Více
  9.9 C
  Czech
  Sobota, 16 října, 2021

  Mike Tyson versus gorila. Boxerův plán ztroskotal, v zoo peníze odmítli

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  V poslední době se ve světě boxu rozmohl nešvar. Do ringu se proti sobě staví bývalí boxeři, zápasníci MMA či internetové hvězdy. Duely celebrit lákají do hal i k obrazovkám tisíce fanoušků. Fight, který měl v plánu Mike Tyson, se ale měl v 80. letech uskutečnit v zoologické zahradě. Šampion chtěl vyzvat gorilu.

  Zní to až neskutečně, pravdou však je, že něco takového se skutečně mohlo odehrát. Mike Tyson patřil v minulosti mezi velikány, které znal celý svět. Jako nejmladší boxer získal Tyson tituly WBA, WBC a IBF. Navíc se mu přezdívalo „neporažený šampion“.

  Pravdou je, že během svých celkem 58 zápasů našel přemožitele jen osmkrát. Jeho sláva nebrala v minulém století konce. Tyson vydělával neskutečné peníze, za které si pořizoval vily, drahá auta, ale také zvířata. V těch měl legendární sportovec velkou zálibu.

  Jeho tygr, o kterého později kvůli vlastnímu bankrotu přišel, se dokonce objevil i v několika filmech. U zvířat ještě zůstaneme, na konci 80. let se totiž Tyson chtěl s jedním utkat. Jeho soupeřem se měla stát gorila, která v newyorské zoo „šikanovala“ ostatní členy výběhu.

  Nápad skončil u ošetřovatele

  Příběh, který se v 80. letech skutečně stal, začal při prohlídce zoo v New Yorku, do které se Tyson šel podívat se svou partnerkou. Tehdy se dozvěděl, že se v pavilonu goril pohybuje „záškodník“, který nemá ostatní gorily zrovna v lásce.

  „Když jsme se dostali ke kleci s gorilami, byla tam jedna velká, která šikanovala všechny ostatní,“ vzpomíná Tyson. Pojal tak zajímavý plán a nabídl ošetřovateli 10 tisíc dolarů, tedy asi 214 tisíc korun za to, že půjde dát gorile pěstí. Ten samozřejmě jeho nabídku odmítl.

  „Nabídl jsem mu 10 000 dolarů, aby otevřel klec a nechal mě toho stříbrného usmrkance zmlátit. Odmítl,“ doplnil Tyson. Boxer se tak musel spokojit pouze se svými lidskými soupeři. Až v roce 1996 se ale uskutečnil jeho dost možná nejslavnější zápas.

  Ano, bitva proti Holyfieldovi se zapsala do dějin jako ta, při které Tyson svému sokovi ukousl ucho. Holyfield o víkendu prožil návrat do ringu, po dvou minutách se ale složil k zemi. Mluví se o tom, že by se ale v budoucnu mohl znovu porvat i s Tysonem.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Martin Buday

  Slovenská enkláva v UFC se rozroste. Ke smlouvě se probil „pořízek“ z Trnavy

  UFC. Organizace, o níž sní každý profesionální zápasník. Jen malému množství bijců se ale podaří do elitní společnosti ve Spojených státech americký prodrat. Slovensko v ní mělo až doteď jednoho zástupce, ke Klenovi ale přibude nováček. Smlouvu si svým výkonem zajistil Martin Buday.
  Fury vs. Wilder III

  Wilder po prohře s Furym šílel. Nejprve zkoumal rukavice, pak se choval nesportovně

  Jeden z největších boxerských soubojů letošního roku je zdárně u konce. Dovršení trilogie mají za sebou dvě těžké váhy, Tyson Fury a Dentay Wilder. Diváci v Las Vegas přihlíželi strhující bitvě, kterou v 11. kole překlenul na svou stranu britský boxer Fury. Po zápase se ale mluví i o Wilderovi, který se nechoval vůbec ukázkově.
  Tyson Fury vs. Deontay Wilder

  Poklopec si nerozepnu, směje se Fury. Před bitvou s Wilderem chce být boxer nažhavený

  Dovršení trilogie je za dveřmi. Už za dva dny vstoupí do ringu Tyson Fury a Dentay Wilder. Vzájemný souboj dvou těžkých vah byl v plánu už na léto, nakonec se ale musel přesunout. Oba borci ladí formu a hlásí, co mají v plánu. „Cikánský král“ Fury si například odepře veškerý sex.
  Muhammad Ali

  Boxer v roli malíře. Obrázky z dílny Muhammada Aliho se prodaly za 20 milionů

  Aukční síně jsou plné předmětů, které dříve vlastnili a používali vynikající sportovci. Kopačky, dresy, basketbalové boty, tenisky, baseballové pálky. To všechno je čas od času k mání. Za téměř 1 milion dolarů se teď ale prodala i celkem velká vzácnost. Obrázky, které nakreslil boxerský velikán Muhammad Ali.
  Mike Tyson

  Koho by rád vyzval Mike Tyson? Pokud dostane balík, do ringu půjde s Loganem Paulem

  Boxerské duely celebrit je tématem, na které se toho v poslední době napovídalo až, až. Zdá se ale, že ještě není všem soubojům konec. Během jednoho z rozhovorů se k trendu vyjádřil i legendární Mike Tyson. Kdyby dostal bijec řádně zaplaceno, nevadilo by mu postavit se tváří v tvář Loganu Paulovi.
  Jon Jones

  Jonese z UFC čeká za další exces soud. Měl zmlátit partnerku, pak zničit policejní auto

  V kleci patří Jon Jones mezi borce, kterých se soupeři neskutečně bojí. To samé se ale bohužel týká i domácnosti, kterou sdílí bijec společně se svou snoubenkou. Minulý pátek ji měl fyzicky napadnout a rozbít nos. Aby toho náhodou nebylo málo, po příchodu policie se bránil zatčení a poničil auto.
  Reklama

  1 komentář

  Comments are closed.

  Reklama
  Reklama