Více
  7.4 C
  Czech
  Pondělí 4. března 2024

  Na Giro d’Italia se třemi Čechy. Černého s Hirtem doplní talent Karel Vacek

  Tuto sobotu se rozjede první ze tří Grand Tours v letošní sezoně. Na Giro d’Italia se chystají ty největší cyklistické hvězdy současnosti, nejlepší týmy a chybět u toho samozřejmě nebudou ani Češi. Vloni zaujal na akci v Itálii Jan Hirt a pojede také letos. Kromě něj také Josef Černý, parťák ze stáje Soudal Quick-Step, a Karel Vacek. Český talent, který se do nominace vměstnal na poslední chvíli.

  Startuje se sice už v sobotu, ještě v úterý ale Karel Vacek neměl o tom, že by jel Giro d’Italia, ani ponětí.

  „Nominace probíhala dost zajímavým způsobem, protože ze začátku jsem nebyl vybraný z důvodu, že tým chtěl jezdit do úniků v rovinatých etapách, což nikdo moc nepochopil, protože rovinaté etapy jsou na Giru asi jenom tři. Definitivně se tým rozhodl v úterý večer,“ popsal Karel Vacek, mimo jiné považovaný za jeden z největších cyklistických talentů posledních let a bratr Mathiase Vacka, v rozhovoru s agenturou Sportegy, která ho zastupuje.

  O tom, že ho Corratec do závodů na Apeninském poloostrově pustí, se rozhodlo právě včas. Vacek podle svých slov už ve středu ráno mířil v autě řízeným jeho přítelkyní na letiště do Německa, odkud letěl do Pescary. „Bylo to na poslední chvíli, ale jsem samozřejmě rád, že pojedu,“ září štěstím talent Karel Vacek.

  Na 106. ročník se těší

  Nikdy nejel závod Grand Tour, v dosavadní kariéře zatím sbíral pouze starty na menších závodech a čeká na výraznější úspěch. Přesto na něj padla volba pro Giro d’Italia, z čehož je 22letý cyklista přímo nadšený.

  „Čekám, že to bude obrovský závod. Nikdy jsem třítýdenní Grand Tour závod nejel. Není to jen o samotném závodu, je tady spousty věcí okolo, čím se liší od ostatních. Je tady tolik prezentací, dopingových kontrol před závodem, před etapou, po etapě, prohlídky, tiskové konference a tak dále,“ tuší Vacek.

  Jak už bylo řečeno, pojede jako třetí Čech. Kromě něj se chystají na italský závod také Josef Černý a Jan Hirt, oba ze stáje Soudal Quick-Step. 106. ročník Gira odstartuje v sobotu individuální časovkou dlouhou 19,6 kilometrů z Fossacesii do Ortoni, hned další den se pojede kilometrů 201.  

  Sledujte nás na sítích