Bojové sportyMinulý rok vyzval Budaye, teď ho čeká dlouhá pauza. Hood bude pykat...

Minulý rok vyzval Budaye, teď ho čeká dlouhá pauza. Hood bude pykat za doping

Pokud jste někdy slyšeli o bojovníkovi Lorenzovi Hoodovi, je to zřejmě proto, že se minulý rok v říjnu postavil proti druhému Slovákovi, který kdy spojí své jméno s organizací UFC, Martinu Budayovi. Americký bijec ale na rozdíl od svého kolegy do klece jen tak nevkročí. Jako trest za doping dostal stopku na dva roky a pokutu dva tisíce dolarů.

Běžel říjen loňského roku 2021, když se v rámci galavečeru Dana White’s Contentender Series utkala tváří v tvář dvojice Lorenzo Hood a Martin Buday. Souboj o místenku do UFC, který pořádá šéf organizace White se lépe povedl Slovákovi. Ten by se měl představit v elitní společnosti už letos.

Rána pro Hooda to tehdy byla veliká. Se svým slovenským sokem prohrál, sen o vstupu do UFC se rozplynul. Teď však borec, kterému se přezdívá „The Dream Killer“, řeší ještě další nepříjemnost. Američan neprošel dopingovou kontrolou, následně se nedostavil ani k soudu a vyfasoval tvrdý trest.

Vzorek zachytila sportovní komise, která pravidelně zápasníky testuje. U Hooda prokázala vysokou hladinu anabolických steroidů, přesněji metenolenu. Následovalo soudní slyšení, na které americký bijec ani nedorazil, protože u něj ale šlo o první přestupem, bude se moct do oktagonu vrátit.

Kdy? Přesně 12. října roku 2023, tedy dva roky po bitvě s Budayem. Právě porážka na konci prvního kola od slovenského držitele titulu těžké váhy organizace Oktagon bylo to poslední, čeho byl na dlouhou dobu součástí. Kromě „banu“ na dva roky musí Hood zaplatit také pokusu ve výši dvou tisíc dolarů.

Buday jde do akce v dubnu

Blíží se to. Druhý slovenský zápasník v historii UFC už zná datum i jméno soupeře v debutovém zápase pod taktovkou americké organizace. Rodák z Trnavy vyzve 16. dubna letošního roku silného Chrise Barnetta, technicky velice zajímavého Američana, který má na kontě už 22 profi výher.

„Těším se hrozně moc. Ale nejen na zápas, nýbrž i na samotnou přípravu a celou tu cestu včetně všech mediálních povinností, jež mě na ní čekají. Jsem moc zvědavý, jak to všechno bude probíhat,“ řekl Buday před časem pro server Kaocko.cz.

Letos se rozhodně máme na co těšit!

Nejčtenější tento týden

Vladař dovedl Philadelphii k první výhře v sérii

Daniel Vladař vstoupil do play off NHL povedeným výkonem a pomohl Philadelphii k výhře 3:2 na ledě Pittsburghu. Český brankář zapsal 15 zákroků a dočkal se prvního vítězství ve vyřazovací části. Úvodní hrací den nabídl ještě dva další zápasy, Carolina porazila Ottawu 2:0 a Minnesota rozstřílela Dallas 6:1.

Play off NHL začíná, Faksa jde na Minnesotu a Vladař čeká derby s Pittsburghem

Základní část NHL skončila a začíná nejdůležitější část sezony. O Stanleyův pohár si zahraje 16 týmů, mezi nimi i několik českých hokejistů. Hned úvodní hrací den nabídne zápas Dallasu s Minnesotou, do akce půjde i Radek Faksa. Velkou pozornost ale poutá také série Philadelphie s Pittsburghem, v níž může sehrát výraznou roli brankář Daniel Vladař.

Attila Végh chce zpět do Oktagonu, Novotný mu velké šance nedává

Attila Végh znovu rozvířil debatu o návratu do Oktagonu. Po speciálním zápase Michala Materly s Christianem Jungwirthem si řekl o duel s polskou legendou. Myšlenka zaujala, protože by šlo o atraktivní střet dvou známých jmen. Šéf organizace Ondřej Novotný ale přidal spíš studenou sprchu než jasný příslib.

Krejčí se zranil při prohře Wolves, Bournemouth dál neprohrává

Leeds doma přehrál Wolves 3:0 a hostům se navíc zranil Ladislav Krejčí. Bournemouth vyhrál na hřišti Newcastlu 2:1 a protáhl svou skvělou sérii bez porážky už na 13 zápasů. Bez branek skončil duel Brentfordu s Fulhamem.

Baník znovu padl, Dukla zůstává poslední a Zlín zabral

Sobotní program 30. kola Chance Ligy znovu zamíchal bojem ve spodní i střední části tabulky. Baník doma nestačil na Bohemians a jeho trápení pokračuje, Dukla prohrála s Karvinou a zůstala poslední. Liberec se s Mladou Boleslaví rozešel bez branek, Zlín v přestřelce přetlačil Teplice. Večer pak čeká Spartu duel s Jabloncem.

Muchová si ve Stuttgartu zahraje o titul

Karolína Muchová prožívá ve Stuttgartu výborný týden. Po první výhře nad Coco Gauff přidala i cenný skalp Elina Svitolina a na antuce si zahraje o třetí titul kariéry. Ve finále může narazit na Jelena Rybakina nebo Mirra Andrejeva.

Lionel Messi investuje do budoucnosti. Stal se majitelem katalánského Cornelly

Fotbalová legenda Lionel Messi rozšiřuje svůj vliv mimo hřiště. Osmnáct let po debutu za Barcelonu se vrací ke svým katalánským kořenům, tentokrát jako majitel klubu. Převzetí Cornelly naznačuje, že jeho ambice sahají daleko za aktivní kariéru.

Jonny Clayton v Rotterdamu přehrál Littlera a míří za triumfem v Premier League

Jonny Clayton potvrdil roli lídra letošní Premier League. Na večeru číslo jedenáct v Rotterdamu zvládl finále proti Luku Littlerovi a výrazně se přiblížil účasti na květnovém finále v londýnské O2 areně. Mladý Angličan znovu zaujal, na zkušeného Velšana ale tentokrát nestačil.

Vejmelkovi závěr základní části nevyšel, Colorado šetřilo Nečase

Český brankář Karel Vejmelka na poslední výhru v základní části NHL nedosáhl. Utah v závěrečném utkání prohrál na ledě St. Louis 3:5 a český gólman po dvou třetinách střídal. Colorado naopak završilo dlouhodobou část vítězně, Seattle porazilo 2:0, jenže Martin Nečas tentokrát zůstal mimo sestavu.

Beau Greaves bourá stereotypy. Šipky nejsou o pohlaví, ale o talentu

Její vítězství nad světovou jedničkou mělo být oslavou výjimečného výkonu. Místo toho se část pozornosti stočila k otázce pohlaví. Příběh Beau Greaves ale ukazuje, že moderní šipky stojí především na schopnostech a že staré narativy už do nich nepatří.

Alscher a Hovorka zazářili, Florida rozebrala Detroit osmi góly

Marek Alscher zapsal dvě asistence, Mikuláš Hovorka přidal první bod v NHL a Florida rozstřílela Detroit 8:1. Obhájce Stanleyova poháru sice sezonu zakončil drtivou výhrou, do play off se ale tentokrát nepodívá.

Red Bull na rozcestí. Odliv expertů nutí stáj hledat velké jméno

Stáj Red Bull Racing, ještě nedávno dominantní síla Formule 1, čelí nečekané výzvě. Série odchodů klíčových osobností otřásá její strukturou a otevírá otázku, zdali dokáže tým z Milton Keynes zastavit odliv talentů a znovu přilákat ty nejlepší.

Sparta padla v sedmém zápase, do finále jdou Pardubice

Pardubice zvládly rozhodující sedmé semifinále a po domácí výhře 1:0 nad Spartou si zahrají o extraligový titul. O postupu rozhodl ve 14. minutě Jan Mandát. Dynamo tak potřetí za sebou prošlo do finále a od soboty narazí na Třinec. Sparta naopak zůstala těsně pod vrcholem a po vyřazení potvrdila i změnu na trenérském postu.

Arsenal a Bayern doplnily semifinálovou čtyřku Ligy mistrů

Liga mistrů zná kompletní složení semifinále. Bayern Mnichov po dramatické odvetě vyřadil Real Madrid a Arsenal doma udržel postup proti Sportingu. Německý celek čeká Paris Saint Germain, londýnský klub narazí na Atlético Madrid. Finále se odehraje 30. května v Budapešti.

Bayern s Arsenalem jsou krok od semifinále Ligy mistrů

Liga mistrů jde do rozhodující fáze a středeční večer nabídne dvě velké odvety. Bayern Mnichov doma hájí výhru 2:1 z Madridu, Arsenal si do Londýna přivezl těsný náskok 1:0 ze hřiště Sportingu. Ve hře už jsou také semifinalisté PSG a Atlético, kteří čekají na své soupeře.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama