ŠipkyMichael van Gerwen kritizuje Lukea Littlera. „Už to není děcko,“ připomněl po...

Michael van Gerwen kritizuje Lukea Littlera. „Už to není děcko,“ připomněl po pozdním příchodu šampiona

Michael van Gerwen i Luke Littler ukázali před svým úvodním duelem v Premier League v Belfastu velké sebevědomí. Nizozemec nicméně úřadujícího světového šampiona zkritizoval za to, že na mediální den před startem Premier League Darts 2025 dorazil se značným zpožděním.

Britský obhájce titulu a šestinásobný vítěz van Gerwen patří mezi osm hráčů, kteří se ve středu sešli v Belfastu, den před zahájením prestižního turnaje v Severním Irsku. Součástí programu hráčů bylo i společné focení, na které podle van Gerwena Littler dorazil o 45 minut později, protože zaspal.

Oba hráči se proti sobě postaví v repríze finále mistrovství světa z minulého měsíce, v němž tehdy 17letý Littler deklasoval van Gerwena a získal svůj první titul. „Už ho musíme přestat brát jako dítě. Už není dítě, je mu 18 let,“ řekl van Gerwen s úsměvem pro Sky News.

„Nevadí mi, když přijde pozdě na rozhovor. Ale když na něj čeká sedm dalších lidí, tak to není moc pěkné, že,“ poznamenal nizozemský rodák. 

Van Gerwen Littlera varoval

Michael van Gerwen zároveň varoval Littlera, že jeho status obhájce titulu v Premier League mu ve čtvrtečním duelu nebude nic platný. Littler loni zopakoval van Gerwenův úspěch z roku 2013, když ovládl Premier League hned při své premiérové účasti. Následně v lednu na mistrovství světa triumfoval a ve finále porazil právě nizozemského soupeře.

Osmnáctiletý Angličan van Gerwena porazil i na turnaji Dutch Darts Masters a svou bilanci vzájemných duelů ještě vylepšil. Přesto si šestinásobný šampion Premier League před úvodním střetem v Belfastu zachovává chladnou hlavu.

„Já jsem při své premiéře vyhrál proti Philu Taylorovi. Zítra je nový den. Každý chce vyhrát, ale vítěz může být jen jeden. Všichni budou potřebovat body, ale v této soutěži je třeba brát týden po týdnu, protože je to dlouhá sezóna,“ zdůraznil van Gerwen.

Littler si věří

Luke Littler působí sebevědomě a doufá v rychlý start do čtvrtečního utkání. „Samozřejmě, že proti Michaelovi mám většinu výher,“ řekl pro BBC. „Ale doufám, že se mi podaří rychlý start a získám dva body do tabulky. Je úžasné vrátit se a obhajovat titul v Premier League jako mistr světa. Loni jsem do soutěže vstupoval jako divoká karta,“ podotkl.

Jak se tento spor dvou šipkařských velikánů vyvine, ukáže až čas. Důležité je, že na diváky čekají dramatické souboje, které se vidí jen jednou za čas. 

Nejčtenější tento týden

Bartůňková bere Wimbledon jako velký krok dopředu

Nikola Bartůňková opustila Wimbledon ve třetím kole, ale z Londýna neodjíždí se sklopenou hlavou. Dvacetiletá česká tenistka podlehla Barboře Krejčíkové 3:6, 5:7, přesto svůj první start v hlavní soutěži dospělých na travnatém grandslamu hodnotila velmi pozitivně.

Wimbledon nabídne ostré osmifinále. Aryna Sabalenka vyzve rozjetou Osaku

Centrální kurt ve Wimbledonu se může těšit na jeden z nejatraktivnějších zápasů letošního turnaje. Světová jednička Aryna Sabalenka zvládla souboj s Lotyškou Jelenou Ostapenko a v osmifinále narazí na čtyřnásobnou grandslamovou šampionku Naomi Osaku, která zatím na travnatých dvorcích září.

Klopp je připraven převzít Německo

Jürgen Klopp se může vrátit k trenérské práci v nejviditelnější možné roli. Bývalý kouč Liverpoolu a Dortmundu potvrdil, že jedná s Německým fotbalovým svazem o převzetí reprezentace. Národní tým hledá nového trenéra po rezignaci Juliana Nagelsmanna, který skončil po neúspěchu na mistrovství světa.

Hamilton ovládl jediný trénink v Silverstonu

Lewis Hamilton zajel nejrychlejší čas jediného volného tréninku před Velkou cenou Británie formule 1. Na domácí trati porazil vedoucího muže šampionátu Kimiho Antonelliho a naznačil, že Ferrari může o víkendu bojovat o přední příčky.

Daniel Vladař má o budoucnosti ve Flyers jasno

Český brankář Daniel Vladař si prodloužení smlouvy s Philadelphií vysnil už po své první sezoně v klubu. Nový pětiletý kontrakt začne platit od ročníku 2027 až 2028 a podle gólmana byla dohoda otázkou okamžiku. Flyers mu navíc dali jasně najevo, že s ním počítají jako s jednou z klíčových postav budoucnosti.

Konec jedné cyklistické éry. Chris Froome po těžké nehodě ukončil slavnou kariéru

Jeden z nejúspěšnějších silničních cyklistů moderní historie oznámil konec profesionální kariéry. Brit Chris Froome, čtyřnásobný vítěz Tour de France, se rozhodl definitivně uzavřít svou sportovní cestu poté, co se už nedokázal vrátit po vážné nehodě z loňského roku. Za sebou zanechává kariéru plnou rekordů, nezapomenutelných momentů i několika kontroverzí.

Jakub Dobeš prodloužil smlouvu s Montrealem do roku 2030

Český brankář Jakub Dobeš si po výborné sezoně v NHL výrazně finančně polepší. Montreal s pětadvacetiletým gólmanem uzavřel novou tříletou smlouvu, která začne platit od sezony 2027 až 2028. Celková hodnota kontraktu dosahuje 16 milionů dolarů, což představuje téměř 340 milionů korun.

Táborsko odmítlo první ligu, šanci nyní zvažuje Artis Brno

Táborsko nevyužije mimořádnou možnost zahrát si v příští sezoně nejvyšší fotbalovou soutěž. Vedení klubu nabídku po důkladném zvážení odmítlo. Hlavními důvody byly nevyhovující stadion, nejistota kolem domácích zápasů v Českých Budějovicích i krátký čas na sestavení konkurenceschopného týmu. Dalším osloveným klubem je nyní Artis Brno.

Tottenham rozbil vlastní rekord. Za Tonaliho zaplatí až tři miliardy korun

Tottenham pokračuje v mimořádně ambiciózním přestupovém létě. Londýnský klub se podle britských médií dohodl s Newcastlem na příchodu italského záložníka Sandra Tonaliho. Celková hodnota transferu může dosáhnout až 100 milionů liber, což by z něj udělalo nejdražší posilu v historii Spurs.

Max Verstappen může odstartovat největší přestupovou rošádu ve Formuli 1. Jeho budoucnost zaměstnává celý paddock

Max Verstappen může být hlavním aktérem největší přestupové ságy posledních let. Přestože má s Red Bullem dlouhodobou smlouvu, zákulisní spekulace sílí a jeho případný odchod by mohl rozpoutat dominový efekt, který zasáhne téměř celé startovní pole Formule 1.

Muchová zvládla druhé kolo a ve Wimbledonu pokračuje dál

Karolína Muchová potvrdila roli favoritky a po přesvědčivém výkonu postoupila do třetího kola Wimbledonu. Česká tenistka si poradila s Číňankou Čang Šuaj ve dvou setech. Dál jde také Nikola Bartůňková, která v českém derby vyřadila Kateřinu Siniakovou. Předloňskou šampionku Barboru Krejčíkovou naopak čeká souboj s vítězkou letošního Roland Garros Mirra Andrejeva.

Oleksandr Usyk plánuje poslední zápas kariéry. Třetí duel s Furym podle jeho týmu nepřipadá v úvahu

Oleksandr Usyk se blíží závěru své mimořádné boxerské kariéry. Neporažený Ukrajinec už se vzdal všech titulů mistra světa v těžké váze a podle svého týmu absolvuje už jen jediný profesionální zápas. Přestože se dlouho spekulovalo o trilogii s Tysonem Furym, promotéři dávají jasně najevo, že tato kapitola je uzavřená.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama