Novákem, Svozilem a Koláčkem, mířil do Edmontonu s nadějemi na zisk medaile. A naši hokejisté se neprezentovali vůbec špatně. Bavil zejména první zápas s Kanadou, v němž se podařilo rozvlnit síť domácího výběru hned třikrát.

  Duel navíc ozdobila krásná individuální akce Stanislava Svozila. Český bek si na pravé straně kluzistě prohodil kotouč mezi bruslemi, najel si ke svatyni Dylana Garanda a pod břevno nekompromisně zavěsil. Celé klání však bohužel český výběr prohrál, neboť jej srážela zejména vyloučení.

  Druhý zápas Češi prohráli s Němci v prodloužení a v zápase třetím na naše mužstvo čekali Fini. K utkání však už nedošlo. Po Rusku se nakazili koronavirem i naši. V přípravě navíc se stejným problémem bojovali i Švýcaři a Rakušané.

  IIHF vyhodnotila situaci tak, že nelze v šampionátu dále pokračovat. Objevovaly se další a další případy, a to i mezi sudími. Mistrovství tedy předčasně ukončila a posunula na červen roku 2022.

  Frustrace a úzkost, zní z úst trenéra Mlejnka

  Pro média mluvil prostřednictvím online tiskové konference hned po skončení turnaje trenér českého výběru Karel Mlejnek: „Ty pocity jsou samozřejmě nepříjemné. Jsou to pocity úzkosti, pocity v letošní sezoně nedodělané práce. Připravovali jsme se na to a těšili se na zápas, i když bychom nastoupili přímo z pokoje. Věřili jsme, že to dobře dopadne. Ale tohle je jedna dlouhá, nekonečná frustrace. Dodrželi jsme všechna opatření.“

  Mlejnek však dodal, že se s takovou situací muselo počítat: „Je to velmi nepříjemná situace pro nás pro všechny. Ale vzhledem tomu, že už druhým rokem absolvujeme mistrovství světa juniorů ve ztížených covidových podmínkách, byli jsme připraveni i na scénář, že nějaká taková situace může přijít.“

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.