0.2 C
    Úterý, 25 ledna, 2022

Nadal se vrátil na okruh titulem. Radují se i Kanaďané, ve finále ATP Cupu porazili Španěly

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Úvodní tenisové týdny nové sezony už znají vítěze prvních turnajů. Několikanásobný grandslamový vítěz Rafael Nadal potvrdil na Melbourne Summer Set 1 roli nasazené jedničky a bez ztráty setu si došel pro titul. Ve velice prestižním týmovém ATP Cupu slavili Kanaďané, kteří ve finále rozhodli už ve dvouhrách.

Očekávaný návrat Rafaela Nadala se povedl na jedničku. Španělský tenista byl po prosincové exhibici v Abú Zabí pozitivně testován na covid-19 a nevědělo se, zda vůbec stihne Australian Open. Zdravotní stav mu však umožnil vrátit se do tréninkového procesu už na přelomu roku a rovnou se tak přihlásil do australského turnaje Melbourne Summer Set 1.

Vůbec v prvním utkání se představil ve čtyřhře s krajanem Munarem, až potom se zapojil do dvouher. Cestou k titulu vyřadil tři soupeře, ve čtvrtfinále proti němu kvůli zranění nenastoupil Griekspoor. Největší problémy měl až ve finále, kde se střetl s Američanem Maximem Cressym.

Klíčový první set v souboji o titul musel rozhodnout až tiebreak. Ve zkrácené hře byl stav vyrovnaný 5:5 a Nadal udělal dvojchybu. Setbol ovšem dokázal i při servisu soupeře odvrátit, získal i další dva body a ve druhém setu už soupeře přehrál. Po výhře 7:6 a 6:3 tak zvedl nad hlavu vítěznou trofej vypadající jako bumerang.

Třetí ročník ATP Cupu pro Kanaďany

Týmový ATP Cup, který se konal potřetí v historii, ovládli Kanaďané. Na úvod sice prohráli ve skupině s Američany 0:3 na zápasy, ale od té doby ani jednou neprohráli, a především zásluhou dvojice Shapovalov – Auger-Alliassime si došli pro cennou trofej.

Výkony zmiňovaných tenistů se v průběhu týdne neustále stupňovaly. Ve finále oba předvedli, že právem se pohybují na hraně světové desítky, když Careňovi ani Bautistovi nepovolili jediný set. Závěrečná čtyřhra už se nehrála.

„Nechali jsme tam úplně všechno. Je to skvělý pocit. První čtyři zápasy jsme prohráli, ale pořád jsme věřili, že se to zlomí, a nakonec jsme došli až k titulu,“ řekl Alliassime, který se postaral o druhý bod ve finále.