Více
  2.4 C
  Czech
  Úterý, 30 listopadu, 2021

  Nastal čas na šipkařský Grand Slam. Titul bude hájit loňský debutant José de Sousa

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Následujících devět dní bude v britském Wolverhamptonu pořádně živo. Tamní Aldersley Leisure Village hostí jeden z nejtradičnějších a nejzajímavějších turnajů šipkařského světa. Grand Slam of Darts. Patnáctý ročník tohoto majoru započne 13. listopadu a vítěz celého turnaje si může po finále odnést necelé čtyři miliony korun.

  José De Sousa. Málokdo by věřil, že právě tento Portugalec by mohl při svém debutu celý Grand Slam ovládnout. I přesto se mu to v roce 2020 podařilo. Tehdy zvládl posílat domů hráče typu Simon Whitlock, Michael Smith nebo například Dave Chisnall. V rozhodujícím utkání porazil Angličana Jamese Wadea a jakožto první debutant historie Grand Slamu zdvihl nad hlavu vítězný pohár.

  Letošní ročník bude možná ještě zajímavější. Na turnaj se mimo hvězdného Van Gerwena, Price či Claytona probojovaly i dvě ženy – konkrétně Lisa Ashton a Fallon Sherrock. Druhou jmenovanou si jistě mnozí vybaví kvůli úspěchu na předloňském Mistrovství světa. Tam totiž dokázala dojít až do třetího kola po cenných skalpech nad Tedem Evettsem a Mensurem Suljovićem.

  Důležité je zmínit, že turnaj má svůj specifický formát. Celkem 32 kvalifikovaných hráčů se rozřadí do osmi skupin po čtyřech a hrají spolu systémem každý s každým. Po této části se první dva v tabulce každé skupiny probojují do standartního play-off pavouka a nastává klasická vyřazovací část.

  Ženské zástupkyně proti mistrům světa, Velšané proti mladíčkům

  Losování skupin nabídlo mnoho zajímavých klání. Ve skupině A budou o postup bojovat rozjetý Polák Ratajski s Gerwynem Pricem a nadějným hráčem z Německa Martinem Schindlerem. Doplní je teprve jedenadvacetiletý šipkař z Anglie Nathan Rafferty.

  Hvězda roku 2021 Jonny Clayton k sobě dostal dva mladé hráče, kterým se v posledních měsících dosti daří. Velšana čeká Rusty-Jake Rodriguez s Bradleym Brooksem. Čtveřici uzavírá legendární veterán šipek Mervyn King.

  Ženské duo si rozdělilo bývalé mistry světa Michaela Van Gerwena s Peterem Wrightem. Snakebite vede skupinu E, kde na něj čeká zmiňovaná hrdinka z Alexandra Palace. Mimo to také Mike De Decker a „The Germen Giant“ Gabriel Clemens. Do velmi atraktivní skupiny G se tedy po bok „Mighty Mikea“ logicky zařadí Lisa Ashton a k nim byli nalosováni Joe Cullen a nedávný vítěz World Cupu John Henderson.

  O zábavu nebude nouze ani ve čtveřici skrývanou pod písmenem H. Skvělé šipky zde lze očekávat od navrátilce do PDC Raymonda Van Baarnevelda, jemuž budou čelit Michael Smith s Garym Andersonem a Joe Davisem. Skupina D přišla kvůli nemoci o Dimitriho Van Den Bergha, nahrazen byl Chrisem Dobeym.

  Poslední zavření na devět šipek v rámci Grand Slamu předvedl právě Belgičan Van Den Bergh.

  Grand Slam of Darts začíná 13. listopadu zápasem Buntinga s Joycem.

  Kompletní rozpis dnešních zápasů:

  Odpolední session:

  • Stephen Bunting – Ryan Joyce (D)
  • Krzysztof Ratajski – Martin Schindler (A)
  • Mervyn King – Bradley Brooks (B)
  • James Wade – Jim Williams (C)
  • Rob Cross – Boris Krcmar (C)
  • Jonny Clayton – Rusty-Jake Rodriguez (B)
  • Gerwyn Price – Nathan Rafferty (A)
  • Chris Dobey – Rowby-John Rodriguez (D)

  Večerní session:

  • Gabriel Clemens – Mike De Decker (E)
  • Jose de Sousa – Matt Campbell (F)
  • Luke Humphries – Mensur Suljovic (F)
  • Gary Anderson – Joe Davis (H)
  • Michael van Gerwen – Lisa Ashton (G)
  • Joe Cullen – John Henderson (G)
  • Peter Wright – Fallon Sherrock (E)
  • Michael Smith – Raymond van Barneveld (H)

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Peter Wright

  Ikonický šipkař s čírem Peter Wright má další titul. Drama se Searlem rozhodl poslední leg

  To byl boj! Strhující finále nabídl turnaj Players Championship Finals, v němž proti sobě stanuli Ryan Searle a Peter Wright. Duel dospěl až do rozhodujícího jedenadvacátého legu. A tam měl šťastnější šipky Snakebite. Podařilo se mu zavřít 62 bodů, a mohl tak nad hlavu zdvihnout svůj vůbec první pohár z tohoto turnaje.
  Gerwyn Price

  Doba ledová je zpět. Gerwyn Price ovládl šipkařský Grand Slam potřetí během čtyř let

  Wales. Ano, znovu. Další trofej za vyhraný major turnaj putuje do druhého nejmenšího státu Velké Británie. Jen to protentokrát nepatří na poličku Jonnyho Claytona, ale do vitríny Gerwyna „The Icemana“ Price. Úřadující mistr světa dokázal Grand Slam vyhrát potřetí během čtyř let, když nyní ve finále skolil Skota Petera Wrighta.
  Fallon Sherrocková

  Falloninu cestu Grand Slamem zastavila až skotská legenda, do semifinále neprošel ani van Gerwen

  Byla to neskutečná jízda. První žena v historii, která dosáhla na čtvrtfinále velkého major turnaje, navíc po vynikajících výkonech. Fallon Sherrock zazářila ve Wolverhamptonu na šipkařském Grand Slamu. Zvládla porazit Michaela De Deckera, následně poslat domů Gabriela Clemense zavřením 170 bodů a v neposlední řadě postoupit přes Mensura Suljoviče v osmifinále. Neuvěřitelnou šipkařku zastavila až světová dvojka Peter Wright.
  Fallon Sherrocková

  Pohádka nekončí. Šipkařka Sherrocková si jako první žena zahraje čtvrtfinále majoru

  Jen málo sportů nabízí to, čím se nyní mohou chlubit šipky. Strhující show, vyrovnané a napínavé bitvy a historii přepisující momenty. Šipkařský major turnaj Grand Slam of Darts baví diváky po celém světě a hlavním středobodem pozornosti je pochopitelně Fallon Sherrocková. Po senzačních výkonech ve skupinové části dokázala překonat další rekord. Po výhře nad Suljovičem si jako první žena historie zahraje čtvrtfinále majoru.
  Fallon Sherrocková

  Šipkařský Grand Slam vrcholí. Sherrocková píše dějiny, rekordy ničí i van Gerwen

  Šipkařský Grand Slam zatím nabízí strhující podívanou. Ze skupinové části nepostoupilo spousty favoritů, do play-off pavouka se probili například mladíčci Brooks či Rafferty. Neskutečný moment předvedl Michael van Gerwen, jenž zahrál nejvyšší průměr na tři šipky v historii turnaje. Nicméně kapitolou sama pro sebe je královna Fallon Sherrocková. Ta přepsala historii hned několikrát a je právem opěvována.
  Karel Sedláček

  Sedláček drtí šampiony. Během šipkařských Super Series vyřadil Claytona i Wrighta

  Na Super Series of Darts se znovu děly věci! A tentokráte byl hlavním středem pozornosti vynikající český šipkař Karel Sedláček. V turnajích Players Championship zvládl porazil momentálně nejlépe hrajícího muže planety Jonnyho Claytona nebo bývalého mistra světa Petera Wrighta. Na turnaji se objevil i Adam Gawlas, ten, bohužel, tak cenné skalpy nepřipsal.
  Reklama
  Reklama
  Reklama