4.7 C
    Sobota 27. dubna 2024

Montreal kráčí v boji o Stanley Cup dál. Boston je na pokraji vyřazení

Vyřazovací část NHL zná prvního postupujícího z druhého kola. Poměrně překvapivě se jimi stali hokejisté Montrealu, kteří proti Winnipegu ovládli celou sérii v poměru 4:0 na zápasy a jako první si tak zajistili postup mezi čtyři nejlepší týmy NHL.

Čekalo se, že po dlouhé sérii na sedm zápasů proti Torontu nezbyde hokejistům Montrealu moc sil na další kolo s Winnipegem. Opak byl pravdou. Canadiens dokázali nejrychlejším možným způsobem ukončit sérii a po výhře 4:0 na utkání jsou prvními účastníky třetího kola Stanley Cupu.

V posledním utkání na domácím ledě byli od začátku lepším týmem, ale potýkali se špatnou produktivitou. Svého soupeře celkově přestříleli, dohromady vyslali na branku soupeře hned 42 střel. Jenže hráčům Jets se povedl vstup do druhé třetiny a utkání se dostalo do prodloužení.

V něm naplno odšpuntoval radost Canadiens Tyler Toffoli, který ve druhém minutě prodloužení prostřelil Helleybucka. „Postup jsme vybojovali zaslouženě. Dokázali jsme odehrát všechny čtyři zápasy velice dobře, a pokud v tom budeme pokračovat, máme šanci udělat úspěch. Nikdo nám nevěřil, ale nám se jako prvnímu týmu ze všech povedlo přejít přes druhé kolo,“ říkal po sérii autor vítězné trefy z posledního utkání.

Ani tři góly českých hráčů nestačily

Na hraně vyřazení se po pátém utkání série s New York Islanders nachází Boston. Bruins nedokázali zúročit převahu, kterou měli nad svým soupeřem prakticky celé utkání, a po přestřelce prohráli 4:5. Islanders dokázali vytěžit z minima maximum, protože za celé utkání vyslali jenom devatenáct střel!

Významnou stopu v utkání zanechala česká dvojice David Pastrňák – David Krejčí. První jmenovaný byl dokonce vyhlášen druhou hvězdou utkání, protože se trefil hned dvakrát, a navíc přidal jednu asistenci. Jednu branku vstřelil také Krejčí, ale ani to žlutohnědým nepomohlo.

V noci pokračují další dvě série druhého kola. Po dvou domácích výhrách dokázalo Vegas srovnat na 2:2 a série se znovu přesouvá do Colorada. První „mečbol“ k postupu budou mít hokejisté Tampy Bay, kteří vedou nad Carolinou 3:1.