Více
  14.7 C
  Czech
  Sobota 13. dubna 2024

  Na The Masters jde do akce mistr světa Smith, vyzve jmenovce Rosse

  The Masters pokračuje zápasy druhého kola a do hry jdou konečně ty nejblyštivější hvězdy šipkařského nebe. Na MVG čeká de Sousa, Price si zahraje s van Duijvenbodem a úřadující mistr světa Michael Smith změří své síly se jmenovcem Rossem.

  První kolo nerankingového turnaje The Masters, který je pro 24 nejlépe postavených hráčů na žebříčku PDC Order of Merit vlastně odměnou za celou sezonu, je minulostí, nyní se diváci v Marshall Areně v Milton Keynes těší na nasazené hráče.

  Sobotní program nabídne vskutku spektakulární souboje. Nejenže se mění počet vítězných legů, nyní je potřeba dosáhnout deseti, nikoli jen šesti, jde hlavně o to, že do akce se vrhne nejlepší světová osmička. A dočkáme se například odvety loňského finále European Championship.

  Wright proti „Chizzymu“, na MVG čeká Portugalsko

  Jako první se na pódiu představí Danny Noppert, jenž bude čelit katovi Nathana Aspinalla Stephenu Buntingovi. Holanďan si nevybral nejlepší šipky na MS a na Masters to chce rozhodně napravit. I on totiž ví, že možná hraje o účast v Premier League.

  Další je na programu bitva bývalých mistrů světa. Rob Cross versus Gary Anderson, Anglie versus Skotsko. „The Flying Scotsman“ si poradil v prvním kole s Dimitrim van den Berghem, nyní jej čeká v žebříčku o pět příček lépe postavený sok.

  Úchvatnou podívanou slibuje duel číslo tři. Zejména kvalitu na doublech by mohli přinést James Wade a Jonny Clayton. Parádními šipkami i odpolední blok skončí, Chris Dobey se utká s Lukem Humphriesem.

  Večerní session je pak natlakovaná, jak již bývá zvykem, souboji čtyřky nejlepších šipkařů. Jako první se do hry dostane Gerwyn Price, který na MS skončil překvapivě s Gabrielem Clemensem ve čtvrtfinále. Nyní se utká s ambiciózním pěstitelem lilků Dirkem van Duijvenbodem.

  Pak čeká diváky zápas Petera Wrighta s Davem Chisnallem a také odveta finále European Championship 2022. Michael Smith se pokusí vrátit Rossu Smithovi porážku právě z finále zmíněného majoru.

  Druhé kolo uzavře mocný Michael van Gerwen, jeho cestu za titulem z The Masters se pokusí zabrzdit José de Sousa z Portugalska. Čistě dle kurzů je ale jasným favoritem právě trojnásobný světový šampion.

  Odpolední program startuje ve 14:00h, večerní pak pokračuje čtyřmi zmíněnými zápasy ve 20:10h.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.