Více
    15.2 C
    Czech
    Pátek 26. dubna 2024

    Námět pro Hollywood. Táta ochrnul a příbuzné zabil covid, teď má gymnastka zlato

    Měla být hvězdou. Možná tou největší, která v Tokiu zazáří. Ale všechno bylo jinak. Podobně jako u tenistky Naomi Ósakaové, která sice byla na olympiádě, ale předtím se odhlašovala z jedné soutěže za druhou, se také u elitní gymnastky Simone Bilesové ozvala hlava a řekla dost. Naštěstí pro tým USA byla „v záloze“ Sunisa Leeová.

    Američanka Bilesová měla sbírat v gymnastických soutěžích medaile jako na běžícím pásu, jenže sbírku svých čtyř zlatých kovů z olympiády v Riu teď v Japonsku nerozšířila. Už během soutěže družstev odstoupila. Nešlo o polámané tělo, ale stejně jako u tenistky Ósakaové o duši.

    Odstoupení bylo nejlepším krokem pro její mentální zdraví

    „Když jsem se šla rozcvičit, bylo to jako boj s démony. Řekla jsem si, že musím dát svoji hrdost stranou a zabojovat pro tým. Ale nakonec jsem musela udělat to nejlepší pro sebe a svoje mentální zdraví,“ přiznala Američanka, která má rekordních 19 světových titulů.

    V tu chvíli truchlila celá Amerika. Jenže velmoc v gymnastice disponuje hned několika skvělými sportovkyněmi a Bilesovou zastoupila žena, od které se to nečekalo.

    Z role náhradnice až na olympijský vrchol

    Na gymnastickém trůnu ji nahradila Sunisa Leeová, jejíž příběh se v budoucnosti možná stane předlohou pro hollywoodský snímek. V týmu Američanek nenajdete mladší gymnastku než teprve osmnáctiletou Leeovou.

    Jenže věk není zdaleka jediným faktorem, čím na sebe Leeová poutá pozornost. Nedávno chtěla s gymnastikou skončit, protože ji ničily rány osudu, které by ustál jen málokdo.

    Osud se s ní nepáral

    Před dvěma lety její otec částečně ochrnul po pádu ze žebříku, ale to nebylo zdaleka všechno. Během pandemie koronaviru ztratila dva členy rodiny, když přišla o tetu a strýce. Ani to ale nebylo všechno. Vloni se vážně zranila, když si ošklivě polámala nohu.

    „Takže když teď řeknu, že jsem zlatá olympijská medailistka, zní to šíleně. Jak z jiného světa,“ řekla po olympijském triumfu dívka, kterou jen ta něco nezlomí.

    Dokládá to i fakt z minulosti, když jen pár dnů po fatálním zranění svého otce se zúčastnila amerického šampionátu, kde brala zlato na bradlech, bronz na prostných a stříbro ve víceboji. A to jí bylo teprve šestnáct.  

    Emotivní vítěznou chvíli sdílela s rodiči

    Teď v osmnácti letech zazářila v konkurenci nejlepších gymnastek na světě. O životní úspěch se bezprostředně po soutěži podělila prostřednictvím moderních technologií s rodiči, kteří sledovali její snažení v Minnesotě.

    „Poplakali jsme si do telefonu. Řekla jsem jen: ‚Dokázala jsem to‘ a začali jsme brečet. Otec mi před závodem řekl, ať tam nechám maximum a nekoukám se na body, protože už tehdy jsem byla v jejich srdcích vítěz,“ dodala gymnastka, která zaujme ještě něčím jiným, než jenom věkem a svojí nezlomnou vůlí.

    Rodiče Američanky pochází z Laosu a jsou příslušníky etnické skupiny Hmongů.

    Sledujte nás na sítích

    Zranění Taulupeho Faletaua překazilo jeho plány na zbytek sezóny

    Taulupe Faletau, osmička velšského týmu, si poranil rameno a do konce sezóny už se na hřiště rozhodně nepodívá. Pro 33letého hráče je to velká smůla. Zranění totiž přichází po šestiměsíční pauze z bývalého zranění. Podobné pauzy se zákonitě musí podepsat na výkonu i připravenosti. Cardiff čekají perné časy. 

    Zranění Taulupeho Faletaua překazilo jeho plány na zbytek sezóny

    Taulupe Faletau, osmička velšského týmu, si poranil rameno a do konce sezóny už se na hřiště rozhodně nepodívá. Pro 33letého hráče je to velká smůla. Zranění totiž přichází po šestiměsíční pauze z bývalého zranění. Podobné pauzy se zákonitě musí podepsat na výkonu i připravenosti. Cardiff čekají perné časy. 

    4 KOMENTÁŘE

    1. táta určitě na kovid neumřel, poněvač žádný neexistuje 🙂 táta umřel na něco jiného ale hodili to na kovid, poněvač je potřeba šířit strach…

    2. Dřív byli pisálci placeni za psaní o hrdinných sovětech, teď jsou placeni za totéž, akorát páníček se vyměnil:o)

    3. Simone Biles dlouhodobě byla/je na Ritalinu a Adderallu (komerční název pro amfetamin – kdo si vzpomene na říšské letce a tankisty?), samozřejmě má výjimku WADA (World Anti-Doping Agency), stejně jako norští astmatici a pod., bohužel před olympiádou je musela vysadit – v Japonsku jsou tyto léky zakázané pod hrozbou vězení (ADHD turisté, pozor!), náhražka evidentně nezabrala tak, jak měla a černá slečna doplatila na absťák.
      Ruští hekři, kteří se prý dostali do systému WADA, zveřejnili jejich databázi výjimek z dopingových zákazů (Simonka byla jenom jedna z mnohých, vesměs západních „sportovců“), pročež organizátoři OH v Tokiu přinutili každou výpravu předem dodat seznam léčiv, které budou mít ssebou.
      Terapeutické výjimky jsou hojně poskytovány sportovcům anglosaských a severských zemí. Je zřejmé, že tam je nezdravé prostředí. Například většina norských lyžařů trpí astmatem a má tudíž terapeutickou výjimku. Podobně jsou na tom sportovci z USA, kteří musí brát methyfenidát (Ritalin), dextroamfetamin (Adderall), prednison, prednisolon, oxycodon, hydromorphin, methylprednisolon atd. Terapeutickou výjimku má např. Serena Williams, Venus Williams, Bradley Wiggins, Chris Froome, Simone Biles.
      Gymnastka Simonka bere amfetamin pro léčbu ADHD, té moderní „choroby“, kterou my starší známe jako „neposedné dítě“.
      Na druhé straně WADA slouží jako politický nástroj proti Rusku, které se již 7 let nemůže zůčastňovat mezinárodních soutěží. Nyní již to není proto, že by se mu prokázaly nějaká nová porušení, nýbrž proto, že se nechce přiznat k těm dřívějším. Rusko zatvrzele trvá na své nevině a proto se musí potrestat. Protože kam bychom se dostali, kdyby se každý obhajoval! Ostudou je, že ve vedení WADA je Jiří Kejval.

    Comments are closed.