6.3 C
    Středa 24. dubna 2024

Na stadionu byl hluk, hráči neslyšeli pokyny, litoval trenér Marseille vyřazení z Evropy

Velké obraty Tottenhamu a Frankfurtu ve druhých poločasech určily postupující ze skupiny D Ligy mistrů. Naopak francouzská Marseille přišla v závěru i o třetí místo ve skupině a jaro v pohárové Evropě.

Fotbalová Liga mistrů napsala další velký příběh. A jak to tak bývá, pro někoho šťastný, pro druhé krutý. V nejvyrovnanější základní skupině D letošního ročníku se bojovalo do posledních vteřin a ve hře o postup byly všechny čtyři celky.

Anglickému Tottenhamu stačila k jistotě postupu remíza na hřišti francouzského Marseille. Tu také Spurs drželi, když Lenglet v 54. minutě reagoval na vedoucí branku domácího Mbemby.

Domácí do posledních sekund za stavu 1:1 bojovali o postupovou branku a vrhli všechny síly do útoku. Místo rozhodnutí a euforie na jedné straně se však radoval Tottenham. Ten z poslední akce zápasu díky trefě Pierre-Emile Höjbjerga z rychlého brejku rozhodl o výhře 2:1.

Fotbalisté Marseille byli na zápas ohromně motivovaní a už jen příjezd na stadion byl velkolepý. Tisíce fanoušků autobusu s hráči připravily špalír v ulicích, který doplnily ohni a chorály. Kvůli inkasované brance v závěru však spadli až na poslední místo v tabulce a v evropských pohárech letos končí.

Co na to říct? Hráči neslyšeli pokyny, na stadionu byl příliš velký hluk. V závěru jsem je nabádal, aby se obrana nevytahovala tak vysoko, ale zkrátka se to k nim nedostalo,“ litoval v rozhovoru pro televizi Canal Plus trenér poražených Igor Tudor.

Na hřišti jsme nevěděli, že i remíza nás udrží v evropských pohárech. Zoufale jsme se na konci tlačili ve všech lidech dopředu,“ objasnil střelec jediné branky týmu Mbemba.

V souběžně hraném souboji totiž zvládl podobný obrat také německý Frankfurt. Ten po poločase sice prohrával na hřišti Sportingu Lisabon 0:1, po pauze však skóre otočil a proklouzl po výhře 2:1 do osmifinále Ligy mistrů. Na portugalský celek zbyla alespoň Evropská liga.

Marseille tak potřetí za sebou skončila ve skupině Ligy mistrů poslední. „Sehráli jsme dobrý zápas proti silnému soupeři. Po takovém výkonu je tenhle výsledek velká rána. Zasloužili jsme si vyhrát a postoupit do play off, ale nakonec nemáme vůbec nic,“ posteskl si kouč Tudor.

Nelly Korda potřebuje pauzu. Vynechává kvůli tomu turnaje

Nelly Korda, světová jednička ženského golfu, nedávno oznámila, že se rozhodla vynechat nadcházející událost LPGA Tour, aby si mohla odpočinout. Toto rozhodnutí přichází poté, co nedávno získala svůj druhý titul na Chevron Championship. Její vítězství v této prestižní soitěži bylo již pátým triumfem v řadě během posledních pěti startů.

Těsný únik Manchesteru United v semifinále FA Cupu zvyšuje tlak na Erika ten Haga

Manchester United se v nedělním semifinále FA Cupu jen těsně vyhnul šokující porážce s Coventry City. Zajistil si tak účast ve finále proti Manchesteru City. Přestože United v zápase zpočátku dominovali, inkasovali během dvaceti minut tři góly a dotlačili zápas na stadionu ve Wembley do prodloužení.

Velká cena Číny: Verstappen zvítězil, Perez viní safety car

Sergio Perez z Red Bullu vyjádřil po Velké ceně Číny svou frustraci a obviňuje safety car . Perez, který startoval do závodu z druhého místa za svým týmovým kolegou Maxem Verstappenem, nakonec skončil třetí poté, co Lando Norris z McLarenu využil safety car předjel ho.