11.3 C
    Úterý 23. dubna 2024

Náskok, který už nikdo nesmaže. Shiffrinová si dojela pro čtvrtý velký křišťálový glóbus

Hotovo, vyřízeno. Světový pohár v alpském lyžování se chýlí ke konci, zbývají už pouhé dva závody, o tom, ke komu putují glóbusy už je ale jasno. Minimálně co se žen týče. Americká hvězda Mikaela Shiffrinová dojela dnes v super-G druhá, vybudovala si ale obří náskok, který už nepůjde nijak smazat. Velký glóbus vyhrála počtvrté v kariéře.

Trápila se na olympijských hrách, v letošní sezoně si nijak zvlášť nevěřila. Ještě navíc, když jezdila výborně její největší soupeřka Petra Vlhová. Jenomže role se v závěru sezony obrátily, Shiffrinové se dařilo na jedničku, naopak Slovenska se koncem ročníku protrápila. Podobně jako teď ve Francii.

Včera Vlhová ve sjezdu dojela až daleko za nejlepšími, dnes obsadila v super-G až sedmnácté místo. Naopak Shiffrinová jela téměř dokonale a po včerejším triumfu dnes brala ve své oblíbenější disciplíně druhé místo. A zajistila si tím už dva závody před koncem titul.

„Měla jsem v sezoně hodně skvělých momentů, ale prožila si i nejkrušnější chvíle kariéry. Byla jsem pod tlakem a kolabovala. Ještě v Aare jsem nejezdila dobře, ale tady jsem chtěla ukázat dobré jízdy. Každý věděl, že jsem glóbus hodně chtěla, finále bylo posledním cílem sezony, v které jsem toho moc nevyhrála,“ pronesla Shiffrinová.

Světový pohár v alpském lyžování vyhrála už počtvrté v kariéře. K velkým glóbusům v let 2017, 2018 a 2020 přidala i ten za rok 2022. Sezona tak nakonec dopadla alespoň z jejího pohledu výborně.

Ledecká se loučila čtrnáctkou

Do závodu zasáhla také česká lyžařka Ester Ledecká, pro níž byl super-G posledním představením v letošní sezoně. Na poslední dva starty už se nepostaví. Derniéra to byla celkem povedená, Ledecká dojela čtrnáctá, 1,11 vteřin za nejrychlejší Mowinckelovou z Norska.

„Možná je i dobře, že končím s takovým výsledkem, ne úplně fantastickým výsledkem, protože mě prohry motivují ze všeho nejvíc,“ prozradila po závodě Ledecká.

• Ženy – superobří slalom: 1. Mowinckelová (Nor.) 1:13,68, 2. Shiffrinová (USA) -0,05, 3. Gisinová (Švýc.) -0,13, 4. Worleyová (Fr.) -0,34, 5. Miradoliová (Fr.) -0,48, 6. C. Suterová (Švýc.) -0,57, 7. Bassinová (It.) -0,69, 8. Gaucheová (Fr.) -0,87, 9. Fluryová (Švýc.) -0,92, 10. Tipplerová (Rak.) -0,93, …, 14. Ledecká (ČR) -1,11.
    • Průběžné pořadí SP (po 35 z 37 závodů): 1. Shiffrinová 1425, 2. Vlhová (SR) 1189, 3. Brignoneová 955, 4. Goggiaová 873, 5. Mowinckelová 835, 6. Gisinová 834, …, 17. Ledecká 443, 56. Dubovská (ČR) 124.

Nelly Korda potřebuje pauzu. Vynechává kvůli tomu turnaje

Nelly Korda, světová jednička ženského golfu, nedávno oznámila, že se rozhodla vynechat nadcházející událost LPGA Tour, aby si mohla odpočinout. Toto rozhodnutí přichází poté, co nedávno získala svůj druhý titul na Chevron Championship. Její vítězství v této prestižní soitěži bylo již pátým triumfem v řadě během posledních pěti startů.

Těsný únik Manchesteru United v semifinále FA Cupu zvyšuje tlak na Erika ten Haga

Manchester United se v nedělním semifinále FA Cupu jen těsně vyhnul šokující porážce s Coventry City. Zajistil si tak účast ve finále proti Manchesteru City. Přestože United v zápase zpočátku dominovali, inkasovali během dvaceti minut tři góly a dotlačili zápas na stadionu ve Wembley do prodloužení.

Velká cena Číny: Verstappen zvítězil, Perez viní safety car

Sergio Perez z Red Bullu vyjádřil po Velké ceně Číny svou frustraci a obviňuje safety car . Perez, který startoval do závodu z druhého místa za svým týmovým kolegou Maxem Verstappenem, nakonec skončil třetí poté, co Lando Norris z McLarenu využil safety car předjel ho.