FotbalMůže mít cokoliv chce, vítěz Ligy mistrů a člen repre Anglie však...

Může mít cokoliv chce, vítěz Ligy mistrů a člen repre Anglie však stále bydlí s rodiči

Pokud se pohybujete ve fotbalovém světě, jistě už jste narazili na obránce Liverpoolu Trenta Alexandera-Arnolda. Mladý krajní bek už během své kariéry vyhrál nejrůznější trofeje, včetně Ligy mistrů nebo Premier League. V rozhovoru pro CNN ale prozradil, že stále bydlí s rodiči a má za úkol třeba mytí nádobí.

Představil se v dresu Anglie v rámci mistrovství Evropy, téměř jistě se vejde do nominace pro nadcházející světový šampionát v Kataru. Kromě toho už řadu let patří do základní sestavy Liverpoolu a má neotřesitelné místo na pravém kraji obrany. Taková je vizitka 23letého Trenta Alexandera-Arnolda.

Talentovaný Angličan začínal s fotbalem v mládeži Liverpoolu, postupnými kroky se přes všechny kategorie dostal až do áčka. Spolu s ním už vyhrál anglický Superpohár, FA Cup, Carabao Cup, Superpohár UEFA, klubové mistrovství světa, slavnou Ligu mistrů nebo Premier League. Kromě toho bere v Liverpoolu nádherné peníze, se kterými si může dělat, co jen se mu zlíbí.

Proto je celkem pozoruhodné zjištění, že Trent stále bydlí v domě se svými rodiči. Nekupuje si drahá auta, nejezdí na předražené dovolené a nekupuje svým přítelkyním značkové kabelky. Místo toho hrne své finance do rodinného rozpočtu. „Myslím si, že mladí hráči na všechno moc spěchají,“ řekl hráč pro CNN.

Doma myje nádobí

Trent v rozhovoru pro CNN uvedl, že se mu nelíbí, jak mladí hráči nakládají s vydělanými penězi a rychle se ženou za vlastními životy. „Mladí hráči začnou dostávat peníze a myslí si, že první věcí, kterou by měli udělat, je odstěhovat se, pořídit si nové auto a tak podobně,“ prohlásil bek Liverpoolu, který doma pomáhá třeba také s mytím nádobí.

„Jenomže pak už to prostě není ono. Když ale žijete doma, máte při sobě rodiče, kteří vás udržují v lati a starají se o to, že je všechno čisté a uklizené. Vracíte se domů a víte, že je to čisté a hezké prostředí. Zatímco když žijete sami, musíte sami snídat a večeřet, pak přijdete z tréninku a v čistém a pěkném prostředí už nejste. Nikdy jsem necítil, že bych měl spěchat z domova,“ pokračoval.

„Užívám si, že mám kolem sebe rodinu. Drží mě nohama na zemi a tlačí mě kupředu,“ doplnil anglický fotbalový reprezentant. Podle jeho vzoru by se prý měli chovat i další, jak už to ale ve fotbale bývá zvykem, takhle to u mnohých jedinců absolutně nefunguje.

Nejčtenější tento týden

Vydřený obrat a třetí titul, Bouzková uspěla v Bogotě

Marie Bouzková zvládla na antuce v Bogotě těžké finále s Pannou Udvardy a po obratu získala třetí titul na okruhu WTA. Česká tenistka po ztraceném prvním setu změnila hru, přidala na agresivitě a zápas převrátila ve svůj prospěch. Cenný týden pak podtrhl i posun ve světovém žebříčku, kde se vrátila na 24. místo.

Vladař dovedl Philadelphii k cenné výhře, Zacha se trefil po nahrávce Pastrňáka

Philadelphia zvládla důležitý duel s Bostonem a po výhře 2:1 po prodloužení si znovu pomohla v boji o play off. Daniel Vladař inkasoval jen jednou a patřil k hlavním postavám večera. Z českých hráčů se prosadili také Pavel Zacha, David Pastrňák a Jaroslav Chmelař.

Messi dal první gól na novém stadionu, Miami jen remizovalo

Inter Miami otevřelo nový stadion velkým večerem, ale bez velké tečky. Na Nu Stadium s kapacitou 26 tisíc diváků padl historicky první gól domácího klubu z kopačky Lionela Messiho, jenže vítězná premiéra se nekonala. Úřadující šampion MLS proti Austinu dvakrát dotahoval a nakonec bral jen remízu 2:2.

Barcelona vyhrála na Atléticu a po klopýtnutí Realu odskočila v čele ligy

Katalánský celek zvládl těžký večer v Madridu a po vítězství 2:1 navýšil náskok na první příčce už na sedm bodů. Barceloně pomohla i porážka Realu na Mallorce, sama se ale proti Atléticu na body pořádně nadřela. Dlouhou přesilovku nedokázala dlouho proměnit a rozhodnutí přinesla až smolná situace v samém závěru.

Bouzková je v Bogotě ve finále a může získat třetí titul

Marie Bouzková zvládla semifinále v Bogotě bez ztráty setu a po dvou letech si tam znovu zahraje o titul. Česká tenistka potvrdila roli nasazené jedničky, v Kolumbii zatím neprohrála ani jednu sadu a v neděli může vybojovat třetí trofej kariéry. Dobré zprávy přišly i od Sáry Bejlek, která po návratu na kurty znovu vyhrála zápas na okruhu WTA a posune se na nové kariérní maximum.

Nečas rozhodl v Dallasu a Canadiens dál rostou

Martin Nečas zařídil Coloradu cennou výhru 2:0 na ledě Dallasu. V závěru dal vítězný gól a pak ještě připravil pojistku pro Nathana MacKinnona. Do sobotního programu NHL se výrazně zapsal také Jaroslav Chmelař, který skóroval za Rangers. Dařilo se i českým brankářům, Karel Vejmelka pomohl Utahu a Jakub Dobeš zase podpořil rozjetý Montreal.

Vladař pomohl Philadelphii k cenné výhře, Dostál šestkrát inkasoval

Daniel Vladař zvládl důležitý zápas v boji o play off a dovedl Philadelphii k výhře 4:1 na ledě New York Islanders. Český brankář zapsal 21 zákroků a napravil poslední nepovedený start. Naopak Lukáš Dostál prožil těžší večer, při domácí porážce Anaheimu 2:6 se St. Louis pustil šest branek.

Hudáček ocenil přesilovky Třince po výhře nad Vary

Třinečtí hokejisté vstoupili do semifinále extraligy vítězně a po výsledku 3:1 proti Karlovým Varům udělali první krok k postupu. Ocelářům výrazně pomohly přesilovky, které v pravý čas zabraly, i když podle Libora Hudáčka nešlo o nic předem nalajnovaného. Soupeř totiž změnil způsob bránění a domácí museli reagovat za pochodu.

Sáblíková se rozloučí s fanoušky v Praze

Martina Sáblíková uzavře svou mimořádnou kariéru ještě jedním domácím momentem. Po oficiálním konci na ledě v nizozemském Heerenveenu chystá rozlučku i před českými fanoušky. Stane se hlavní tváří červnového festivalu Offseason v pražských Holešovicích.

Gerwyn Price slaví drtivé vítězství v Manchesteru

Velšský „Iceman“ Gerwyn Price předvedl dominantní výkon a ovládl devátý večer Premier League Darts. Turnaj v Manchesteru však kromě špičkových výkonů nabídl i vyhrocený střet mezi Lukem Littlerem a Gianem van Veenem.

Emoce v Manchesteru. Gian van Veen porazil Littlera a obvinil ho z nesportovního chování

Vyhrocený duel v Premier League Darts nabídl nejen překvapivý výsledek, ale i kontroverzní průběh. Gian van Veen po vítězství nad Lukem Littlerem nešetřil kritikou a označil chování světové jedničky za nenormální. 

Jiřího Procházku čeká mimořádně náročný duben

Jiří Procházka stojí před jedním z nejnáročnějších týdnů kariéry i osobního života. Už 11. dubna 2026 nastoupí v hlavním zápase UFC 327 proti Carlosi Ulbergovi a bude usilovat o titul v polotěžké váze. Jen o pár dní později navíc očekává narození prvního dítěte. Český bojovník tak půjde do klíčového období pod obrovským tlakem, který ale sám bere i jako silný motor.

Pastrňák a Hronek zapsali asistenci, Vejmelka dovedl Utah k výhře

Čeští hokejisté se v dalším programu NHL znovu výrazně připomněli. David Pastrňák i Filip Hronek si připsali po jedné asistenci, body jejich týmům ale nestačily. O poznání lepší večer prožil brankář Karel Vejmelka, který po nepovedeném úvodu zamkl branku a pomohl Utahu k přesvědčivé výhře 6:2 v Seattlu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama